برنامه‌ی ساده برای یک روز گشت و گذار در شهر قدیم آنتالیا

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
برنامه‌ی ساده برای یک روز گشت و گذار در شهر قدیم آنتالیا

آتلانتا یکی از مهم‌ترین شهرهای توریستی ترکیه است و حتی در قطع جهانی نیز سالانه پذیرای گردشگران بی شماری است که با  تور آنتالیا نوروز97  به این شهرسفر می‌کنند . اما جدای از زیبایی‌های سواحل آن و جذابیت‌های مراکز خرید پیشرفته، ساختمان‌های بلند و بافت مدرن شهری، بافت قدیمی شهر یا همان کالیسی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر به حساب می‌آید که باید از آن دیدن کنید . یک روز گشتن در این بخش شهر خاطره‌ای دل انگیز از ترکیه برای شما باقی خواهد گذاشت. پس با ما همراه باشید با معرفی بعضی بخش‌های کالیسیِ آنتالیا.

 

راهنمای سفر نوروزی به آنتالیا؛ مروارید مدیترانه


قدم زدن در بافت قدیمی شهرآنتالیا


بسیاری از خیابان‌های شهری در شب‌ها قشنگ هستند، اما اینجا در کالیسی قدم‌زدن در روزهای پرشکوه شهر قدیم جذابیت بسیار بالایی دارد. خیابان‌های سنگ‌فرش شده به همراه بناهای جذابی همچون مسجد قدیمی، پارک و البته مردمی که به راحتی در ان به استراحت یا فروش مشغولند. البته این مکان آنقدرها بزرگ نیست اما آنقدری وسعت دارد که به راحتی برای ساعتی در آن به گشت و گذار مشغول بوده و از زیبایی‌های معماری خاص منطقه و هوای اغلب مطبوعش بهره ببرید. یکی ازخوبی‌های این منطقه عدم ورود ماشین‌ها به بخش‌های زیادی از آن است که باعث شده از شلوغی‌اش کاسته شده به آرامش و لذت بردن در آن اضافه گردد.

 

راهنمای سفر ۴ روزه به آنتالیا، شهر تفریح و خوشگذرانی

 

 

آنتالیا

 


اگر روزی بارانی در آنتالیا بودید و به این فکر کردید که حالا چه کاری از دستتان بر می‌آید، هنوز پیشنهاد ما قدم زدن در خیابان‌های بافت قدیم است. با توجه به خشت و گلی بودن اغلب سازه‌های کالیسی، بوی نم خاک و عطر کوچه‌ها شما را در دنیایی قدیم و زیبا گرفتار می‌کند.

 


آسانسور شیشه‌ای و نمایی از شهرآنتالیا


این آسانسور و پل شیشه‌ای پاناروماتیک سال ۲۰۱۴ ساخته شد تا پلی از بافت قدیمی به بخش مدرن شهر باشد و حالا جزو یکی از بناهای ویژه و نمادین شهر محسوب می‌شود. از بالای این بنای شیشه‌ای نمای فوق‌العاده از شهر و بندر خواهید داشت به طورب که اغلب مسافرین بهترین عکس‌هایشان را از این بخش شهر می‌گیرند.

 

 ۸ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی آنتالیا که شما را علاقه‌مند سفر به این شهر می‌کند 

 

 

آسانسور شیشه ای

 


باید در نظر داشته باشید که در فصول گردشگرپذیر، استفاده از این آسانسور با توجه به شلوغی کمی سخت می‌شود و باید مقداری در صف منتظر بمانید. اگر هم در هوایی آفتابی و گرم قصد استفاده از آن را دارید، یک کلاه یا چتر آفتابگیر همراه داشته باشید چون در مسیر بالای آن هیچ مانعی برای آفتاب تعبیه نشده است.


دوستی با حیوانات در شهر آنتالیا


ترک‌ها به رفتار بسیار خوبشان با حیوانات شهری شهره‌اند. در همه‌ی شهرهای ترکیه مردم سعی می‌کنند مراقب این حیوانات باشند و آن‌هایی که به دردسر می‌افتند را نجات دهند. با فاصله‌ای نزدیک به آسانسور شیشه‌ای پارک گربه‌ها ساخته شده که محلی برای نگهداری از گربه‌های نجات یافته است. می‌توانید به آنجا رفته با گربه‌ها بازی کنید و با هماهنگی برایشان غذا ببرید.

 

 چرا به آنتالیا سفر کنیم؟ 

 

 

حیوانات در انتالیا

 


بندرگاه کالیسی آنتالیا


در نهایت ما قرار است به یک شهر ساحلی زیبا مسافرت کنیم، پس نباید فراموش کرد که رفتن کنار آب، آبتنی و نشستن کنارش جزو یکی از بهترین کارهای ممکن در شهر قدیم است، مخصوصت که این بندرگاه با شیوه‌های ساخت عثمانی‌اش و ان قایق‌های چوبی خاصی که در آن پهلو گرفته‌اند زیبایی‌های ویژه‌ای نیز دارد. سوار شدن بر این قایق‌ها و گشتی کوتاه در آب‌های اطراف نیز ایده‌ی خوبی است و می‌توانید به ازای مبلغی ان را نیز امتحان کنید.

 

 گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام 

 

 

کالیسی آنتالیا

 


در نهایت هم، هنگام عصر، حتما غروب زیبای خورشید در منظره‌ی بندرگاه را فراموش نکنید.


خرید در بندرگاه کالیسی آنتالیا


خیابان‌های سنگفرش کالیسی پر است از مغازه‌های کوچک که اغلب سوغاتی‌های این منطقه را به فروش می‌رسانند که اغلب نیز قیمت چندانی ندارد. البته مغازه‌های خوبی برای فروش زیور آلات، کفش و کیف نیز در بافت قدیمی آنتالیا پیدا می‌شود که نباید آن‌ها را از یاد برد.

 

 ۴ مرکز خرید پرطرفدار آنتالیا که باید از آنها خرید کنید!

 

 

بندر کالیسی

 


بسیاری از کسانی که به آنتالیا می‌روند، دوست دارند فرش‌های کالیسی را برانداز کرده و اگر شد برای خود خرید کنند. البته برای ایرانی‌ها که خود از جایی می‌آیند که بهترین فرش‌ها را تولید می‌کنند، باید دید آیا چیزی چشمشان را خواهد گرفت یا نه. در نهایت بد نیست برای دیدن هم که شده به یکی از فروشگاه‌های فرش شلوغ شهر بروید.


معرفی چند مکان در بندرگاه کالیسی آنتالیا برای خوردن و آشامیدن


با توجه به سیل گردشگرانی که برای دیدن این منطقه می‌آیند وجود چند کافه و رستوران امری ضروری محسوب می‌شود و با این وجود امکان انتخاب از بین آن‌ها کمی سخت می‌شود. ما چند پیشنهاد به شما خواهیم داشت.

  

بهترین رستوران‌های لوکس آنتالیا؛ شهر غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای

 

 

کالیسی در انتالیا

 


۱- Cay Teas را برای خوردن چای یا قهوه و شیرینی‌جات انتخاب کنید.
۲- برای یک غذای فوق‌العاده حتما به سراغ Can Can بروید. قیمت‌هایش هم فوق‌العاده عالی‌ست و از جمله بهترین مکان‌ها برای خوردن کباب.
۳- بدون شک بهترین پاستاها و پیتزاهای شهر را باید در Gazetta امتحان کنید، اما فراموش نکنید که غذاهایش کمی گران تمام خواهد شد.

در نهایت اینکه حتما با یک دوربین خوب به این بخش ترکیه بروید و از زیبایی‌هایش عکس‌هایی ماندگار تهیه کنید.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: