۱۰ تفریح هیجان‌انگیز که در یک روز بارانی استانبول می‌توانید انجام بدهید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۱۰ تفریح هیجان‌انگیز که در یک روز بارانی استانبول می‌توانید انجام بدهید

استانبول یکی از زیباترین و توریستی‌ترین شهرهای دنیاست که با بازدید از آن می‌توانید همجواری سنت و مدرنیته، تاریخ کهن و جدید، آسیا و اروپا و دیگر چیزهای فرهنگی متناقض را در یک هارمونی شگفت‌انگیز ببینیند. این شهر، شهر پرسه‌زنی در خیابان‌هاست. شهر مرکزخریدها و آنتیک‌ فروشی‌هاست. در سفرتان با تور استانبول اگر با یک روز بارانی زیبا مواجه شدید و نمی‌دانستید باید چه بکنید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ۱۰ تفریحی که در یک روز بارانی این شهر می‌توانید انجام بدهید را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- به کافه Cuma بروید


در طبقه‌ی دوم موزه‌ی معصومیت که متعلق به یکی از معروف‌ترین نویسندگان ادبیات حال حاضر جهان است می‌توانید در یک روز بارانی دل‌انگیز به کافه کوما بروید و بهترین قهوه‌های ترک را درحالیکه دارید خیس شدن شهر را از پنجره‌های دلباز تماشا می‌کنید نوش جان کنید. این کافه یکی از بهترین کافه‌ی محله‌ی کوکورکما است که قیمت نوشیدنی‌هایش چندان گران است.

 

 بهترین کافه‌های کادیکوی، محله‌ی دیدنی‌های آسیایی استانبول 

 

 

Cuma 

 


آدرس: استانبول، محله کوکورکما، موزه معصومیت

 


۲- بازدید از گالری‌ها و نمایشگاه‌های ساختمان Misir


این ساختمان یکی از اروپایی‌ترین ساختمان‌های شهر استانبول است که در خیابان استقلال واقع شده است. ساختمانی که تاریخ ساختش بازمی‎‌گردد به ۱۹۰۵ میلادی و بیش از یک صد سال از قدمتش می‌گذرد. در یک روز بارانی در استانبول می‌توانید به دیدن زیبایی‌های هنری این شهر بروید. در این ساختمان هر روزه نمایشگاه‌های مختلفی از هنرهای بصری و تجسمی برگزار می‌شود که رفتن به آن می‌تواند یک خاطره و تصویر متفاوت از استانبول در خاطرتان ثبت کند.

 

 قدیمی‌ترین موزه‌ها در کدام شهرهای ترکیه است؟ 

 

 

 Misir

 


آدرس: استانبول، توم‌توم محالسی،خیابان استقلال ۱۶۷

 


۳- در زیر سف کلیسای کورا پناه بگیرید


کلیسایی که طبق شواهد تاریخی زمان ساختش به قرن چهارم میلادی بازمی‌گردد و همواره به عنوان یکی از مهمترین بناهای تاریخی شهر استانبول به حساب می‌آمده است. کلیسایی که در دوره‌ی عثمانی به مسجد تبدیل شده است و امروزه در و دیوار بلندش جایی برای پناه بردن در روزهای بارانی شهر استانبول است. کورا این روزها موزه‌ی شهر استانبول نیز به حساب می‌آید که می‌توانید به دیدن نقاش‌های دیواری‌اش نیز بروید.

 

 

کلیسای کورا

 


آدرس: استانبول، درویسالی محالسی

 


۴- بهترین نوشیدنی‌های شهر را در سولِرا بنوشید


در یک نیمروز بارانی شهر استانبول یکی از بهترین جاهایی که می‎توانید بروید تا خاطره‌ای ماندگار از این شهر برای همیشه در خیالتان ضبط کنید همین جاست. جاییکه از پشت شیشه‌هایش می‌توانید لغزش قطرات باران را مشاهده کنید و سنگ فرش خیابان را ببینید که دارد خیش می‌شود تا آلودگی‌های این شهر تمیز را پاک کند. سولرا یکی از کافه‌های معروف این شهر است که به شما پیشنهاد می‌کنیم در سفرتان به استانبول حتما به آن سر بزنید.

 

 در استانبول، به این کافه‌ها بروید و از قهوه‌ی ترکی لذت ببرید 

 

 

سولِرا

 


آدرس: استانبول، بی‌اوغلو، توم‌توم محالسی

 


۵- در حمام کلیک علی پاشا ریلکس کنید


استانبول پر از حمام‌های سنتی و قدیمی است که گردشگران این شهر عاشق رفتن به آنها هستند. حمام‌هایی که آب گرم دارند و باعث تسکین بسیاری از دردهای عضلانی و استخوانی همچنین بیماری‌های پوستی می‌شوند. یکی از معروف‌ترین و لوکس‌ترین حمام‌های این شهر حمام کلیک علی پاشا است که خدمات درجه یکی به مشتریانش ارائه می‌دهد. خدماتی از شست‌وشو گرفته تا ماساژ. در یک روز بارانی برای فرار از آسمان شهر می‌توانید به این حمام بروید و تجربه‌ای خاص از سفرتان به استانبول کسب کنید.

 

 در استانبول به سبک عثمانی‌ها، حمام خرم‌سلطان را تجربه کنید 

 

 

 حمام کلیک علی پاشا

 


آدرس: استانبول، محله کاراکوی، کمانکس

 


۶- به کتاب فروشی هومر بروید


استانبول برای عاشقان کتاب یک شهر جالب توجه است. شهری که کتاب‌ فروشی‌های بسیاری دارد. کتاب فروشی‌هایی که غالبا پاتوق روشنفکران این شهر هستند. در یک روز بارانی می‌توانید به این کتاب فروشی‌های لوکس و بزرگ بروید و سرتان را با کتاب‌های لاتین و معروف گرم کنید. یکی از معروف‌ترین کتاب فروشی‌های این شهر کتاب فروشی هومر است. جاییکه کتاب‌های لاتین بسیار در همه‌ی تخصص‌ها و زمینه‌ها دارد.

 

 

 کتاب فروشی هومر

 


آدرس: استانبول، خطیب مصطفی محالسی، خیابان استقلال

 


۷- به کتابخانه‌ی Salt Galata بروید


اگر فیری لنسر هستید و می‌خواهید در سفر به استانبول به کارتان نیز برسید، همچنین اگر کاری پژوهشی دارید که نیاز به منابع معتبر دارید، در یک روز بارانی این شهر می‌توانید به کتابخانه‌ی سالت گالاتا بروید تا هم سری به یکی از مشهورترین کتابخانه‌های این شهر زده باشید و هم کارتان را انجام بدهید.

 

  گردش در گالاتای استانبول؛ محله‌ای با کافه‌‌ها و مغازه‌های جذاب 

 

 

 Salt Galata

 


آدرس: استانبول، آرپ کامی محالسی

 


۸- ناهارتان را در رستوران Hunkar نوش جان کنید


در سفر به استانبول اگر به دنبال آن هستید که یک وعده غذایی در رستوران‌های سنتی این شهر نوش جان کنید که غذاهای خانگی طبخ می‌کنند، باید به هونکار بروید. حالا اگر آن روز با یک روز بارانی در این شهر تلفیق شده باشد که چه بهتر. در یک روز بارانی استانبول به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این رستوران تشریف ببرید و غذاهای نه چندان گران آن را نوش جان کنید.

 

 ۵ رستوران مشهور استانبول برای خوردن بهترین کباب‌های ترکی 

 

 

 Hunkar

 


آدرس: استانبول، حربیه محالسی

 


۹- به موزه‌ی باستان‌شناسی استانبول سری بزنید


یکی از معروف‌ترین موزه‌های منطقه و کل کشور ترکیه موزه‌ی باستان شناسی شهر استانبول است که غالبا بازدیدکنندگان این شهر به آن هم سری می‌زنند و از آن بازدید می‌کنند.

 

 

 موزه‌ی باستان‌شناسی استانبول

 


آدرس: استانبول، کانکورتان محالسی

 


۱۰- رفتن به کافه Marva


ماروا یکی دیگر از معروف‌ترین کافه‌های این شهر است که بهترین قهوه‌های ترک و لاته‌های فرانسوی را می‌توانید در آن نوش جان کنید. این کافه در یک روز بارانی شهر استانبول فضایی بینظیر برای مهمانانش می‌سازد.

 

 بهترین کافه‌های استانبول برای خوردن صبحانه‌ی دل‌انگیز ترکی

 

 

 Marva

 


آدرس: استانبول، ساحکولو محالسی

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران