گشت و گذاری یک روزه به ببک، محله‌ی زیبایی‌های استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
گشت و گذاری یک روزه به ببک، محله‌ی زیبایی‌های استانبول

استانبول یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان به دلیل امکانات رفاهی و تفریحی فوق‌العاده‌اش سالانه گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. این شهر که هم در قاره‌ی آسیا قرار گرفته است و هم در قاره‌ی اروپا، پر از محله‌های جذاب و دیدنی‌ست که بودن در هرکدام آنها حال و هوایی خاص برایتان می‌سازد.

در سفرتان با تور استانبول اگر می‌خواهید یک روز هیجان‌انگیز متفاوت داشته باشید همراه ما باشید تا با هم سری به ببک، یک محله‎‌ی اروپایی این شهر بزنیم. محله‌ای زیبا که رفتن به آن یک روز خاطره‌انگیز برایتان می‌سازد. محله‌ای که در همسایگی تنگه‌ی بسفر قرار دارد و پر از کافه‌ها و رستوران‌ها و بوتیک‌هاست.

 


۱- در یک صبح دل‌انگیز بهترین صبحانه‌ها را در کافه‌ رستوران‌های ببک نوش جان کنید


ببک پر از کافه رستوران‌های درجه یک است که در برخی از آنها صبحانه نیز سرو می‌شود. کافه رستوران‌هایی که در آنها از صبحانه‌های سنتی ترکی که شامل تخم مرغ و شیر و عسل می‌شود سرو می‌شوند تا صبحانه‌های مدرن اروپایی که در آنها انواع پنکیک‌ها سرو می‌شوند. یکی از بهترین و زیباترین کافه رستوران‌های این محله، کافه رستوران مانگری است که چشم‌انداز زیبایی از تنگه‌ی بسفر به مهمانانش ارائه می‌دهد. آخر هفته‌ها این کافه رستوران یکی از شلوغ‌ترین مکان‌های شهر استانبول به حساب می‌آید.

 

بهترین کافه‌های استانبول برای خوردن صبحانه‌ی دل‌انگیز ترکی

 

 

breakfast

 


۲- بازدید از کنسولگری مصر


ساختمانی که در سال ۱۹۰۲ توسط معماری ایتالیایی در این منطقه از استانبول ساخته شده است امروزه یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین بناهای این منطقه از استانبول به حساب می‌آید. ساختمانی که متعلق به کنسولگری مصر در کشور ترکیه است و شما فقط اجازه دارید نمای بیرونی آن را مشاهده کنید. نمایی که مشرف به آب و روشنایی است.

 

 

egyptain-consulate

 


۳- شرکت در تورهای گردشگری بسفر


تنگه‌ی بسفر نماد شهر استانبول است. تنگه‌ای که قسمت اروپایی این شهر را از قسمت آسیایی‌اش جدا می‌کند و دو بافت فکری، معماری و فرهنگی مختلف در استانبول به وجود می‌آورد. این تنگه به دلیل زیبایی‌های روزانه و شبانه‌اش پاتوق مردمان این شهر و گردشگرانش است. دور و اطراف بسفر را کافه‌ها و رستوران‌ها و کلاب‌ها پر کرده‌اند. با رفتن به این تنگه می‌توانید در تورهای مختلف دریانوردی ثبت‌نام کنید و درحالیکه سوار کشتی می‌شوید به دیدن زیبایی‌های آن بروید. شرکت در این تورها به هنگامه‌ی غروب آفتاب یکی از پرطرفدارترین تفریحات گردشگران شهر استانبول است.

 

تنگه‌ی بسفر و زیبایی‌های تاریخی

 

 

istanbul

 


۴- بازدید از پارک شهری ببک


یکی از زیباترین پارک‎های شهری، شهر استانبول در محله‌ی ببک قرار دارد. پارکی که ۸۸۰۰ متر وسعت دارد و تاریخ ساختش به بیش از صد سال پیش بازمی‌گردد. در این پارک می‌توانید پوشش گیاهی زیبا از گل‌های رنگارنگ و تزئینی را در کنار درختان کهن و صد ساله مشاهده کنید. در پیاده‌راه این پارک می‌توانید یکی از خاطره‌انگیزترین پرسه‌زدن‌های عمرتان را تجربه کنید.

 

 ناب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ناشناخته‌ی استانبول که باید ببینید 

 

 

bebek-park

 


۵- عصرانه نوش جان کردن در کافه‌ها


کافه‌های ببک که مشرف به بسفور هستند جان می‌دهند که در آنها عصرانه نوش جان کنید و یا شامتان را میل کنید. این کافه‌ها قیمت‌های نسبتا ارزانی دارند و انواع برگرها و کباب‌های ترکی در آنها سرو می‌شوند. البته اگر اهل دسر هستید باید بدانید می‌توانید بهترین دسرها را نیز در این کافه‌ها پیدا کنید. دسرهایی مناسب گیاهخواران و گوشت خواران.

 

در استانبول، به این کافه‌ها بروید و از قهوه‌ی ترکی لذت ببرید

 

 

bebek-bosoherus

 


۶- خرید از یکی از بزرگ‌ترین شعبه‌های TRU


در گشت و گذار یک روزه‌تان به ببک اگر دست خالی از این محله بازگردید تفریح شما کامل نیست. در این محله می‌توانید بهترین تی‌شرت‌ها و شلوارها و برخی دیگر از پوشاک را خریداری کنید. مارک TRU در این محله یکی از اصلی‌ترین شعبه‌های خود را دایر کرده است که علاوه بر یک مرکزخرید بزرگ و مجلل، یک کتاب‌فروشی و کافه نیز دارد. در این مرکزخرید می‌توانید مدهای روز دنیا و کشور ترکیه را با قیمت‌های نسبتا ارزان خریداری کنید.

 

مرکز خرید کانیون استانبول را بهتر بشناسید

 

 

shopping

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران