زیباترین شهرهای ترکیه برای طبیعت‌گردی با دوچرخه

جاذبه‌های گردشگری ترکیه
زیباترین شهرهای ترکیه برای طبیعت‌گردی با دوچرخه

با اینکه شهرهای بزرگ ترکیه همچون پایتخت‌هایی مثل برلین و آمستردام خیلی برای دوچرخه دوستان آماده و لذت بخش نیستند، با این همه دلیل نمی‌شود در تور ترکیه جایی عالی و مناسب برای کمی رکاب زدن و کسب و آرامش در این کشور زیبا پیدا نشود. ترکیه از نظر جلوه‌های طبیعی کشوری غنی‌ست و در این طبیعت بکر مراکز زیادی وجود دارد که می‌توانید تنها یا همراه همسفرتان کمی دوچرخه سواری کنید و از این سفر جذاب لذتی دو چندان ببرید.با هم نگاهی بندازیم به بهترین مراکز ترکیه برای دوچرخه سواری در روزی آفتابی.


کاپادوکیا


این شهر جذاب ترکیه که از نظر ساختاری و ظاهری، مکانی تک در دنیا محسوب می‌شود، تنها به واسطه هتل‌های صخره‌ای عجیب و پرواز بالن‌ها در بالای آسمانش معروف نیست. طبیعت این شهر زیبا و فوق‌العاده است و دوچرخه سواری در آن نیز می‌تواند لذت بودن در آن را دو چندان کند.

 

یک شب در این هتل‌های عجیب و جذاب ترکیه بخوابید

 

 

کاپادوکیا

 


اگر در کاپادوکیا دوچرخه‌ای اجاره کردید به جاده نوشهیربروید که ۴۳ کیلومتر طول دارد و از آوانوس شروع شده از گورِمه می‌گذرد و در نهایت به مصطفی پاشا ختم می‌شود. اما در این میان می‌توانید پس‌زمینه‌ای جادویی از این شهر را در افق تماشا کنید و از ساعاتی عالی لذت ببرید.


بویوک آدا


اگر تور استانبول را انتخاب کرده‌اید، نگران نباشید! بویوک آدا، یکی از زیباترین جزایر استانبول بهترین نقطه برای دوچرخه سواری در این شهر است، جایی که می‌توانید به راحتی دوچرخه‌ای کرایه کنید و ماشین‌ها هم اجازه ورود به آن را ندارند. وقتی به گشت و گذار در این نقطه خاص از شهر می‌پردازید، مطمئن شوید به هر گوشه و کناری که می‌توانید رسیده‌اید و از زیبایی‌های معماری و مغازه‌های این منطقه به خوبی دیدن نموده‌اید.

 

 راهنمای سفر تنها به استانبول؛ شهر شب‌های روشن 

 

 

 بویوکادا

 


کاپیداگ پنینسولا


این جاده‌ی ۹۵ کیلومتری، یکی از جاده‌هایی است که بسیاری از طبیعت دوستان و آن‌ها که عاشق سفرهای جاده‌ای هستند، بعد از سفر به ترکیه مستقیما به آن مراجعه می‌کنند. چند مورد از سواحل بسیار پر بازدید ترکیه در این مکان قرار دارد و می‌توان هر بخشی ازش را برای گردش انتخاب و دوچرخه را زین کرد.

 

 اقامتگاه‌هایی برای اسکی در بلندی‌های ترکیه

 

 

 کاپیداگ پنینسولا

 


مسیر جاده از در نهایت به اردک ختم می‌شود و تمام راه در مجاورت ساحل پنینسولا قرار دارد. با دوچرخه به دل این جاده بزنید و هر گاه که خواستید به سمت ساحل رفته و در بخش‌های مخصوص به شنا بپردازید!

 


فتحیه پنینسولا


برای آن‌ها که دوست دارند در سواحل پنینسولا دوچرخه سواری کنند، اما جاده‌ای کوتاه‌تر و در دسترس‌تر می‌خواهید، این جاده ۱۸ کیلومتری که از فتحیه آغاز و به کایاکوی می‌رسد را پیشنهاد می‌کنیم. این جاده نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد، مضاف اینکه بخش‌هایی برای کرایه دوچرخه وجود دارد و در سواحل نزدیک به آن نیز بساط پاراسیلین، غواصی کم عمق و چندین فعالیت آبی دیگر نیز محیا است.

 

 زیباترین شهرهای ترکیه مناسب برای عکس‌های متفاوت عروسی 

 

 

 فتحیه پنینسولا

 


بوزبورون، مارماریس


ماراماریس نیز از آن نقاط زیبا و رویایی ترکیه است که دوچرخه سوالی در کنار سواحل آن، لذتی کم‌نظیر دارد. برای اینکه از این موقعیت به بهترین شکل استفاده کنید، بخشی از جاده‌ی ۱۰۶ کیلومتری بوزبورون را انتخاب کنید که از مارماریس شروع و نهایتا به آن ختم می‌شود و در این بین از چند دهکده کوچک و زیبا می‌گذرد. جاده‌ای آسفالت و با کیفیت که نمای دریا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

  ۲۰ تصویری که شما را مشتاق سفر به ترکیه می‌کند

 

 

بوزبورون، مارماریس

 


خلیج آنتالیا


در میان شهر آنتالیا و سواحل و کوهستان‌ها بیش از ۸۰ جاده مختلف است که هر کدام زیبایی‌های خاص خود را دارد. تور آنتالیا  یکی از پرطرفدارترین مقاصد ترکیه برای روزهای تابستانی دارای محل‌های متنوعی برای دوچرخه سواری است که انتخاب از میان آن‌ها سخت است. با این حال اگر خیلی نم‌خواهید به خود سختی دهید و یک جاده ساده و راحت با منظره‌ای بسیار زیبا را طلب می‌کنید تا کمی در آن رکاب بزنید، از منطقه کُنیالتی مسیر خود را به سمت کالیچی تا آبشار دودن پیش بروید و در نهایت به سراغ منطقه لارا بروید. مسیری ایده‌آل و زیبا پر از دیدنی‌های طبیعی.

 

 ۸ ساحل زیبای آنتالیا؛ نگین توریستی دریای مدیترانه

 

 

 خلیج آنتالیا

 


گذر هیتیه


مسیر تاریخی هیتیه از میان چندین اثر باستانی بسیار مهم می‌گذرد که تردد در آن را بسیار فوق‌العاده می‌کند. این مسیر ۳۹ کیلومتری که تورهای دوچرخه سواری بسیاری برای رفتن به آن وجود دارد از آلاکاهویوک آغاز شده و از تاهیرابات، کالیسیکایا و امیرلر گذشته به هاتوسا می‌رسد که یکی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. برای شروع این تورها نیز باید در آلاکاهویوک برنامه ریزی کنید و هزینه زیادی نیز برایتان در بر نخواهد داشت.

 

 

 گذر هیتیه

 


ریزه


این مسیر بیشتر به درد حرفه‌ای‌ها می‌خورد و ما هم بد ندیدیم برای این قشر نیز مسیری کم‌نظیر معرفی کنیم. جاده‌ای در بخش دریای سیاه که با آب و هوای خاصش و دشت‌های سرسبزی که دارد عنوان یکی از زیباترین جاده‌های کشور را به دوش می‌کشد. در مسیر این جاده آبشار اگوانه، دشت یدیچوکور، دشت سیمکاووت و بخش‌های دیدنی بسیاری وجود دارد که در در افق نیز منظره‌ش باشکوه همیشگی نیز خواهد داشت.

 

 

ریزه

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران