۸ رستوران ارزان اما خوشمزه در تفلیس!

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
۸ رستوران ارزان اما خوشمزه در تفلیس!

تور گرجستان به دلیل نزدیکی و ارزان بودن یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان به شمار می رود . جاذبه های گردشگری تفلیس به شما نشان می‌دهد که اینجا از آن شهرهایی‌ست که به غذاهای متنوع و خوشمزه‌اش شهرت دارد. اما انتخاب یک رستوران خوب برای چشیدن این غذاهای دوست داشتنی با صرف حداقل هزینه ممکن، کار سختی محسوب شده نیاز به آشنایی با رستوران‌های شهر دارد. در این مقاله سعی کرده‌ایم رستوران‌ها و کافه‌هایی که غذایی خوب با قیمتی در خور ارائه می‌دهند را برایتان معرفی کنیم.

 

تور گرجستان نوروز 97

 


۱- رستوران Racha Tavern در تفلیس


این رستوران و زیبا با دکور سنگی و میز و صندلی‌های چوبی‌اش جزو قدیمی‌های این منطقه محسوب می‌شود. فضایی قدیمی و ایده‌آل برای یک شام یا نهای خانوادگی. این مکان یکی از بهترین جاها برای صرف غذاهای گرجی با کیفیت بسیار بالاست. غذاهایی از جمله خینکالی، خاچاپوری و خاراچو.

 

راهنمای سفری ۴ روزه به تفلیس؛ شهر تاریخی و دیدنی

 

 

رستوران Racha Tavern در تفلیس

 


آدرس: Mikheil Lermontovi St 4
شماره تماس: +995577797976

 


۲- رستوران Mafshalia در تفلیس


یکی از ارزان‌ترین اماکن برای صرف غذاهای محلی با کیفیت بسیار عالی. این محل به الارجی‌هایش معروف است. غذایی بر پایه ذرت و پنیر. با این وجود در منویش انواع غذاهای گرجی را می‌توانید با قیمت مناسب ببینید و سفارش دهید.

 

 شکم‌گردی در تفلیس؛ اگر گرسنه‌اید این مطلب را نخوانید! 

 

 

رستوران Mafshalia در تفلیس

 


آدرس: Davit Aghmashenebeli Ave 137
شماره تماس: +995555634411

 


۳- رستوران Easy Wine در تفلیس


نگذارید اسم مکان شما را فریب دهد. این مکان یکی از رستوران‌های ترکیبی خیلی خوب تفلیس است که پیشنهاد می کنیم در سفر با تور گرجستان نوروز97 حتما به آنجا بروید و غذاهای گرجی یا غذاهای اروپایی را با قیمتی مناسب سفارش دهید. در کنار غذاهایی همچون خاچاپوری و خینکالی، امکان سفارش سوپ، گوشت کبابی، ماهی، سوپ یا سالاد هم مهیا است. اگر با کودکان خود سفر می‌کنید، Easy Wine یک منوی مخصوص کودک نیز دارد که می‌تواند از امتیازات مثبت این رستوران محسوب شود.

 

 

 رستوران Easy Wine در تفلیس

 


آدرس: Bambis Rigi St 7
شماره تماس: +995574955050

 

۴-  رستوران Kiwi Vegan Café در تفلیس


برای گیاه‌خواران جای زیادی در شهر نیست که بتوانند به راحتی غذای مورد علاقه خود را سفارش دهند. با این حال کافه Kiwi Vegan این دست غذاها را با تنوعی مطلوب و کیفیتی مناسب تدارک دیده است. منوی این کافه شامل انواع ساندویچ، بریتو، توفو، فلافل و ... است و میانگین قیمت غذاهای آن نیز حدود دو دلار می‌شود.

 

 کافه‌گردی در کوچه پس کوچه‌های تفلیس 

 

 

 رستوران Kiwi Vegan Café در تفلیس

 


آدرس: Ivane Machabeli St 6
شماره تماس: +995514000175

 


۵- رستوران Shemomechama در تفلیس


در زبان گرجی معنای اسم این محل یعنی "خیلی خوشمزه بود". مکانی جذاب با حال و هوای شوروی سابق که طراحی ساده و زیبای آن به شدت محیطی گرم را پدید آورده است. در این رستوران شما می‌توانید انواع غذاها و کباب‌های گرجی را با قیمتی بسیار خوب سفارش دهید. نکته جالب در مورد Shemomechama این است که اگر بخواهید می‌توانید یکی از شیرینی‌های معروف دوران قدیم شوروی را با نام مامالو برای دسر سفارش دهید.

 

 

رستوران Shemomechama در تفلیس

 


آدرس: Mtskheta St 8
شماره تماس: +995558557100


۶- رستوران Amra در تفلیس


آمرا بیشتر برای تجربه غذاهای شرق گرجستان مناسب است. غذاهایی از خطه آبخازیان و مگرلیان. محیطی گرم و فضایی با طراحی ساده این رستوران کوچک را به محلی عالی برای صرف یک وعده غذای دلچسب در کنار خانواده بدل کرده است. منوی این مکان بازه‌ی بزرگی از غذاهای مختلف را در بر می‌گیرد که اغلب با قیمتی بسیار عالی آماده سفارش هستند.

 

 ۵ مکان دیدنی در تفلیس که باید ببینید

 

 

رستوران Amra در تفلیس

 


آدرس: Sandro Euli St 7
شماره تماس: +995568393430


۷- رستوران Chemo Kargo در تفلیس


یکی دیگر از رستوران‌های ارزان قیمت شهر که به درد مسافرین می‌خورد. منوی این رستوران با تنوع غذایی بالای خود انواع غذاهای گرجی و اروپایی و در بعضی موارد آسیای شرقی را نیز شامل می‌شود. یکی از ایده‌های خوب Chemo Kargo، غذاهای گروهی آن است که مجموعه‌ای از گوشت و سبزیجات به اندازه دو تا سه نفر را سرو می‌کنند. این نوع سفارش‌ها برای وقتی به صورت گروهی سفر می‌کنید، ایده‌ای عالی محسوب می‌شود. قیمت آن‌ها نیز از ۹.۷ دلار تا ۲۲ دلار متغیر است.

 

 ۱۰ رستورانی که در سفر به تفلیس باید آنجا غذا بخورید 

 

 

 رستوران Chemo Kargo در تفلیس

 


آدرس: Tsotne Dadiani Street 108
شماره تماس: +995571103010


۸- رستوران Moulin Electrique در تفلیس


یکی از محبوب‌ترین غذاخوری‌هایی که هم بین محلی‌ها علاقه‌مندان خاص خودش را دارد هم مسافرینی که به این شهر سفر می‌کنند آن را می‌شناسند. این رستوران در دو جای شهر شعبه دارد و با ارائه غذاهایی با کیفیت در محیطی ایده‌آل و با قیمتی مناسب، طرفدارانش را راضی نگه می‌دارد. ساندویچ‌های Moulin Electrique قیمتی حدود ۲.۳ دلار دارد در صورتی که غذاهای اصلی آن به همراه مخلفات معمول چیزی بین ۴.۸ تا ۵.۸ دلار برایتان هزینه در بر خواهد داشت. سوپ‌های متنوع و نوشیدنی‌های غیر الکلی بسیار خوشمزه از جمله خوبی‌های این رستوران به حساب می‌آید.

 

 

رستوران Moulin Electrique در تفلیس

 


آدرس: Kote Afkhazi St 28
شماره تماس: +995551331239

۲۰ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران