بهترین موزه‌های آنتالیا؛ یکی زیر آب و باقی روی خشکی!

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
بهترین موزه‌های آنتالیا؛ یکی زیر آب و باقی روی خشکی!

با تور آنتالیا نوروز 97 به شهری با قدمتی ۲۳۰۰ ساله سفر کنید. آنتالیا زمانی یکی از بندرگاه‌های پررونق دنیای قدیم بود و روم باستان روی آن حساب ویژه‌ای داشت. حالا اما زمان بسیاری گذشته و از آن نسل انسان‌های زیادی در این خاک نمانده‌اند و بیشتر جمعیتش ترک‌نشین شده. اما معماری خاص و ذوق هنری تا همیشه بر این شهر حکم فرما خواهد بود.
شاید همین دلیلی باشد که یکی از بهترین موزه‌های ترکیه و بدون شک خاص‌ترین موزه منطقه در آنتالیا واقع شده باشد. اولی موزه‌ای زیبا و درجه یک پر از آثار مجسمه فوق‌العاده و دومی موزه‌ای که چند سال پیش و در زیر آب بنا شد و برای دیدنش باید کمی غواصی کنید! چند مورد موزه خاص دیگر نیز در این شهر واقع شده‌اند که تمامی آن‌ها را به اختصار برایتان بازگو خواهیم کرد.

 

راهنمای سفر نوروزی به آنتالیا؛ مروارید مدیترانه


موزه زیر آبی آنتالیا


زمانی که این موزه بازگشایی شد تیتر بسیاری از روزنامه‌های جهان بود، با عنوان : "اولین موزه زیر آبی اروپا". این موزه خاص با کارهایی بنا شده که نه به محیط آسیب می‌رسانند و نه خود در طول دوران زیر آب بودنشان آسیبی می‌بینند و به همین واسطه نوع جدیدی از بازدید آثار هنری را پایه گذاری کرده‌اند که در آن بازدیدکنندگان با آموزشی کوتاه اصول اولیه غواصی را یاد گرفته و سپس به همراه مربی به داخل آب رفته و از مجسمه‌هایی که در زیر آب جا گذاری شده‌اند دیدن می‌کنند.مجسمه‌های کار شده در پنج بخش مجزا و با موضوعات مختلف قرار گرفته‌اند. رقص دراویش، جنگ استقلال، جنگنده‌ها و ابزارآلات جنگ جهانی، حیوانات و گیاهان و یادبود بزرگان تاریخ از جمله بخش‌های این موزه خاص است که در آن تلفیقی از هنر و علم مدرن به کار گرفته شده است.

 

 راهنمای سفر ۴ روزه به آنتالیا، شهر تفریح و خوشگذرانی

 

 

موزه زیر آبی آنتالیا

 


پیش از ساخت این موزه خاص، بسیاری از توریست‌هایی که عاشق غواصی بودند به صورت جاهایی همچون مکزیک، مصر، نیوزلند یا هند می‌رفتند. موزه زیر آب مکزیک خود بیش از ۳ میلیون بازدیدکننده داشته است. با این حال با تبلیغات اندکی که برای موزه آنتالیا صورت گرفته، در سال اول ۳۰ هزار بازدیدکننده داشت و به گواه مالک آن، آن‌ها امیدوارند در نهایت ابتدا به ۵۰۰ هزار بازدید در سال و سپس به یک میلیون برسند.

 

 ۸ ساحل زیبای آنتالیا؛ نگین توریستی دریای مدیترانه 

 

 

موزه زیر آبی آنتالیا

 


موزه اصلی شهر آنتالیا


موزه آنتالیا نه تنها در ترکیه بلکه در منطقه نیز زبانزد بسیاری از آن‌هاست که به هنر مخصوصا مجسمه‌سازی و سنگ‌تراشی علاقه‌مند هستند. بسیاری از آثار به جا مانده در موزه از شرایطی عالی برخوردارند و پیکره‌ی اغلب آن‌ها سالم است، به همین خاطر وقتی در تالار خدایان پیکره‌ی ۱۵ خدای یونانی را مشاهده می‌کنید، متوجه خواهید شد که به یکی از موزه‌های فوق‌العاده دنیا قدم گذاشته‌اید.

 

 گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام 

 

 

موزه اصلی شهر آنتالیا

 


این موزه چندین بخش مختلف دارد و آثاری از دوره‌های سنگی و برنزین در آن به نمایش گذاشته شده است. در کنار این پیکرتراشی‌ها آثاری نیز از نقاشی و دیگر هنرها، بیشتر از صده‌ی سوم به بعد را در آن مشاهده خواهید کرد.در طبقه بالایی موزه می‌توانید یک بخش فوق‌العاده از نمایشگاه سکه‌ها را مشاهده کنید. بیش از ۲۰۰۰ سکه که در سال ۱۹۸۴ برای ۱۵ سال به آمریکا واگذار شده بود و سپس دوباره به کشور برگشت و حالا در معرض عموم قرار گرفته است.

 

 برنامه‌ی ساده برای یک روز گشت و گذار در شهر قدیم آنتالیا

 

 

موزه اصلی شهر آنتالیا

 


موزه Minicity در آنتالیا


سخت بتوان اسم این مکان را موزه گذاشت اما چیزی که نمی‌توان به آن شک کرد، ارزش دیدن این شهر کوچک اما کم‌نظیر است. همانطور که از اسم "شهر کوچک" بر می‌آید، در این جا با یک سرزمین مینیاتوری مواجهید که بناهای مهم تاریخی دنیا در آن به ظرافت و در قطعی بسیار کوچک‌تر طراحی شده است.

 

۱۰ تفریح خاص که در آنتالیا می‌توانید انجام بدهید

 

 

 موزه Minicity در آنتالیا

 


متاسفانه یکی از ایرادهای که به این شهر وارد است تعداد بالای مساجد در نظر گرفته شده در مواجهه با کلیساها و یا بناهای تاریخی دیگر است. به طوری که به مرور این قضیه کمی توی ذوق می‌زند و خیلی از طراحی‌ها را شبیه به هم می‌کند. با این حال دیدن این بناهای فوق‌العاده در بستری زیبا به هیچ وجه چیزی نیست که بخواهید آن را از دست بدهید.

 

 ۱۰ تفریح آبی و دریایی که در آنتالیا حتما باید آنها را تجربه کنید

 

 

 موزه Minicity در آنتالیا

 


موزه اسباب‌بازی‌ها در آنتالیا


همین اول کار باید توضیح داد که این موزه مختص بچه‌ها نبوده و بسیاری از بزرگ‌ترها (بلکه بیش از کم سن و سال‌ها) از آن لذت خواهند برد. این مجموعه که از سال ۲۰۱۱ جمع آوری شده است، موزه‌ای جدی و بسیار عالی است که میزبان بیش از 3 هزار وسیله بازی از دوره‌های تاریخی و کشورها‌ی مختلف است.

 

 

 موزه اسباب‌بازی‌ها در آنتالیا

 


بعضی از تجهیزات و اسباب‌بازی‌ها از دوره‌های مدرن‌تر جمع آوری شده‌اند اما بخش زیادی از این مجموعه عمری بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال دارند و قدیمی‌ترین چیزی که در آن پیدا می‌کنید مربوط به صده‌ی ۱۸ میلادی است. آثار جمع آوری شده اغلب از کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه و آمریکا گردآوری شده‌اند اما از تجهیزات و عروسک‌های دوره‌‌های گذشته ترکیه و تجهیزات بومی آنتالیا نیز در آن‌ها یافت می‌شود.

 

 

 موزه اسباب‌بازی‌ها در آنتالیا

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: