بهترین بازارهای پکن برای آن‌ها که عاشق مد هستند

جاذبه‌های گردشگری پکن
بهترین بازارهای پکن برای آن‌ها که عاشق مد هستند

چین با سرعت حیرت آوری به سمتی می‌رود که بازارهای لباسش نه تنها به عنوان ارزان‌سراهای جهانی شناخته شوند، بلکه به یکی از قطب‌های صنعت مد دنیا نیز معروف شود. چین در گذشته نیز به واسطه صنعت ابریشم، از بزرگان طرح و نقش پارچه بود و حالا نیز قرار است دوباره این بازار را مال خود کند.
حالا اگر شما هم به همراه تور چین عازم این پایتخت این کشور هستید، باید بدانید که جدا از مراکز خرید بزرگ، بازارهای خرید لباس بسیار زیادی در سطح شهر هستند که اگر به بهترین‌های آن‌ها مراجعه کنید به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد. چند ساعتی زمان خود را خالی کنید و با رفتن به یکی از بازارهایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم با قیمتی مناسب لباس‌هایی زیبا تهیه کنید.

 

مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی پکن که باید ببینید

 


بازار خیابان ابریشم در پکن


این خیابان از دیرباز به واسطه پارچه‌های ابریشم خالصش به این نام معروف شده است. جایی در قلب پکن که محبوب‌ترین بازار لباس این شهر به حساب می‌آید. این مجموعه جمعا سه طبقه دارد که دو طبقه آن به لباس، کیف و کفش و پارچه اختصاص دارد و یک طبقه از آن نیز مخصوص زیورآلات است. فروشگاه‌های لباس و کیف و کفش لوکس بسیاری در این مکان وجود دارد که کارهایی بسیار زیبا البته با قیمت‌هایی مناسب ارائه می‌کنند. قبل از اینکه به موارد دیگر لیست ما نگاه بندازید باید حتما دوباره ذکر کنیم که بازار خیابان ابریشم بدون شک محبوب‌ترین و برترین بازار لباس پکن است و به هیچ وجه نباید فرصت خرید از آن را از دست بدهید.

 

 ۱۰ دانستنی مهم از چین که سفر خوشی برایتان می‌سازد

 

 

  بازار خیابان ابریشم در پکن

 


آدرس: Silk Street Market, 8 Xiushui Dongjie, Jianguomenwai Dajie, Chaoyang District

 


خیابان Xidan در پکن


این خیابان در لب منطقه Xidan، بهشتی برای آنان است که عاشق خرید و گشتن میان فروشگاه‌های مختلف هستند. فروشگاه پشت فروشگاه، پاساژ پشت پاساژ. هر جا که نگاه بندازید چیزی خواهید دید که چشم شما را بگیرد. در این منطقه نباید خیلی به دنبال نام‌های بزرگ صنعت مد گشت. در واقع این خیابان پاتوق فروشگاه‌های بزرگ داخلی است که با قیمتی مناسب لباس‌های خوبی تولید می‌کنند و البته تولیدکنندگانی که می‌خواهند خود را وارد بازار مد جهانی کنند و با طراحی‌های زیبا اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده‌اند.

 

 معرفی زیباترین پارک‌های ملی چین 

 

 

  خیابان Xidan در پکن

 


آدرس: Xidan Commercial Street, No. 176 Xidan North Street, Xicheng District

 


بازار مروارید هانگکیو در پکن


احتمالا با توجه به اسم این مکان حدس زده باشید که چرا آن را به این عنوان نام‌گذاری کرده‌اند. بله، این مکان به تنوع بسیار بالای محصولات مرتبط با مرواریدش مشهور است. با این حال همچون بازار ابریشم، این مکان نیز وسعت و تنوع بسیار خوبی دارد که برای خریداران مجموعه‌ای ارزشمند می‌سازد. مخصوصا در باب لباس و پاچه که می‌توانید تنوع بسیار خوب، اجناس به غایت زیبا و البته با قیمتی مناسب پیدا کرد. از نکات بسیار عالی این مرکز همجواری آن به معبد بهشت و منظره‌ی زیبای رودخانه کنارش است که با توجه به وجود چندین رستوران و کافه در طبقات بالایی و مجاورتشان به این منظره، می‌تواند جایی مناسب برای خرید و گشت زدن محسوب شود.

 

 

  بازار مروارید هانگکیو در پکن

 


آدرس: Hongqiao Pearl Market, 46 Hongqiao Lu, Dongcheng District

 

بازار لباس Wudaokou در پکن


این بازار بسیار معروف در کنار چند دانشگاه بزرگ پکن واقع شده که خود به خود جمعیت جوان زیادی را وارد آن می‌کند. به همین واسطه این مکان نیز خود را با شرایط وفق داده و عموما لباس‌هایی که در آن فروخته می‌شود هم از نظر ظاهر و طراحی بسیار به نسل جوان و مد روز جهانی نزدیک است و از طرفی قیمت‌های آن برای اینکه توان خرید محصلین به تهیه آن‌ها برسد، بسیار مناسب و خوب هستند. در واقع با مقایسه قیمت‌های Wudaokou نسبت به دیگر مناطق چین کاملا این ارزانی نسبی را حس خواهید کرد.
در این بازار می‌توانید انواع و اقسم اجناس مربوط به مد از لباس تا کیف و کفش و کمربند و دستکش و کلاه را بیابید.

 

 

  بازار لباس Wudaokou در پکن

 


آدرس: Wudaokou Clothing Market, Northeast corner of Xueyuan Lu and Beisihuan Lu, Haidian District

 


مرکز خرید Dashilan در پکن


این مرکز خرید شبیه به دیگر مراکز خرید بزرگ تنها جایی پرزرق و برق، پر از کافی شاپ و رستوران نیست، بلکه یکی از برترین مراکز خرید مرتبط با لباس است که برای دوست‌داران مد جایی بسیار عالی محسوب می‌شود. در این مکان جدا از فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان چینی می‌توانید به دنبال برندهای بزرگ خارجی و چینی نیز بروید. برندهای معتبری همچون Sephora که اجناس خود را برای عرضه به پکن آورده‌اند. با این حساب یکی از ویژگی‌های بسیار ارزشمند Dashilan که وجه تمایز آن با دیگر بازارهای یاد شده است، بازه‌ی جذاب جنس‌های آن از لباس‌ها و لواز آرایش مدرن تا پارچه‌های ابریشمی و لباس‌های سنتی چینی است که نمایی جذاب به آن داده است. اگر در سفر با تور پکن جدا از خرید‌های معمول لباس خود به دنبال پارچه‌های ابریشمی هستید یا می‌خواهید لباس‌های اصیل چینی را با خود به ایران برگردانید، پیشنهاد می‌کنیم سری به این مرکز خرید بزنید.

 

 

مرکز خرید Dashilan در پکن

 


آدرس: Dashilan, Dazhalan Shopping Street, Xicheng District

 


بازار مد کره در پکن


کاملا از اسم این بازار پیداست که در این مکان باید به دنبال اجناس صنعت مد کره بگردید، اما این تنها تفاوت بازار مد کره با دیگر بازارهای چین نیست. این مکان بیشترین اختصاص ممکن را به فروشگاه‌های لباس و مد دارد و در آن از فروشگاه‌های غیره کم‌تر خبری می‌بینید. اجناس موجود در آن نیز کم‌تر برای کل فروشی در نظر گرفته شده و امکان انتخاب و پرو لباس‌ها در فروشگاه‌های نسبتا دلبازتر آن بهتر فراهم است. نکته حائز اهمیت دیگر در مورد اجناس کره‌ای این بازار قیمت‌های بسیار مناسب آن و حراج‌های گاه و بی‌گاهی هست که فروشگاه‌های آن برپا می‌کنند، به صورتی که هر بار به این بازار مراجعه کنید حتما فروشگاهی را خواهید یافت که حراجی داشته باشد.

 

 

 بازار مد کره در پکن

 


آدرس: Korean Fashion Market, 1/F, Dongsheng Dasha, Chengfu Lu, Haidian District

 


بازار Tianyi در پکن


و در آخر اشاره‌ای هم داشته باشیم به بازار Tianyi که حدود ۲۰ سال است برپا می‌شود و ورودی‌ها و راه‌روهای تو در توی آن، این بازار را بیشتر شبیه به یک هزارتوی پیچیده اما جذاب کرده است. در این مکان تقریبا هر چیزی که بخواهید می‌توانید بیابید. از لباس‌های گرانقیمت تا جنس‌های ارزان. فروشگاه‌هایی که به صورت کل فروشی فعالیت دارند تا غرفه‌های کوچکی که تنها کمربند یا کلاه می‌فروشند. در واقع شرایط بسیار عالی این بازار بسیار بزرگ به گونه‌ای است که هیچ کس از آن دست خالی خارج نخواهد شد.


آدرس: Tianyi Market, 259 Fuchengmen Waidajie, Xicheng District

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: