کوه‌پیمایی‌ هیجان انگیز در طبیعت بی‌نظیر بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی
کوه‌پیمایی‌ هیجان انگیز در طبیعت بی‌نظیر بالی

تا به حال شده در کنار یک آتشفشان کوه‌پیمایی کنید ؟

سفر با تور بالی بهترین فرصت برای شما خواهد بود تا اگر اهل کوه‌پیمایی و دل زدن به جذاب‌ترین ماجراجویی‌ها در طبیعت هستید، به سراغ کوه باتور (Batur) بروید، جایی که شاید برای اولین بار در زندگی‌تان سنگ‌های آتش‌فشانی ببینید و از دور کوه Agung را ببینید که به آرامی دودی مدام از آن خارج می‌شود.
قبلا مسیری که در این نوشته به آن می‌پردازیم به خاطر فعالیت‌های آتش‌فشانی بسته بود، اما حالا که این کوه آتش‌فشانی آرام گرفته، وقتش رسیده به بام بالی بروید و تجربه‌ای فراموش نشدنی از سفر خود ثبت کنید.

 


رفتن به کوه باتور


رفتن به این مسیر برای دسته‌های مختلف متفاوت است. آن‌ها که به کوه‌پیمایی در کشورهای مختلف علاقه دارند و تور بالی را برای تجربه‌هایی این چنینی انتخاب می‌کنند، می‌توانند بدون راهنما و تور به این مسیر قدم بگذارند. جدا از اینکه مسیر رفت و آمد کاملا مشخص است و برنامه‌های نقشه بالی آن را برایتان به وضوح مشخص می‌کند، همه روزه بسیاری در حال حرکت در این مسیر هستند و به هیچ وجه کار به گونه‌ای نیست که بخواهید به مشکلی بر بخورید.

 

۱۰ دلیل مهم برای اینکه حتما به بالی سفر کنید

 

 

mt-batur-tour

 


اما برای کسانی که دفعات اولشان است دست به چنین ماجراجویی‌هایی می‌زنند، تورهای یک روزه خوبی وجود دارد که شما را با راهنماهای مجرب، امکانات مناسب و زمان‌بندی عالی به این مسیر رهنمون می‌کنند. هزینه هر نفر برای این سفر حدود ۶۰ دلار آمریکا خواهد بود، زمان‌بندی و برنامه سفر هم به این ترتیب خواهد بود:


۱:۴۰ (صبح) : سرویس مخصوص تور از هتل‌های دست چین شده یا در مقری که از قبل تعیین می‌شود
۳:۴۵: رسیدن به دهکده تویابونگ‌کاه، شروع مسیر
۶:۱۵: رسیدن به منطقه اصلی کوه باتور و دیدن طلوع خورشید
۷:۰۰: ادامه مسیر
۸:۰۰: رفتن به قسمت‌های ماهیگیری و دیدن از بخش‌های مختلف
۹:۰۰: گردش در مسیر و بخش‌های مختلف کوه تا ظهر
۱:۳۰: بازگشت به سمت هتل


همانطور که می‌بینید رفتن به این مکان و تجربه آن زمان زیادی از تور شما را به خود اختصاص نمی‌دهد و شما می‌توانید تا غروب دوباره به تفریحات خود برگردید، اما با ثبت خاطره‌ای فراموش نشدنی در کوه آتش‌فشانی باتور. البته در نظر بگیرید که این تورها به واسه این که برای همه‌ی افراد تهیه دیده شده‌اند، خیلی به بالاترین نقطه مورد نظر نمی‌رسند و اگر چنین تورهایی می‌خواهید باید کمی میان شرکت‌ها جستجو کنید و با تور لیدر خود برای انتخاب بهتر مشورت نمایید.

 

 

hot-spring

 


چه امکاناتی برای این مسیر احتیاج دارید؟


یک جفت کتانی مناسب ورزشی، لباس نسبتا گرم و کمی نوشیدنی درون کوله پشتی. همین! مسیر ساده و هموار است و به راحتی می‌توانید آن را طی کنید.

 

راهنمای سفر به بالی؛ بهترین کشور برای سفر با کودک

 

 

batur-with-family

 


مسیر حرکت در کوه باتور


اولین چیزی که به ذهن کسانی که تجربه کمی دارند این است که سختی این مسیر تا رسیدن به مکان مورد نظر چقدر است؟ کل مسیری که شما پیاده روی گروهی خواهید کرد ۱۱ کیلومتر خواهد بود که شامل حرکت در مسیر شیب‌دار به سمت بالا، گردش در محل و رفتن به نقاط مختلف کوه می‌شود.
راه در این مکان کاملا مسطح و خوب است و اگر حداقل آمادگی بدنی را داشته باشید بدون هیچ مشکلی به بالاترین نقطه کوه خواهید رسید. اگر چه یک عصای کوه نوردی ساده می‌تواند خیلی در روند کار به شما کمک کند، اما واقعیت این است که این راه آنقدر ساده است که بدون آن نیز به مشکلی بر نمی‌خورید.

 

 

mt-batur-summit

 


آیا این مکان امن است؟


بدون شک! تمام تورهای حرکتی از قبل آب و هوا را برای بارندگی و فعالیت‌های آتش‌فشانی منطقه بررسی می‌کنند. جمعیت نسبتا زیادی نیز در تمام طول مسیر وجود دارند و تمام مراقبین و راهنماها آموزش‌های کاملی برای برخورد با موارد مختلف دیده‌اند.
از نکاتی که در نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی خواهید خواند، نوع برخورد راهنماهای تور است. مثلا یکی که به خاطر مشکل سرماخوردگی بارها از گروه عقب می‌‌ماند عنوان کرده بود که یکی از راهنماها در تمام مسیر با او بوده و با رویی گشاده کمک کرده تا به محل مورد نظر برسد.

 

 

view-from-batur

 


چشمه آب گرم کوه باتور


در زمان گرفتن تور یک بار پیگیری کنید ببینید که آیا تور مورد نظر شما شامل این چشمه آب گرم می‌شود یا نه. این مکان در زمان بازگشت بهترین نقطه مورد نظر برای آرامش و در رفتن خستگی‌تان در محیطی بی‌نهایت زیبا و بعد از چند ساعت پیاده‌روی خواهد بود.
انتظار دیدن چه چیزهایی در این کوه‌پیمایی داشته باشیم ؟

 

 

batur-lake

 


اولین چیزی که باید بدانید این است که شما به یک کوه آتشفشانی قدم گذاشته‌اید! تجربه‌ای که به این راحتی در دیگر نقاط دنیا برای همه فراهم نیست. جدا از دیدن طبیعت به نهایت زیبای این منطقه، دیدن سنگ‌های آتش‌فشانی و نمای دیگر آتش‌فشان‌های منطقه، دیدن نمای شهر از بالاترین نقطه و تماشای طلوع خورشید در بهترین نقطه ممکن از جمله تجربه‌های شما در طول این کوه‌پیمایی جذاب خواهد بود.

 

 

sunrise

 


حیوانات محلی زیادی نیز در جنگل‌های اطراف این منطقه هستند که مخصوصا در نقطه اوجی که شما اطراق خواهید کرد قابل رویت هستند. مخصوصا در محل آبشار میمون‌های محلی زیادی مشاهده خواهید کرد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: