معرفی بهترین سینماهای تفلیس

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
معرفی بهترین سینماهای تفلیس

در سال‌های اخیر با رشد صنعت گردشگری در تفلیس، این شهر با ساخت چندین تفریگاه مختلف، به استقبال مسافرانی رفت که با تور گرجستان سفر می‌کنند. اما چیزی که حتی برای محلی‌ها هم خوشایند و بعضا تعجب آور بود، تعداد سینماهای بسیار خوب و مدرنی است که در این سال‌‌ها بازگشایی شده‌اند. سینماهایی که در بعضی می‌توانید فیلم‌های روز دنیا را با بهترین کیفیت صدا و تصویر ببینید و بعضی نیز برای فیلم‌های مستقل درست شده‌اند. در زیر اشاره‌ای داریم به بهترین سالن‌ها و مجموعه‌های سینمایی در تفلیس.

 

Cavea Cinema

اگر به تور تفلیس رفته‌اید، بهترین گزینه‌ی شما برای تماشای بهترین و به روز‌ترین فیلم‌های سینمایی روز دنیا، مجموعه سینمایی Cavea Cinema است. در سالن‌های این سینما از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده و هم سالن IMAX و هم سالن سه بعدی عالی دارد که با صندلی‌های راحت و صدای با کیفیت، تجربه‌ای عالی از فیلم دیدن را برایتان به همراه خواهد داشت. این مجموعه سینمایی در چند مرکز خرید تفلیس و بعضی دیگر از شهرهای گرجستان فعالیت دارد و همگی تقریبا شامل سالن‌های سه بعدی، IMAX و سالن‌های دو بعدی عالی هستند. البته از نظر قیمت بلیط خیلی ارزان نبوده اما خب قیمت فیلم‌های روز در همه جای دنیا گران است. اگر می‌خواهید در Cavea Cinema‌ فیلم ببینید، مطمئن باشید تمام فیلم‌های مهم دنیا با پخش جهانی در این مجموعه نیز نمایش داده می‌شوند.

 

معرفی ۶ رستوران حلال در تفلیس

Cavea Cinema

Rustaveli Cinema

Rustaveli Cinema یکی از قدیمی‌ترین سینماهای شهر است که در میدان Rustaveli  و مقابل ساختمان پارلمان قرار گرفته. البته جدا از ساختمان زیبا و قدیمی شهر، Rustaveli Cinema دارای سالن‌ها مدرنی است که در طول سال‌های اخیر چندین بار نوسازی شده و تکنولوژی‌های روز به سالن‌های آن اضافه شده است. البته امکان تماشای فیلم‌های IMAX در این سینما وجود ندارد، اما کیفیت تصویر و صدا در سالن‌های آن عالی و در حد بهترین سینماها است. خوشبختانه نه تنها فیلم‌های روز آمریکایی، بلکه فیلم‌های گرجی و یا فیلم‌های اروپایی نیز در Rustaveli Cinema‌به نمایش در می‌آید. یکی از مزیت‌های بسیار خوب این مجموعه، بودن در قلب شهر است که باعث می‌شود به راحتی بتوانید به آن‌جا بروید و فیلم دلخواه خود را ببینید.

Rustaveli Cinema

Amirani Cinema

یکی دیگر از سینماهای قدیمی شهر که دوباره سازی شده و امروزه به عنوان یکی از مدرن‌ترین سینماهای تفلیس شناخته می‌شود. این سینما در خیابان Kostava  واقع شده که در مرکز شهر است و مجموعه‌ای از چند سالن مختلف را شامل می‌شود. سالن مخصوص کودکان نیز در این سینما در نظر گرفته شده که انیمیشن‌های سینمایی بسیار جذابی در ان به نمایش در می‌آید. Kostava  نیز هم فیلم‌های روز آمریکایی و اروپایی و هم فیلم‌های محلی را پخش می‌کند. همچنین چندین جنشواره‌ی سینمایی داخلی و خارجی در این سینما برپا شده و در طی سال‌های آینده نیز برگزار می‌شود.

 

۱۴ تجربه شگفت‌انگیز در سفر به تفلیس (قسمت اول)

Amirani Cinema

Grono Garden

این مکان جایی متفاوت است که ما برای فیلم دیدن به شما معرفی می‌کنیم. Grono Garden در واقع یک رستوران و باغ محلی در مرکز شهر بوده که یک محل پخش فیلم در فضای باز دارد که شب‌ها در آن فیلم پخش می‌کند. جایی متفاوت برای دیدن فیلم که می‌تواند تجربه‌ای جذاب از سفر به تفلیس را برایتان به ارمغان بیاورد. فیلم‌هایی که در Grono Garden به نمایش در می‌آید، عموما شاهکارهای سینمایی هستند که حداقل ۱۰ سالی از عمرشان می‌گذرد. فیلم‌هایی هم چون Dark Shadows، Pulp Fiction یا حتی فیلم‌های قدیمی‌تری همچون Bonnie & Clyde که دیدن آن‌ها به صورت جمعی واقعا لذت بخش است.

Grono Garden

Cinema City

آخرین گزینه‌ای که به شما معرفی می‌کنیم، Cinema City نام دارد که در منطقه Vake تفلیس قرار گرفته است. اگر چه این مکان نیز خیلی سینمای فوق‌ مدرنی به حساب نمی‌آید، اما جایی بسیار جالب برای فیلم دیدن است. سالن کوچک با پرده‌ای بزرگ است و کیفیت و صدا و تصویر در آن بسیار عالی بوده و شما روی مبل‌های راحتی می‌نشینید و فیلم می‌بینید. همچنین می‌توانید از قبل سفارش غذا داده و غذای خود را هنگام فیلم دیدن ببینید یا نوشیدنی سفارش داده و همراه فیلم میل کنید. در این مکان نیز به جای فیلم‌های روز، فیلم‌های آمریکایی بسیار خوب از سال‌های قبل پخش می‌شود.

 

۶ تفریح خاطره‌انگیز در غروب زیبای تفلیس

Cinema City

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: