۸ کاری که در اولین سفرتان به استانبول حتما باید انجام بدهید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۸ کاری که در اولین سفرتان به استانبول حتما باید انجام بدهید

استانبول یکی از دیدنی‌ترین شهرهای کشور ترکیه، شهر گشت و گذارهای روزانه و شبانه است. شهری که نیمی از آن در قاره‌ی آسیا و نیم دیگرش در قاره‌ی اروپا قرار گرفته است. شهری که منابع الهام بسیاری از هنرمندان و نویسندگان ترک زبان بوده است. این شهر که امروزه به شهر مرکزخریدها معروف است در تمامی فصل‌های سرد و گرم سال هزاران توریست را به خود می‌کشاند.

اگر اولین بار است که با تور استانبول به این شهر سفر می‌کنید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ۸ کاری که حتما در اولین سفرتان به این شهر باید انجام بدهید را خدمتتان بازگو کنیم. کارهایی که تجربه‌ای فراموش ناشدنی از این شهر و سفر در خاطرتان می‌سازند.

 


۱- بازدید از همه‌ی مناظر دیدنی محله سلطان احمد


سلطان احمد محله‌ای است که بافت قدیمی و سنتی استانبول را تشکیل می‌دهد. بافتی که تمام دیدنی‌های تاریخی استانبول را در خود جای داده است. بازدید از سلطان احمد یعنی بازدید از ترکیه‌ی دوران عثمانی و ماقبل. در این محله می‌توانید به دیدن مسجد ایاصوفیه، بازار بزرگ استانبول، کاخ توپکایی و مسجد کبود بروید. هرکدام از این بناها جزو نمادهای شهر استانبول و کشور ترکیه به حساب می‌آیند که احتمالا بارها عکس‌شان را دیده‌اید.

 

استانبول؛ سرزمین هم‌نشینی تاریخ عثمانی و ادویه‌های خوشمزه!

 

 

sultanahmet-sights

 


۲- بازدید از مناظر کمتر شناخته شده


پس از آنکه از مناظر دیدنی و معروف محله‌ی سلطان احمد دیدن کردید و بافت توریستی استانبول را شناختید نوبت آن می‌رسد که به جاهای کمتر شناخته شده‌ی این شهر سری بزنید. جاهایی مانند کلیسای پاماکاریستوس، مسجد سلیم یاووز، قصر بیلربی و کلیسای سنت استفن. این مکان‌ها شما را از فضای توریستی جدا می‌کنند و می‌برند به کشف مکان‌های کمتر شناخته شده. مکان‌هایی که خاطره‌های منحصر به فرد برای شما از این شهر می‌سازند.

 

۶ محله‌ی جذاب استانبول که باید در آن پیاده‌روی کنید

 

 

visit-the-lesser-known-sights

 


۳- خارج شدن از بافت توریستی و رفتن به زیر پوست شهر


پس از آنکه مکان‌های تاریخی و توریستی این شهر را دیدید حالا نوبت آن رسیده که برسید به مردم شهر و رفتن به دل زندگی و جاهایی که قدم بزنید و با مردم تعامل کنید. برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم به گالاتا یا کادیکوی بروید. جاهایی که در رستوران‌ها و کافه‌های محلی‌اش می‌توانید ساعت‌ها بنشینید و زیست روزمره را نگاه کنید. در محله‌ی گالاتا می‌توانید ماهی‌گیران را ببینید و بهترین غذاهای دریایی را در رستوران‌های محلی نوش جان کنید.

 

۱۰ گردش در گالاتای استانبول؛ محله‌ای با کافه‌‌ها و مغازه‌های جذاب

 

 

galata

 


۴- بازدید از تنگه‌ی بسفر


تنگه‌ی بسفر استانبول یکی از زیباترین و خاص‌ترین مکان‌های دیدنی استانبول است. تنگه‌ای که خط جدایی بخش آسیایی شهر از بخش اروپایی‌اش است. سوار بر کشتی می‌توانید این تنگه را کشف کنید و خاطره‌ای خوش از این شهر برای خودتان بسازید. همه روزه در ساعات مختلف روز تورهایی در این تنگه برگزار می‌شوند که شما را سوار کشتی کرده و چندین ساعت در آبهای این تنگه می‌برند تا بهترین پذیرایی‌ها را از شما انجام بدهند.

 

استانبول را پیش از تجربه‌ی تفریح‌های دریایی تنگه‌ی بسفر ترک نکنید

 

 

bosphorus

 


۵- بازدید از جزیره‌های نه گانه‌ی اطراف استانبول ‌


دور و اطراف استانبول را جزیره‌هایی پوشانده‌اند که آخر هفته‌ها مملو از شهروندان و گردشگران این شهر می‌شوند. جزایری که به جزایر پرنسس مشهورند. در این جزیره‌های دنج که ماشین اجازه‌ی تردد در آنها را ندارد می‌توانید دوچرخه سواری کنید، به دیدن برخی بناهای تاریخی بروید و اگر دوست داشتید و هوا مناسب شنا بود، تنی به دریا بزنید.

 

 در جزایر استانبول سوار بر درشکه خوشمزه‌ترین شیرینی محلی با قهوه ترکی بخورید 

 

 

visit-the-islands

 


۶- بازدید از کافه‌های شبانه


دور و اطراف بسفور و همینطور جای‌جای محله‌های مختلف این شهر مثل کادیکوی را کافه‌ها پر کرده‌اند. کافه‌هایی که شب شما را از آرامش و سکوت بیرون می‌آورند و شور و حرارت و هیجان برایتان می‌‌آفرینند. در این کافه‌ها می‌توانید بهترین نوشیدنی‌ها را نوش جان کنید و یک شب و خاطره‌ای خاص از سفر به استانبول برای خودتان بسازید.

 

زندگی شبانه‌ی استانبول را در مشهورترین کلاب‌های شهر تجربه کنید

 

 

cafe

 


۷- رفتن به حمام‌های استانبول


در بخش‌های مختلف این شهر حمام‌هایی سنتی وجود دارند که می‌توانید به آنها تشریف ببرید و خدماتی عالی دریافت کنید. در این حمام‌های عمومی به یاد قدیم می‌توانید دلاک بگیرید تا او تن شما را بشوید و بعد تن‌تان را بسپارید به دست‌های توانمند آنها تا ماساژ دریافت کنید. ماساژی که منافع بسته‌ی پوست شما را باز کند تا خون تازه‌ای در بافت‌های مرده‌ی پوست‌تان جریان پیدا کند. در این شهر می‌توانید انواع حمام‌های سنتی از لوکس تا قدیمی را پیدا کنید و با هزینه‌ای نه چندان زیاد خاطره‌ای خوش از این شهر در خاطرتان ماندگار کنید.

 

 در استانبول به سبک عثمانی‌ها، حمام خرم‌سلطان را تجربه کنید

 

 

turkish-hamam

 


۸- انواع کباب‌های خوشمزه نوش جان کنید.


کشور ترکیه کشور انواع کباب‌های درجه یک دنیاست و استانبول پایتخت این کباب‌ها. در این شهر می‌توانید انواع کباب‌های گریل شده را در بهترین و متوسط‌ترین رستوران‌ها نوش جان کنید و این شهر را از طریق مزه‌های شگفت‌انگیز کباب‌هایش به خاطرتان بسپارید.

 

۵ رستوران مشهور استانبول برای خوردن بهترین کباب‌های ترکی

 

 

kebab

۰۸ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران