۸ کاری که در سفر به گوا حتما باید انجام بدهید

جاذبه‌های گردشگری گوا
۸ کاری که در سفر به گوا حتما باید انجام بدهید

گوا شهری بندری در جنوب شرقی هندوستان است که امروزه به خاطر داشتن سواحل امن و آرام، اقامتگاه‌های لوکس و دنج، جشن‌ها و فستیوال‌ها و برخی از معابد و بناهای تاریخی هند تبدیل به یکی از پرگردشگرترین شهرهای هندوستان شده است.

در سفرتان با تور هند نوروز 97 به این شهر اگر می‌خواهید تفریحاتی که در آن می‌توانید انجام بدهید را بشناسید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۸ کار مهمی که سفرتان را به یک تجربه‌ی خوب و خاطره‌انگیز تبدیل می‌کند یک به یک خدمتتان معرفی کنیم.

 

 گوا، سرزمین آفتاب و شن، رقص دلفین ها و موج سواری

 


۱- بازدید از اقیانوس هند هنگامیکه در پس زمینه‌ای از بناهای تاریخی قرار دارد


شمال و جنوب گوا در انحصار اقیانوس هند قرار دارد و بر سواحل این منطقه از گوا قلعه‌ها و بناهای تاریخی زیادی هنوز به جا مانده‌اند. در سفرتان با تور گوا ، اگر می‌خواهید به تماشای موج‌های نرم آب به روی یکدیگر بنشینید به شما پیشنهاد می‌کنیم به این مناطق بروید. چرا که هم می‌توانید به تماشای بناهای تاریخی بنشینید و هم به تماشای آبی آبها و اقیانوس هند. تماشای طلوع و غروب آفتاب هنگامیکه انعکاس نور خورشید روی ویرانه‌های این آثار تاریخی می‌افتد از زیباترین قاب‌های تصویری شما در سفر به گوا خواهد بود.

 

 با بهترین اقامتگاه‌های ساحلی گوا آشنا شوید

 

 

castle-india-ocean

 


۲- صبح کردن شب‌های پر ستاره زیر سقف خانه‌های ساحلی چوبی و قدیمی گوا


امروزه سراسر گوا پر شده است از هتل‌های لوکس و درجه یک اما اگر می‌‎خواهید شب‌های پر ستاره‌ی این شهر را طور دیگری کشف کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای خوابیدن به کلبه‌های ییلاقی این شهر بروید.

 

 در این ۳هتل گوا، سفری رویایی تجربه کنید

 

 

bungalow

 

 

کلبه‌هایی که در مجاورت سواحل زیبای این شهر بر اندکی ارتفاع قرار گرفته‌اند تا چشم‌انداز زیبایی از دریا به شما ارائه کنند. هزینه‌ی اجاره‌ی این کلبه‌ها به مراتب از هتل‌ها ارزان‌تر است و هیجان و نشاطی که آنها برای شما ایجاد می‌کنند به مراتب از هتل‌ها بیشتر است.

 

 

beach-night-life

 


۳- قدم‌زدن در بازارهای محلی گوا


خیابان‌های این شهر بندری پر از مغازه‌ها و دست‌فروش‌هایی‌ست که شما نه تنها برای خرید بلکه برای تفریح و خیابان‌گردی نیز می‌توانید به آنها مراجعه کنید. درست است که از مرکزخریدها در فضایی مطمئن می‌توانید اجناس مرغوب خریداری کنید اما رفتن به بازارهای محلی گوا شما را با زیست و فرهنگ روزمره‌ی مردمان این منطقه از هندوستان آشنا می‌کند. یکی از معروف‌ترین بازارهای هفتگی این شهر بازار آنجوناست. این بازار هر هفته روزهای چهارشنبه در نزدیکی ساحل آنجونا در شمال این شهر برپا می‌شود که شما می‌توانید انواع صنایع دستی، پارچه‌ها و لباس‌ها و انواع محصولات خانگی هندی را در اینجا پیدا و خریداری کنید.

 

بازارچه های معروف و سنتی گوا را بشناسید

 

 

bazaar

 


۴- بازدید از اماکن تاریخی و سفری به رازها و رنج‌های گذشتگان


تور هند به شما نشان می‌دهد که گوا سال‌ها در استعمار کشور پرتقال بوده است و پرتغالیان بر آن فرمانروایی می‌کرده‌اند. بنابراین این شهر، شهر رنج‌ها و رازهای مردمان ستم‌دیده است. در سفر به این شهر اگر به دنبال کشف بیشتر و بیشتر آن هستید باید در طول تاریخ سفر کرده و سری به اماکن تاریخی آن بزنید. کلیساها، قلعه‌ها و موزه‌هایی که شما را با گذشته‌ی این شهر آشنا می‌کنند. بازدید از محله‌ی پاناچی که در مرکز این شهر قرار دارد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای یک اکتشاف تاریخی است.

 

 

goa-panagi

 


۵- چشیدن طعم غذاهای هندی در رستوران‌های سنتی


از آنجا که گوا از یک شهر سنتی تبدیل به یک شهر توریستی شده است امروزه رستوران‌های لوکس زیادی در آن فعالیت می‌کنند که انواع غذاهای مشهور بین‌المللی در آنها طبخ می‌شوند. اما در سفرتان با تور بمبئی گوا اگر به دنبال کشف دیگر گونه‌ی هندوستان و این شهر هستید، برا نوش جان کردن غذا باید به رستوران‌های محلی آن سری بزنید. رستوران‌هایی که غذاهای تند و تیز هندی را طبخ می‌کنند و فرصت چشیدن ذائقه‌ی مردمان این شهر را برایتان فراهم می‌آورند.

 

غذاهای خیابانی هند که شما را عاشق طعم فلفل می‌کند

 

 

local-restaurant

 


۶- به شب رساندن روزهای آفتابی در سواحل دنج و آرام گوا


سواحل جنوبی این کشور عموما سواحل دنج، تمیز، خلوت و آرامی هستند که شما می‎توانید در درخشندگی نور خورشید بر روی ماسه‌های طلایی آن دراز بکشید و آفتاب بگیرید. و یا اگر خواستید تنی به آب‌های زلالش بزنید و شنا کنید. در سفرتان به گوا به شما پیشنهاد می‌کنیم روزهای خود را سواحل جنوبی آن به عصر برسانید.

 

 

beaches

 


۷- به صبح رساندن شب‌های مهتابی در سواحل پرنشاط و جنجالی گوا


سواحل شمالی گوا سواحل شلوغ رقص‌ها و جشن‌ها و پایکوبی‌هاست. این سواحل به دلیل آنکه همجوار تعداد زیادی بازار، رستوران و هتل هستند هر شب تا صبح خواب و آرام ندارند. اگر می‌خواهید در سفرتان به گوا هیجان و تفریحات هیجان‌انگیز را هم تجربه کنید باید شب‌های مهتابی خود را در سواحل شمالی آن به صبح برسانید.

 

 

activities

 


۸- تجربه شنا در دریاچه‌ی نزدیک به ساحل آرامبل گوا


در فاصله‌ی نزدیکی از ساحل آرامبل دریاچه‌ای قرار دارد که در انحصار پوشش‌های گیاهی و صخره‌هاست. در سفرتان به گوا اگر به دنبال یک جای کمتر شناخته شده بودید تا تنی به آب بزنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این دریاچه‌ بروید. دریاچه‌ای که توریست‌ها کمتر آن را می‌شناسند.

 

 

goa-main-lake

۰۸ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: