چند راهکار ساده برای ایمنی سفری زنانه به ترکیه

جاذبه‌های گردشگری ترکیه
چند راهکار ساده برای ایمنی سفری زنانه به ترکیه

شاید در دهه‌های گذشته زنان تنها می‌توانستند به همراه شوهران یا پدرانشان سفر کنند، اما دیگر دوره‌ی آن مسائل گذشته و در لیست کسانی که تمامی کشورها را از نزدیک دیده‌اند، نام چندین زن جوان دیده می‌شود. کسانی که به زیباترین، مدرن‌ترین، دورترین و خطرناک‌ترین نقاط دنیا سفر کرده‌اند.پای صحبت آن‌ها که بنشینید هیچ وقت از سختی‌های مسافرت کردن نمی‌گویند، آن‌ها از زیبایی‌های کشورهای مختلف می‌گویند از خاطرات فوق‌العاده‌ای که مردمان مختلف برایشان رقم زده‌اند. اما در هنگام تنها سفر کردن، چه مرد باشید و چه زن، باید چیزهایی را از قبل بدانید. مسائلی که باید در کشور مقصد رعایت کنید، اصول ایمنی و چیزهایی از این دست. زن که باشید، رعایت بیشتری باید کنید، مخصوصا در زمره مسائل ایمنی. حال به چند نکته مهم در رابطه با تور ترکیه نگاهی بندازیم که یک زن قبل از سفر تنها باید در نظر بگیرد.

 

۲۰ تصویری که شما را مشتاق سفر به ترکیه می‌کند

 


تمام موارد ایمنی معمول را رعایت کنید


حتی کشورهای بسیار امن دنیا نیز بهشت‌هایِ بی‌اشکال نیستند. پس وقتی به کشور دیگری سفر می‌کنید باید تمامی مواردی که در خانه رعایت می‌کردید را آنجا نیز در نظر بگیرید. برای مثال: اگر مسافر تور استانبول هستید، از غریبه‌ها نوشیدنی قبول نکنید، سوار تاکسی‌های رسمی با مدارک معتبر و تاکسی‌متر شوید، وارد مراکز نا‌آشنا با تعداد نفرات کم نشوید، کیف خود را به گوشه‌ای رها نکنید و در یک کلام مراقبتی عمومی از خود داشته باشید تا دچار مشکل حاد نشوید.

 

 

solo-female-travel-to-turkey


انتخاب هتل خوب


بدون شک انتخاب هتل جزو مهم‌ترین کارهایی است که قبل از سفر باید انجام بدید و بهترین کار در این مورد خواندن نظرات دیگران در مورد این هتل‌هاست. متاسفانه هتل‌های زیادی در ترکیه هستند که خیلی در این رابطه نمرات مناسبی نمی‌گیرند، پس به هیچ وجه هتل‌هایی که نظرهای خوبی ندارند (حتی اگر ارزان‌تر باشند و مرقون به صرفه به نظر بیایند) را انتخاب نکنید. در این مواقع سایت‌هایی همچون تریپ ادوایزر بهترین گزینه برای شناسایی زیر و بم هتل‌هاست.از نکات مهم درانتخاب هتل وجود گاو صندوق دیواری و نظرات خوب در باب محیط خانوادگی آن است. چون شما تنها سفر می‌کنید، اینکه بدانید مدارک شما در جایی امن قرار دارد، نکته‌ای بسیار پرامنیت است.

 

یک شب در این هتل‌های عجیب و جذاب ترکیه بخوابید

 

 

solo-female-travel-to-turkey

 


مراقبت از مدارک


یکی از نکاتی که نه ترکیه، قبل از سفر به هر کشوری باید رعایت کنید کپی گرفتن از مدارک شناسایی خود و گذاشتن یک نسخه از آن‌ها در خانه است. یک نسخه دیگر را نیز در هتل نگه دارید تا اگر مشکلی برایتان پیش آمد و مدارکتان به هر دلیلی گم شد به راحتی بتوانید نسخه کپی در منزل خود را از طریق خانواده ایمیل یا فکس کنید.

 

 

solo-female-travel-to-turkey

 


کارت هتل


برای آن‌ها که اولین بار است تنها سفر می‌کنند شاید خنده‌دار به نظر بیاید، اما بسیاری اوقات وقتی برای اولین بار هتل را ترک می‌کنید ممکن است برای پیدا کردن مجدد آن دچار مشکل شوید. گاهی هم به هر دلیلی ممکن است در شهر دچار مشکل شوید و نیاز باشد به سرعت شماره یا آدرس هتل را به کسی بدهید.
شرایط بدتری نیز ممکن است اتفاق بیفتد و شما دچار سانحه شوید یا ساده‌تر اینکه برای مدتی به خاطر افت فشار از حال بروید. بهترین کار این است که یک نمونه از کارت هتل را در جیب و در کیف داشته باشید تا به راحتی بتوانید به آن رجوع کنید.

 

 

solo-female-travel-to-turkey

 


در را قفل نگه دارید


تمامی هتل‌ها از درون قفل می‌شوند و هتل‌های مدرن‌تر نیز از کارت‌های مغناطیسی استفاده می‌کنند. بهترین کار این است که اگر برای راحتی خیال خود هم که شده، شب‌ها زمان خواب درها را ببندید و کلید را از قفل بیرون نکشید.

 

 

solo-female-travel-to-turkey

 


لباس مناسب


بسیاری از نقاط توریستی ترکیه به واسطه بودن در این شرایط به هر نوع لباسی از طرف گردشگران در محیط‌های عمومی مخصوصا سواحل عادت دارند. اما برای جلوگیری از هر گونه مشکلی، ابتدا مقاصدی که قصد گردش در آن‌ها را دارید مشخص کرده و سپس در اینترنت جستجویی کوتاه در مورد عادات لباس پوشیدن محل مورد نظر کنید.
جدا از امنیت کلامی، در بسیاری از جاها رفتار مناسب در جمع رعایت نکاتی است که میزبان به آن حساسیت دارد. برای مثال در بخش آسیایی استانبول پوشش بیشتر بهتر خواهد بود در صورتی که در تور آنتالیا و تور کوش آداسی تقریبا قائل به هیچ کد لباسی نیست. بدیهی است که در مورد رفتن به اماکن مذهبی بدون شک باید رعایت کامل اصول را به انجام رساند.

 

 

solo-female-travel-to-turkey

 


نه به فروشنده‌ها


این موضوع خیلی در مورد امنیت نیست، در مورد حس ناامن بودن است. اگر چه در ایران همه‌ی ما این عادت بعضی فروشندگان را دیده‌ایم، اما ممکن است بعضی از شما نگران اصرارهای زیاد بعضی از فروشندگان مرد شوید. اگر جنسی را نمی‌‌خواهید به هیچ وجه نگران نباشید، نه بگویید و به مسیرتان ادامه دهید.
اینها را که خواندید ممکن است نگران شده باشید، اما این‌ها تنها توصیه‌های مهم برای سفر به ترکیه برای خانم‌های تنها هستند. غیر از این‌ها باید گفت که مردمان ترکیه بسیار مهمان‌نواز خونگرمند و سفر تنها به این کشور یعنی موقعیتی مناسب برای پیدا کردن دوستان جدید در فرهنگی متفاوت، گشت زدن در تمام مکان‌هایی که به سلیقه خود انتخاب می‌کنید و سفر با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از سفرهای دسته جمعی.

۰۵ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران