زیباترین خیابان‌ها و میدان‌های استانبول که قبل از دیدن آن‌ها نباید این شهر را ترک کنید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
زیباترین خیابان‌ها و میدان‌های استانبول که قبل از دیدن آن‌ها نباید این شهر را ترک کنید

استانبول یکی از زیباترین شهرهای دنیا و از مقاصد گردشگری مهم به شمار می‌رود که ایرانیان زیادی هر ساله با تور استانبول به آن سفر می‌کنند. این شهر زیبا که به لحاظ فرهنگی و معماری غنای بالایی دارد، در خود چندین خیابان، محله و میدان زیبا را جا داده که بدون دیدن آن‌ها نمی‌توان این شهر مهم ترکیه را ترک کرد، به همین خاطر بر آن شدیم تا ۹ مورد از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

 


۱- میدان سلطان احمد


میدان سلطان احمد که به میدان اسب‌دوانی نیز شهرت دارد، از جمله نقاط مهم گردشگری استانبول به حساب می‌آید. محلی تاریخی که مسجد آبی و ایاصوفه را در خود جای داده و میزبان چند موزه جذاب مانند موزه توپکاپی استانبول در خود است. دیدنی‌های این منطقه زیبا از شهر به هیچ وجه تمامی دارد و در مجموع از شگفت‌انگیزترین نقاط استانبول محسوب می‌شود.

 


۲- خیابان استقلال


در بسیاری از عکس‌های موجود از استانبول، یک تراموای قرمز می‌بینید که در یک خیابان شلوغ در حال حرکت است، اگر تا به حال به استانبول سفر نکرده‌ باشید هم احتمالا می‌دانید که این خیابان همان خیابان استقلال است. یکی از معروف‌ترین نقاط شهر که تعداد زیادی فروشگاه و کافه و رستوران را در خود جای داده و محیط رنگارنگش میزبان هنرمندان زیادی است که به صورت خیابانی مشغول اجرا هستند.

 

۸ رستوران جذاب و شیک در خیابان استقلال استانبول

 

 

istiklal

 


۳- میدان تکسیم


از دیگر نمادهای استانبول می‌توان به این میدان اشاره کرد. نقطه‌ای بسیار پر اهمیت در دل شهر که از نظر ارتباطات درون شهری و البته فروشگاه‌ها و مراکز خریدی که در خود جای داده بسیار مهم است و البته از نظر زیبایی نیز، از نقاط ارزشمند استانبول محسوب می‌شود.

 

۸ تفریح گردشگری ناب برای بازدید از خیابان تکسیم استانبول

 

 

taksim-square

 


۴- خیابان بغداد


یکی از لوکس‌ترین بخش‌های شهر که در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است. در این خیابان جذاب ۱۴ کیلومتری، تعداد بسیار زیادی فروشگاه، کافه و رستوران بسیار لوکس قرار دارند که از جذابیت‌های آن محسوب می‌شود. اما اگر می‌خواهید چهره‌ی جذاب این خیابان را ببینید، حتما شب و به هنگامی که چراغ این مراکز روشن می‌شود، به سراغش روید.

 

 

bagdat

 


۵- میدان اورتاکوی


بدون شک زیباترین و البته معروف‌ترین بخش کرانه‌ی بسفر، این میدانک بسیار زیباست که جدا از مسجد معروف خود که با پس‌زمینه جذاب پل معروف استانبول از معروف‌ترین نقاط شهر برای عکاسی محسوب می‌شود، چندین کافه، رستوران و حتی دکه‌های غذاهای خیابانی را در خود جای داده. میدان اورتاکوی از جمله نقاطی محسوب می‌شود که پاتوق جوانان بوده و بسیاری زوج‌ها برای لحظاتی آرامش‌بخش و دلربا به آن مراجعه می‌کنند.

 

۱۰ غذایی که باید در استانبول بخورید و مزه‌ی آن‌را به‌خاطر بسپارید

 

 

ortakoy

 


۶- میدان امینونو


این میدان معروف در حد فاصل بین پل گالاتا و مسجد جدید واقع شده و به واسطه بازار بزرگ و بازار ادویه، شهرت فراوانی دارد. اما همین مجموعه جذاب از چندین نقطه خاص و چشم‌نواز است که آن را زیبا کرده. یک مسجد بسیار زیبا، یک پل شهری جذاب، دو بازار متفاوت و البته کافه‌هایی که دور تا دور آن می‌توانید پیدا کنید و گردشگرانی که در هر جای آن در حال عکاسی هستند.

 

گردش در گالاتای استانبول؛ محله‌ای با کافه‌‌ها و مغازه‌های جذاب

 

 

eminonu

 


۷- میدان بیازیت


یکی دیگر از خیل میدان‌های زیبای شهر که آن هم یک مسجد معروف به نام همین میدان را در خود دارد و البته به واسطه بنای زیبای دانشگاه استانبول نیز، کلیتی فوق‌العاده به دست آورده است. این محل هم یک بازار بزرگ و البته چندین و چند فروشگاه دارد که می‌توانید خریدهایتان را در آن انجام دهید. اما محوطه بزرگ این میدان که در آن ماشین تردد ندارد، به شما کمک می‌کند تا در محیطی زیبا به قدم زدن در این شهر زیبا مشغول شوید.

 

 

beyazit

 


۸- میدان بشیکتاش


میدان بشیکتاش شاید به واسطه وجود بناهای باشکوه از دیگر میادین شهر چیزهای زیادی کم داشته باشد، اما شبیه به یک پارک ساده‌ی زیبا در دل این شهر شلوغ است که دور تا دورش چندین و چند رستوران و کافه دنج وجود دارد و این میدان را به مکانی برای قرارهای عاشقانه بدل کرده است.

 

 

besiktas

 


۹- خیابان دیوان


این خیابان از ایاصوفیه آغاز شده و نهایتان به میدان بیازیت ختم می‌شود. حد فاصل این دو مکان بسیار زیبا، این خیابان چندین و چند سازه‌ی بسیار مهم را در خود جای داده که مسیر آن را باشکوه و چشم‌نواز می‌کند. مسیری چنان زیبا که از چشمتان را به هر طرفش بچرخانید یک سازه‌ی باشکوه یا یک مکان تاریخی پیدا خواهید کرد.

 

 

divan

۱۲ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: