اوج هیجان با اسکای دایوینگ در دبی

جاذبه‌های گردشگری دبی
اوج هیجان با اسکای دایوینگ در دبی

تور دبی همواره برای گردشگران گزینه‌ای بسیار محبوب برای سفر کردن بوده است. چرا که توریست‌های این مقصد گردشگری می‌توانند تفریحات متنوع و هیجان‌انگیز بسیاری را در طول سفر خود تجربه کنند. اسکای دایوینگ یکی از گزینه‌های تفریحی بسیار جذاب برای کسانی است که دوست دارند اوج هیجان را در سفر خود به دبی تجربه کنند. پس اگر فکر می‌کنید چنین تفریحی می‌تواند گزینه خوبی برای بالا بردن آدرنالین خون شما باشد ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

 

اسکای دایوینگ در دبی

دبی این فرصت را برای گردشگران و علاقه‌مندان به هیجان فراهم کرده است تا بتوانند تجربه سقوط آزاد را با چتربازی بر فراز آسمان‌های دبی تجربه کنند. همه این تفریحات توسط شرکت اسکای دایو دبی مدیریت و برگزار می‌شود. به طوری که امروزه موفق شده عنوان بزرگترین مدرسه آموزش چتربازی دنیا را از آن خود کند. اسکای دایوینگ دبی در دو مکان با نام‌های دراپزون صحرا و دراپزون پالم برگزار می‌شوند.

 دراپزون صحرا در محدوده بیرون از شهری واقع شده و در سمت بزرگراه دبی به العین قرار دارد. با رفتن به این مکان می‌توانید آموزش‌های لازم را به صورت حرفه‌ای دریافت کرده و تجربه لذت بخش پرواز بر فراز آسمان‌های دبی را تجربه کنید. علاوه بر آن دراپزون پالم دارای شهرت جهانی در حوزه چتربازی بوده و شما می‌توانید با رفتن به این مکان در عین حال که آدرنالین خونتان را بالا می‌برید مناظر فوق‌العاده جزیره پالم و شهر دبی را تماشا کنید.

 

تفریحی لوکس در میدان سوارکاری دبی

هزینه اسکای دایوینگ در دبی

مهم‌ترین موضوعی که برای علاقه‌مندان به اسکای دایوینگ اهمیت دارد هزینه این تفریح هیجان‌انگیز است. بسته به شرایط و پکیجی که در این تفریح انتخاب می‌کنید، هزینه اسکای دایوینگ نیز تغییر خواهد کرد. تمامی هزینه‌ها به صورت زیر می‌باشد:

 

هزینه اسکای دایوینگ در دراپزون صحرا

دراپزون صحرا این امکان را برای افراد فراهم کرده تا در صورت تمایل آموزش حرفه‌ای از استادان این کار دریافت کنند. پس اگر به فکر شروع چتربازی به صورت حرفه‌ای هستید با پرداخت ۱۲ هزار درهم می‌توانید تمامی نکات لازم را زیر نظر استادان مجرب در این زمینه دریافت کنید. اما اگر تنها به فکر تفریح و هیجان در تور دبی هستید نیازی به پرداخت این هزینه بالا نبوده و تنها با ۱۷۰۰ درهم امارات می‌توانید تجربه اسکای دایوینگ را بر فراز آسمان دبی تجربه کنید. البته در این پکیج نیز مربی در کنار شما خواهد بود.

هزینه اسکای دایوینگ در دراپزون پالم

در دراپزون پالم پکیجی تحت عنوان آموزش ارائه داده نمی‌شود. بنابراین توصیه می‌شود اگر به قدر کافی در این حوزه تجربه و مهارت ندارید این مکان را برای چتربازی انتخاب نکنید. هزینه اسکای دایوینگ در دراپزون پالم تقریبا در حدود ۲۰۰۰ درهم است.

بهترین زمان برای اسکای دایوینگ در دبی

دبی به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای آب و هوایی گرم است و به ندرت آسمان‌های دبی بارش شدید باران را تجربه می‌کند. بنابراین در اغلب روزهای سال امکان اسکای دایوینگ برای گردشگران و علاقه‌مندان امکان‌پذیر است. از طرفی دیگر برای اینکه از آفتاب سوزناک و شدید تابستان‌های دبی در امان باشید توصیه ما به شما انتخاب یکی از فصل‌های بهار، پاییز و زمستان برای چتربازی در دبی است. در حالت کلی بهترین زمان برای اسکای دایوینگ ساعت ۱۰ صبح خواهد بود. چرا که در این ساعت محل آفتاب، میزان نور، دمای هوا و ... همگی در بهترین شرایط خود هستند.

 

بهترین هتل‌های اطراف دبی مال

دانستنی‌های لازم برای اسکای دایوینگ در دبی

 همانند هر تفریح دیگری اسکای دایوینگ نیز یک سری نکاتی دارد که بهتر است علاقه‌مندان قبل از اقدام با آن‌ها آشنا شوند. در زیر به چند مورد از مهم‌ترین این موارد اشاره کرده‌ایم:

  • قبل از انجام اسکای دایوینگ ویژگی‌های فرد متقاضی مثل وزن اندازگیری می‌شوند. بنابراین ایمنی کار تا حد زیادی بالا خواهد بود.
  • داوطلبان اسکای دایوینگ باید ۳۰ دقیقه قبل از پرش در محل حضور داشته باشند تا آموزش‌ها و نکات لازم توسط مربیان گفته شود.
  • در حین چتربازی فرصت فیلمبرداری و عکاسی به علاقه‌مندان داده می‌شود.
  • مدت زمان تقریبی برای رسیدن هواپیما به ارتفاع مورد نظر جهت پرش تقریبا ۲۰ دقیقه خواهد بود.
  • پرش از ارتفاعی در حدود ۱۲۵۰۰ فیت انجام می‌شود. شما حدود ۶۰ ثانیه از پرش خود را با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت تجربه خواهید کرد.
  • چتر در ارتفاع ۵۵۰۰ فیت باز شده و حدود ۵ دقیقه را در آسمان در حین پرواز با چتر خواهید بود.
  • کل مراحل پرش و پرواز ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

به عنوان نکته آخر توجه داشته باشید که اسکای دایوینگ در دبی با رعایت تمامی پروتکل‌های ایمنی انجام شده و افراد می‌توانند بدون استرس از خطرهای احتمالی آدرنالین خون خود را به اوج برسانند. تنها کاری که برای این منظور باید انجام دهید توجه کردن به گفته‌های مربیان و رعایت تک تک آن‌ها با نهایت دقت است.

۲۸ مهر ۱۴۰۰

نظرات کاربران