راهنمای گردشگری باکو؛ شهری پر از لذت‌های به یادماندنی

جاذبه‌های گردشگری باکو
راهنمای گردشگری باکو؛ شهری پر از لذت‌های به یادماندنی

باکو، روی نقشه یک وجب با ما فاصله دارد اما فرهنگ و موسیقی و مزه‌های نزدیکش به ایران، تور باکو را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده‌است. هرچند باکو سال‌ها در کنار فرهنگ کمونیستی بوده، اما ریشه‌های عمیق و دوست داشتنی آذری در کنار شهر مدرن و زیبای باکو بیش از هر وقت دیگری امروز مورد توجه مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد.

فرهنگ آذری باکو، جزء جدانشدنی در تاریخ و موسیقی و هنر این کشور است. حالا که قصد سفر به باکو را کرده‌اید خیابان‌ها و موزه‌ها و مزه‌ها را در شهر خواهرخوانده تبریز بشناسید و این مطلب را از دست ندهید.

 

 نوروز۹۷ را میهمان جشن‌های باکو باشید

 

 

باکو

 

 

قدم زدن در باکو، مثل این است که در تاریخ سفر کنید، از کوچه پس کوچه های ایچری شهر که همان شهر قدیم باکو است قدم بزنید، دوربینتان را همراه داشته باشید و کنار پیرمردها و پیرزنانی که در سوغاتی فروشی‌های کوچک ایستاده اند عکس بگیرید، با آنها چای بنوشید و کمی با آنها گپ بزنید یا از آنها بخواهید که یک موسیقی آذری برایتان بزنند. کوچه‌های باکو پر از صدای موسیقی آذری و گروه دختران و پسرانی است که با لباس‌های رنگی مشغول رقص هستند.

 

 

باکو

 

 

چایخانه‌ها و مغازه‌های سنتی، کاخ شیروان شاه و گیز گالاسی( برج دختر) که حالا جزئی از میراث جهانی یونسکو شده اند را ببینید. قدمت این بناهای قدیمی به قرن ۱۲ برمی‌گردد.اگر بعد از تبدیل کردن پول‌هایتان یک ده مناتی دم دستتان بود، به عکس روی آن که گیز گالاسی است نگاه کنید. برج دختر یا به زبان ترکی گیز گالاسی (meidan tower) قدیمی‌ترین و مهم‌ترین نماد تاریخی باکو است و همه برای گرفتن پانوراما و دیدن شرق تا غرب باکو به آنجا می‌روند. این برج ۲۹ متر ارتفاع دارد و دیوارهای سنگی اش ۵ متر ضخامت دارند.

 

 

گیز گالاسی در باکو

 

 

موزه مرکزی باکو یا کاخ شیروان شاهی در باکو، یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی این شهر است. راهنمایان مخصوص قصر شیروان شاه را می‌توانید در قسمت‌های مختلف کاخ پیدا کنید تا برایتان از ورودی‌های مخصوص و اتاق‌ها و دیوا‌های آن برایتان بگویند.

 

 

موزه مرکزی در باکو

 

 

دور تا دور شهر قدیمی باکو را حصاری دربرگرفته که آن را از قسمت‌های دیگر شهر جدا می‌کند. شهر قدیم باکو ۲۳ محله و ۲ کاروانسرای بزرگ دارد و بازار بزرگی در سراسر شهر برپا است. در سفر با تور باکو نوروز97 برای خرید سوغاتی به این محله سر بزنید بهترین جا برای خریدن سوغاتی‌هایی که نشان از خود باکو دارند همین‌جاست؛ فرش و لباس‌های سنتی و نمادهای شهر باکو و شیرینی‌های خانگی.

 

 

خرید در باکو

 

 

قصدتان که سفر باشد گاهی به جای سوغاتی برای خانه‌تان، تجربه‌ای را به خودتان هدیه می‌دهید. رنگ و رنگ و تار و پود... اینجا موزه‌ی فرش آذربایجان است، موزه‌ای که خودش نمادی از فرش و قالی تا شده است. پیشنهاد می‌کنیم حتما از این موزه دیدن کنید و چه بهتر که از راهنماهای موزه بخواهید از طرح و نقش و تاریخچه فرش‌های آذری برایتان بگوید.

 

 

موزه فرش در باکو

 

 

از داخل شهر قدیمی بیرون بزنید و باکوی مدرن را ببینید. خیابان سنگ‌ فرش شده‌ی تارگوویی با رستوران‌ها و کافه‌های جذاب و فواره‌ها و نیمکت‌ها و مغازه‌های مختلف، شما را از شهر قدیم به بلوار ساحلی می‌رساند؛ به ساختمان‌های مدرن و مردم امروز باکو. یکی از زنده‌ترین و باهویت‌ترین جاهایی که در باکو می‌توانید حسابی از آن لذت ببرید، یک گوشه از دریای خزر در باکو است، بلواری ۴ متری که از میدان ملی پرچم تا میدان آزادی ادامه دارد و با فضاسازی بی‌نظیرش به مکانی برای جمع شدن خانواده‌ها و زنان و مردان و موسیقی خیابانی و دکه‌های غذا فروشی شده است. نیمکت‌های رو به دریا این فرصت را به شما می‌دهند که دریای خزر را این بار از سمت دیگری ببینید. احتمالا یکی از بهترین جاهایی که می‌توایند زندگی شبانه‌ در باکو را ببینید، کنار بلوارساحلی باکو است.

 

 

بلوار ساحلی باکو

 

 

برج‌های شیشه‌ای شعله در باکو که با ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر ارتفاع بلندترین ساختمان‌های باکو هستند از هر نقطه شهر پیدا هستند. نورپردازی فوق‌العاده این ساختمان‌ها در شب، تمثیلی درست از شعله‌های آتش هستند. رستوران ، هتل و بخش‌های اداری و تجاری نیز در این ساختمان‌ها قرار دارند و در مناسبت‌های تاریخی به رنگ پرچم آذربایجان در می‌آیند.

 

 

برج های شیشه ای در باکو

 

 

پارک فواره‌ها یا فانتین هم یکی از جاذبه‌های باکو است که محلی برای پیاده‌روی و بازی کودکان است. رستوران‌ها و کافه‌های خوبی در اطراف میدان قرار دارد که باید در آنها غذاهای محلی باکو را حتما امتحان کنید. فراموش نکنید که امتحان کردن غذاهای محلی، نوشیدن چای و خوردن شیرینی‌ها و مرباهایی که بعد از غذا می‌آورند احتمالا بیشترین چیزی است که بعد از سفرتان به یادتان می‌ماند. اطراف میدان فانتین جای خوبی برای عکاسی از سردر موزه نظامی و بازی نور و آب و موسیقی در شب است.

 

 

میدان فانتین در باکو

مطمئن باشید بدون دیدن موزه حیدر علی‌اف نمی‌توانید باکو را ترک کنید. معماری بی‌نظیر موزه حیدر علی‌اف باکو که توسط معمار برجسته زاهاحدید انجام شده، اینجا را به یکی از غنی‌ترین مراکز برای برنامه‌های فرهنگی تبدیل کرده است. یکی از برنامه‌های جذابی که می‌توانید در اینجا تجربه کنید موسیقی و رقص اصیل آذربایجانی است. پس قبل یا در حین سفرتان از برنامه‌هایی که در اینجا برگزار می‌شود باخبر شوید. در داخل این مرکز فرهنگی، نمایشگاهی دائمی از  لوازام و هدایای حیدرعلی‌اف قرار گرفته است.

 

 

موزه حیدر علی اف در باکو

۱۷ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

فروشگاه اینترنتی

هر موقعیت جدیدی نیازمند است که از راهنمای خوبی مورد استفاده واقع شود تا بتوان مکان های تفریحی و ایجاد اوقاتی شاد و هیجانی را داشت.. بسیار مطالب عالی و درجه یک بود
باتشکر
قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: