معرفی زیباترین پارک‌های ملی چین

جاذبه‌های گردشگری چین
معرفی زیباترین پارک‌های ملی چین

چین همانطور که تقریبا یک سوم جمعیت جهان را در خود جای داده، زمینی پهناور را نیز شامل می‌شود. مناطقی با آب و هوای مختلف، چشم‌انداز‌هایی متنوع و پوشش‌های گیاهی متفاوت. این‌ها کنار گوناگونی گونه‌های حیوانی موجود در این کشور و آثار باستانی فوق‌العاده، به جا مانده از تمدنی کهن، چین را به یکی از زیباترین و مهم‌ترین کشورهای دنیا بدل کرده است.با تور چین نوروز۹۷ به این کشور پهناور سفر کنید و علاوه بر خرید در طبیعت بی نظیر آن غرق شوید.

با توجه به گفته‌های بالا، ۲۲۵ پارک ملی در چین به ثبت رسیده که همه‌ی آن‌ها از زیبایی‌های خاص خود بهره می‌برند. در این بین اما ۱۰ پارک را باید با توجه به خصیصه‌هایش از دیگر موارد جدا کرد. با هم به مرور این ده پارک بپردازیم.


دره جیوژایگو در چین


دره جیوژایگوبا مساحتی به اندازه ۷۲ هزار هکتار و در استان سیشوان قرار دارد. اسم این دره به معنای "دره‌ ۹ دهکده‌ی مستحکم" است که از میان آن‌ها هنوز ۷ مورد قابل سکونت است. این دره برای مسافرین و یا حتی بسیاری از مردم چین تا سال ۱۹۷۰ جایی ناشناخته بود تا اینکه بعدها به یک پارک ملی بد شد و در یونسکو نیز به ثبت رسید. این مکان مامنی برای صدها گونه کمیاب حیوانی در سطح زمین است، حیواناتی همچون پانداهای بزرگ، پاندای قرمزو میمون‌های خاص این محل. دره‌ای بسیار زیبا و سحرآمیز با تورچین یک روز از سفر خود را به اینجا بیاید و خاطره‌ای یکتا برای تمام طول عمرخود بسازید .

 

 

  دره جیوژایگو در چین

 


مجموعه غارهای لانگمن در چین


این مجموعه غارها از جمله مهم‌ترین مجموعه‌های تاریخی چین محسوب می‌شوند که در یک کیلومتری رودخانه یی و در استان هنان واقع شده است. در این مکان بیش از ۲۳۰۰ غار وجود دارد که در آن‌ها مجموعا بیش از ۱۱۰ هزار مجسمه ساخته شده. این مجسمه‌ها از کوچک‌ترین سایز در حد یک اینچ تا مجسمه‌های غول پیکر چند متری را شامل می‌شود. تمام این مجسمه‌ها برخلاف بسیاری از غارهایی که برای ساخت ارتش‌های گلی استفاده می‌شد، تماما برای مجسمه‌های بودا در نظر گرفته شده و در آن بناها، نقش‌برجسته‌ها و کتیبه‌های گوناگونی نیز وجود دارد. این محل و اطرافش به عنوان یکی از پارک‌های ملی مهم چین محسوب شده اما بر خلاف دیگر مناطق بیشتر به خاطر همین ساخته‌های دست بشرش معروف است.

 

 

 مجموعه غارهای لانگمن در چین

 


شینونژیا در چین


تصوراتی از آثار نقاشی فاخر چینی و مرکب‌هایی که کوه‌هایی پشت به پشت را در حاله‌ای از مه به تصویر می‌کشند را تجسم کنید، این منطقه چیزی شبیه به همان نقاشی‌هاست اما زیباتر، وسیع‌تر و شگرف‌تر. این پارک ملی بیش از ۹۰ هزار هکتار وسعت دارد و در آن کوه‌های زیبا، جنگل‌های انبوه و رودخانه‌های مختلفی وجود دارند. در این محل زیبا با توجه به آخرین آمارهای منتشر شده ۱۱۳۱ نوع گیاه مختلف رشد کرده که خود در دنیا کم‌نظیر محسوب می‌شود.

 

 

 شینونژیا در چین

 


جنگل سنگی شیلین در چین


وقتی با شنیدن اسم این منطقه زیبا کنجکاو می‌شوید و عکس زنگ‌های استوار در میان جنگل و دشت و آب‌ها نگاه می‌کنید، باید بدانید که این تخته سنگ‌های عجیب، بیش از ۲۷۰ میلیون سال طول کشیده تا به این حالت در بیاید و در نهایت جنگلی از آن‌ها تشکیل شود. که این پارک جنگلی که به ثبت یونسکو نیز رسیده مملو از جنگل‌های منتنوع، آبشارها و رودخانه‌های متعدد و غارهای کوچک و بزرگ است. پیروان "یی" این محل را جایگاهی مقدس می‌دانند و هر ساله مراسمی را در این منطقه برپا می‌کنند.

 

 

جنگل سنگی شیلین در چین

 

 

به باور آن‌ها یکی از سنگ‌های موجود در این منطقه در ابتدا دختری بوده که از ازدواج با عشقش منع می‌شود و در نهایت به اینجا آمده و خود را به سنگ تبدیل می‌کند.


کوه‌های سانگینگشان در چین


این پارک ملی مساحتی به اندازه ۲۳ هزار هکتار از استان جیانجی چین را شامل می‌شود. یکی دیگر از میراث جهانی چین که اکوسیستم منحصر به فردش را برای میلیون‌ها سال حفظ کرده است. این منطقه پر از قله‌های گرانیتی است که به شکل صورت‌های فلکی رو به آسمان شکل گرفته‌اند. یکی از مناطق مقدس برای تائوئیسم‌ها که عقیده دارند که سه غله خاص این مکان، منشا پیدایش جهان هستند. گونه‌های نادر بسیاری همچون گوزن سیاه و سفید در این مکان زندگی می‌کنند که در کنار پوشش گیاهی منحصر به فرد سانگینگشان، مکانی خارق‌العاده را پیدید آورده‌اند.

 

 

 کوه‌های سانگینگشان در چین

 


لوشان درچین

 
استان جیانجی چین محل قرار گیری یکی دیگر از منطاق طبیعی مهم چین نیز به شمار می‌رود. منطقه‌مورد علاقه مائو تسه تونگ (رهبر چین در قرن ۱۹) که تابستان‌ها به آنجا مراجعه می‌کرد. لوشان مملو از کوه‌ها، غارهاریال برکه‌ها و باغ‌های گیاهی متنوع است و میزبان یکی از اماکن مقدس بودایی و پیروان کنفسیوس که پیشینه آن به ۲۰۰۰ سال قبل بر می‌گردد. این پارک ملی محلی ایده‌آل برای آن‌ها خواهد بود که بخواند ویژگی‌های طبیعی چین را در کنار آثار باستانی با شکوهش یک جا به تماشا بنشینند.

 

 

لوشان درچین

 


رودخانه لی گویلین درچین


این رودخانه در ۱۱۶ کیلومتر طولی که دارد، منطقه‌ای مابین گویلین و یانگشو پدید آورده که یکی از زیباترین اماکن چین از نظر جلوه‌های طبیعی به شمار می‌رود. جدا از زیبایی‌های این رودخانه در کنار کوه‌های فاصله دار اطرافش، این منطقه شامل چندین جنگل و غار زیبا نیز می‌شود. قایق‌های کروز گردشگران را سوار و در طول این رودخانه‌ی زیبا به دیدن مناظر طبیعی می‌برند. کانال لینگ‌کو که قایق‌ها از آن عبور می‌کنند در صده‌ی سوم قبل از میلاد مسیح ساخته شد و قدیمی‌ترین کانال دنیا محسوب می‌شود که هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

 

 رودخانه لی گویلین درچین

 


ژانگ جیاجی درچین


در سال ۱۹۸۲ اولین پارک جنگلی که به عنوان یک پارک ملی در چین ثبت شد همین ژانگ جیاجی بود و چند سال بعد نیز جزوی از آثار جهانی یونسکو محسوب شد. یک منطقه‌ی زیبا و سرسبز با جنگل‌‌های بسیار و کوه‌های سر به فلک کشیده. این مکان یکی از مناطقی بود که بخش زیادی از فیلم آواتار در آن فیلم‌بردای شده است.

 

 

 ژانگ جیاجی درچین

 


ارتفاعات هوانگ‌شان درچین


آنچه در ابتدا باید در مورد این ارتفاعات که در نزدیگی شانگهای وجود دارد بدانید این است که طی گفته‌های باستانی، داروی ابدیت در این منطقه یافت می‌شود و به همین منظور شعرها و قصه‌های زیادی پیرامون این منطقه گفته شده است. اما جدای از این قصه‌ها این مکان یکی از زیباترین مناطق چین محسوب می‌شود. مملو از برکه‌ها و جنگل‌ها و البته چشمه‌های آب گرم. پارک ملی هوانگ شان مامن چندین گونه حیوانی منحصر به فرد از قبیل گرگ‌های خاکستری، عقاب‌های محلی و سگ‌های وحشی آسیایی است.

 

 

 ارتفاعات هوانگ‌شان درچین

 


سانگ در چین


این مکان نزدیک به شهر دنگ فنگ در استان هنان قرار دارد و مرکز اصلی پیروان تائو و بوداییسم می‌باشد. محل اولین کوهشتان از مجموعه پنج کوهستان مقدس، جایی که امپراطور چین برای عبادت به آنجا باید برود. این پارک ملی نیز بیش از اینکه به خاطر زیبایی‌های طبیعی‌اش مهم باشد به خاطر سازه‌هایی اهمیت دارد که تاریخ آن‌ها گاه به هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد.

 

 

 سانگ در چین

۰۶ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران