گردشی به یادماندنی در خیابان‌های باکو

جاذبه‌های گردشگری باکو
گردشی به یادماندنی در خیابان‌های باکو

تقریبا به هر جای دنیا که سفر کنید، متوجه خواهید شد که پایتخت‌ها تفاوت‌های آشکاری نسبت به دیگر شهرهای آن کشور دارند. بزرگ‌تر، مدرن‌تر و با امکانات بیشتری هستند. باکو نیز بسیاری از این ویژگی‌ها را دارد اما از طرفی یکی از زیباترین شهرهای کشور نیز محسوب می‌شود. شهر مملو از جاذبه‌های شهری که با قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌هایش می‌توانید دیدنی‌های بسیاری را مشاهده کنید. به همین دلیل ما یک مطلب ویژه برایتان آماده کرده‌ایم تا بگوییم در گشت و گذار‌های خیابانی خود در تور باکو، از کجاها بازدید کنید.

 

قدم زدن در کنار دریای خزر

اگر می‌پرسید که باید گشت‌های خیابانی خود در باکو را از کجا آغاز کنید، بدون تردید ما به شما قدم زدن در کنار دریا یا همان دریاچه خزر را پیشنهاد می‌کنیم. جایی که اغلب گردشگران در سفر به پایتخت آذربایجان، ابتدا از آن‌جا دیدن می‌کنند و همیشه هم جمعیت قابل توجهی را خواهید دید که همچون شما آمده‌اند تا از منظره لذت ببرند، در هوایی عالی پیاده روی کنند و کمی نشسته و از فضای موجود بهره ببرند.

 

بهترین فعالیت‌ها در اطراف برج آتش باکو

در خیابان‌های شهر قدیم گشت بزنید

مهم نیست اسم این بخش شهر را چه بگذارند، "شهر قدیم باکو" ، "شهر داخلی" ، "ایچری شهیر" یا هر چیز دیگری، مهم این است که این بخش از باکو  یک مکان تاریخی و بسیار زیباست که سفر شما بدون دیدن آن‌جا تکمیل نخواهد شد. وقتی در کوچه‌ها و خیابان‌های این بخش از پایتخت قدم می‌زنید، نقاط دیدنی متفاوت، مغازه‌ها، دست‌فروش‌ها و چیزهای زیادی می‌بینید. پیشنهاد ما به شما اول این است که عکس‌های زیادی از این محل بگیرید و اگر خواستید خریدی کنید، حتما بر سر قیمت چانه بزنید، چون در این‌جا می‌توانید از فروشنده‌ها تخفیف بگیرید.

رفتن به کاخ شیروان‌شاهان

بازدید از این محل حتما باید در برنامه‌ی پیاده‌روی و گشت‌های شهری شما باشد، چون نزدیک به چند دیدنی دیگر باکو همچون برج‌های شعله، موزه فرش باکو، موزه هنر و ... است. کاخی فوق‌العاده زیبا که درست در قلب باکو واقع شده است و ساخت آن به قرن ۱۵ میلادی بر خواهد گشت. این بنا البته در قرن ۱۸ آسیب‌های زیادی دید که بعدها بازسازی شد و حالا شما می‌توانید با هزینه‌ی ۱۵ منات از آن‌جا و برج دوشیزه دیدن نمایید.

برج دوشیزه

همانطور که گفتیم در ادامه‌ی بازدیدهای شهری خود از باکو، حتما باید به سراغ برج متفاوت دوشیزه در این شهر بروید. داستان‌ها و رازهای زیادی پیرامون این برج خاص گفته می‌شود که ساخت آن مربوط به قرن ۱۲ میلادی است. همچنین شما می‌توانید در بازدید از این محل، به داخل برج رفته و نمایی از شهر را نیز از آن بالا تماشا نمایید، اما در نظر داشته باشید که پله‌های متعدد کار را برای کسانی که مشکل زانو دارند، سخت می‌کند.

 

معرفی چهار برج بلند و نمادین باکو

کاوش در میان معماری مدرن باکو

باکو به سرعت در حال رشد است و وقتی وارد این شهر می‌شوید، می‌فهمید که ساخت و سازهای عظیمی در این شهر در حال انجام بوده و پول زیادی خرج صنعت گردشگری شده است که همگی از فروش نفت دریای خزر به دست آمده. یکی از چیزهایی که این رشد باعثش شده، ظهور ساختمان‌های مدرن و فوق‌العاده زیبایی‌ است که به کلی منظره‌ی شهر را تغییر داده.

مهم‌ترینِ این سازه‌ها، برج‌های شعله‌ی باکو هستند که حالا نمادی برای باکو محسوب می‌شوند. سه برج جدا از هم که بیش از ۱۰ هزار چراغ LED بر روی آن‌ها نصب شده تا نمایش‌هایی جذاب را در شب به اجرا بگذارد. این برج‌ها از خیلی جاهای شهر مخصوصا از خیابان‌های شهر قدیم به خوبی دیده می‌شود.

دومین سازه‌ی بسیار زیبا و البته مهم که باید در تور باکو از آن بازدید کنید، مرکز حیدرعلیف است. این بنا که نام رییس جمهور سابق آذربایجان را به دوش می‌کشد، یک مرکز هنری و فرهنگی بزرگ و فوق‌العاده در شهر باکو محسوب می‌شود و طراحی آن بسیار جذاب بوده و یکی از خاص‌ترین ابنیه این شهر محسوب می‌شود.

البته گشت و گذار و خیابان گردی در باکو تنها به دیدن این چند سازه و بنا ختم نمی‌شود. همانطور که گفتیم، دیدنی‌های زیادی در این شهر وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مقر دولت، موزه ادبیات نظامی، میدان ملی پرچم و ... اشاره کرد. در تور باکو حتما پیاده روی در کوچه پس کوچه‌ها را نیز تجربه کنید و جو این شهر زیبا را فارغ از مراکز گردشگرپذیرش را نیز از نزدیک لمس نمایید.

 

بهترین زمان سفر به باکو

۲۲ خرداد ۱۴۰۰

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: