۱۶ فستیوال معروف روسیه (قسمت دوم)

جاذبه‌های گردشگری روسیه
 ۱۶ فستیوال معروف روسیه (قسمت دوم)

روسیه کشوری بزرگ و پر رویداد است که شهرهایش جزو مهمترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌آیند. کشوری جذاب که امکاناتش برای اقامت فوق‌العاده‌اند و برای تفریح کم‌نظیر در جهان محسوب می‌شود. کشوری با مردمان و آب و هوایی سرد اما با گرمترین کافه‌ها. در سفرتان با تور روسیه اگر قصد دارید فستیوال‌های رسمی و معروف این کشور را بشناسید همراه ما باشید تا آنها را یک به یک خدمتتان معرفی کنیم و زمینه‌ی شرکت در آنها را برایتان فراهم آوریم.


۷- فستیوال‌های زمستانی

روسیه یکی از سردترین نقاط دنیاست که زمستان‌های سوزناکی دارد و حتی تابستان‌هایش نیز جای آنکه هوا گرم باشد، خنک است. البته یک خنکی مطبوع که می‌تواند سیل عظیم گردشگران را به این کشور روانه کند. این کشور به دلیل سردسیر بودن یکی از اصلی‌ترین نقاط دنیا برای برپایی رویدادهای زمستانی به شمار می‌آید. برای همین اگر دقت کرده باشید سال‌های زیادی این شهر میزبان المپیک‌های زمستانی در جهان بوده است. اگر اهل ورزش‌ها و تفریحات زمستانی هستید باید به شما فصل زمستان را برای سفر به این کشور معرفی کنیم. در این روزها شهرهای مختلف روسیه میزبان برگزاری انواع مختلف رویدادهای تفریحی زمستانی مانند پاتیناژ، سورتمه سواری، یخ نوردی، اسکی و ... هستند. یکی از جذاب‌ترین تفریحات زمستانی این کشور در فستیوال‌های زمستانه‌اش پاتیناژ روی دریاچه‌های یخ‌زده‌ی شهرهای مختلف است. اگر اهل رقص و هیجان هستید به شما توصیه می‌کنیم این تفریح را حتما تجربه کنید.

 

۹ منطقه از زیباترین مکان‌های روسیه


۸- جشنواره فیلم مسکو

اگر اهل فیلم و هنر هستید و اگر می‌خواهید فیلم‌های بزرگ دنیا را روی پرده و فیلمسازان مطرح را روی فرش قرمز مشاهده کنید به شما توصیه می‌کنیم به جشنواره فیلم مسکو تشریف ببرید. جشنواره‌ای که هرسال در ماه ژوئن برگزار می‌شود و فیلمسازهای زیادی را به خوش می‌کشاند. جشنواره‌ای که فیلم‌های ایرانی در آن حضوری مستمر دارند و شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید سها نیاستی بازیگر فیلم «سال دوم دانشکده من» در سال جاری برنده‌ی بهترین بازیگر زن این جشنواره شده است. اگر اهل رویدادهای فرهنگی و هنری هستید بدون شک شرکت در این جشنواره برای شما بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود.

 


۹- روز سنت جان باپتیست

در روز تولد سنت جان در ماه جولای، هرساله در شهرها و بخش‌های مختلف کشور روسیه رسوماتی برگزار می‌شود که نشان‌دهنده‌ی پیوند مردمان این کشور با اسطوره و دین است. در این روز آتش‌های بزرگ برپا می‌شود و زوج‌های جوان درحالیکه دست در دست یکدیگر دارند از روی آتش می‌پرند تا این عمل نشان‌دهنده‌ی عشق ابدی آنها باشد. در این روز می‌توانید تصاویر زیبا و منحصر به فردی در روسیه مشاهده کنید. بنابراین اگر عکاس هستید و می‌خواهید تصاویر عاشقانه از این شهر ثبت کنید به شما توصیه می‌کنیم در این تاریخ به روسیه سفر کنید. همچنین اگر قصد داشتن یک سفر رمانتیک به روسیه را برای یک ماه عسل رویایی در سر دارید سفر به روسیه در روزهای منتهی به این روز می‌تواند تصمیمی بسیار عالی باشد.

 

زیباترین مقاصد روسیه برای سفر به این کشور کدام مناطق هستند؟


۱۰- روز بین‌المللی زنان

جشن روز بین‌المللی زنان هرساله در ماه مارس در روسیه برگزار می‌شود تا این روز یکی از روزهای مهم تاریخ معاصر این کشور محسوب شود. روزیکه در آن زنان اقدام به برگزاری راهپیمایی می‌کنند و تلاش دارند احقاق حق انجام دهند. روزی که در تقویم این کشور روزی مهم شمرده می‌شود و بیشتر رویدادهایش مربوط به شهر مسکو است. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم اگر در این تاریخ در روسیه تشریف دارید، سعی کنید خودتان را به شهر مسکو برسانید و یک روز کامل را در این شهر سپری کنید. فرقی نمی‌کند جنسیت شما چیست. چه زن باشید و چه مرد، دیدن واکنش زنان و زنانگی در این کشور، در این تاریخ می‌تواند یک خاطره‌ی خاص و رقم خوردن یک رویداد منحصر به فرد برای شما باشد.

 


۱۱- فستیوال روز پیروزی

این فستیوال یکی از رویدادهای میهن پرستانه‌ی روسیه است که در آن اقتدار و قدرت نظامی روس‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. فستیوالی که با رژه‌های خیابانی همراه است تا یادآور پیروزی ارتش اتحاد جماهیر شوروی در مقابل ارتش نازی‌ها باشد. فستیوالی که شهرهای مختلف روسیه میزبان آن است و برای برپایی‌اش تدابیر شدید امنیتی برقرار می‌شود. فستیوالی که در آن می‌توانید شاهد رژه‌ی نیروهای زمینی و همینطور دستاوردهای ارتش این کشور در سطح شهر باشید. اگر می‌خواهید با روح مردمان این شهر در شرایط حماسی ملاقات کنید به شما توصیه می‌کنیم در این رویداد شرکت کنید و ببینید چطور جنگ‌ها و پیروزی‌ها کوهی از غرور برایشان پدید آورده است. کوهی که در تعامل با تک‌تک افراد روس می‌توانید آن را مشاهده کنید.

 

بایدها و نبایدهای اولین سفر به روسیه

۰۸ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: