نکات جالبی که در مورد برج گالاتا باید بدانید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
نکات جالبی که در مورد برج گالاتا باید بدانید

برج گالاتا را با عبارت "چشم استانبول" به یاد می‌آورند. برجی که می‌توان از روی بالکنش، بخش زیادی از شهر را تماشا کرد. این مکان در میدان استقلال واقع شده که بدون شک پربازدیدترین بخش شهر مخصوصا در میان گردشگران است و مراکز خرید و فروشگاه‌های بسیاری این منطقه تاریخی را احاطه کرده‌اند. هر روز صدها نفر از این برج دیدن می‌کنند، اما نکاتی در مورد برج گالاتا هست که شاید قبل از بازدید از آن، بخواهید در موردشان بدانید. نکاتی که بیشترین سوال‌ها در مودرشان می‌شود.

 

تاریخچه‌ای از برج گالاتا

برج گالاتا ۶۹ متر ارتفاع دارد و در سال ۱۳۴۸ میلادی و در شهر گالاتا ساخته شده بود. حالا که بیش از ۶ و نیم قرن از ساخت برج می‌گذرد، دیوارهای شهر جا به جا شده و برج گالاتا حالا جزوی از خاک استانبول به حساب می‌آید. این برج در آن زمان جزوی از دیوار محافظ شهر بود و ابتدا لقب "برج مسیح" را به آن داده بودند.  

 

  از گالاتا تا قایق سواری در تنگه بسفر استانبول

 برج گالاتا

 

گالاتا به چه معنی است

گالاتا در یونانی به معنی کسی که شیرها را تحویل می‌دهد و در ایتالیایی به معنی راه پله است. در واقع همان معنی یونانی مدنظر بوده چون در زمان ساخت برج اولیه، زمین سرسبز گالاتا جایی مناسب برای دامداران بوده بوده است.

 

برج گالاتا در گذشته برای چه کاری استفاده می‌شده؟

رومی‌ها، ونیزیایی‌ها و ترک‌های عثمانی، هر کدام استفاده‌ای متفاوت از این برج داشتند. در گذشته گالاتا یک برج دفاعی بود که نزدیک به دیوار شهر قرار داشت و از آن برای محافظت از شهر استفاده می‌شد. بعد از تصرف منطقه، سلطان سلیمان از آن جا به عنوان زندان استفاده کرد. در ۱۷۰۰ از گالاتا به عنوان برج آتش استفاده کردند، اما جالب این که خود برج بعدها در همان آتش سوخت تا این که دوباره آن را باز سازی کردند و حالا به یک موزه و جایی دیدنی برای گردشگران بدل شده است.

 

 برج گالاتا

 

برای چه به برج گالاتا برویم؟

در حال حاضر برج ۱۱ طیقه دارد که شما می‌توانید به وسیله‌ی آسانسور این طبقات را طی کنید. پیشنهادما به شما این است که ابتدا با آسانسور بالا بروید و برای این که یک تجربه واقعی از دیدن این بنای تاریخی داشته باشید، از پله‌ها پایین بیاید. نمای استانبول از بالای برج دیدنی است و شما بسفور را در یکی از بهترین حالاتش خواهید دید. همچنین می‌توانید در رستوران این برج به خوردن غذا مشغول شوید.

در ساعاتی مشخص در شب‌ها، وقتی در رستوران گالاتا غذایی سفارش می‌دهید، می‌توانید شاهد یک رقص سنتی ترکی شوید. البته برای خوردن غذا در این رستوران -مخصوصا برای شام- باید از قبل میز رزرو کنید، اما حتما این کار را کنید تا تماشای نمایش و خوردن غذایی خوشمزه را از دست ندهید. همچنین دیدن ناقوس برج که در موزه‌ به نمایش گذاشته شده خالی از لطف نیست.

 

  ۷ تفریح جذاب برای آنهایی که تنهایی به استانبول سفر می‌کنند 

برج گالاتا

 

فراموش نکنید، منطقه‌ای که برج گالاتا در آن واقع شده، دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است و شما می‌توانید بعد یا قبل از بازدید از برج، از آن‌جاها نیز دیدن نمایید.

 

بلیط ورودی به برج چه قدر است؟

بازدید از برج گالاتا ۳۵ لیر است که چیزی حدود ۷ دلار خواهد بود. اگر از کارت های Museum Pass تهیه کرده‌اید، باید در نظر بگیرید که این کارت‌ها برای ورود به گالاتا به دردی نمی‌خورند.

 

 برج گالاتا

 

چطور به برج گالتا برویم؟

بهترین راه برای رفتن به برج گالاتا از طریق مترو است. این برج در نزدیکی ایستگاه Şişhane‌ واقع شده و شما به راحتی می‌توانید از این ایستگاه به میدان استقلال و سپس برج گالاتا بروید. اگر با اتوبوس هم بخواهید به دیدن برج بروید، باید در ایستگاه اتوبوس Şişhane پیاده شوید و همان مسیر را طی نمایید. البته اگر حتی نمی‌خواهید این مسیرهای کوتاه را هم پیاده طی کنید، همیشه این امکان را دارید که از ترامواهای معروف این منطقه استفاده کنید.

 

 ۶ راهکار ساده برای استفاده از حمل و نقل عمومی در استانبول 

برج گالاتا

 

هتل‌های نزدیک به برج گالتا

یکی از سوال‌هایی که برای مسافران تور استانبول مطرح است، این خواهد بود که کدام‌ هتل‌ها نزدیک به برج گالاتا واقع شده‌اند. اگر بخواهیم نگاهی به معروف‌ترین‌ها بندازیم باید به ترتیب نام هتل‌های Duo Galata Hotel، Anemon Galata Hotel و  Walton Hotels Galata را بیاوریم.

۰۷ فروردین ۱۳۹۹

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: