کافه‌گردی در کوچه پس کوچه‌های تفلیس

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
کافه‌گردی در کوچه پس کوچه‌های تفلیس

خیابان‌های بی‌نظیر شهر زیبای تفلیس پایتخت گرجستان جان می‌دهد برای پیاده‌روی‌های عصرانه و شبانه. تابستان و روزهای بلندش و زمستان و شب‌هایش بلندش همه و همه بهترین فرصت‌اند برای گشتن این شهر. چرا که در همه‌ی روزهای سال کافه‌های پر رونق این شهر همچون قلب تپنده‌ای می‌زنند و روح خیابان‌های این شهر را زنده نگه می‌دارند. در تور گرجستان و برنامه‌ی سفرتان به تفلیس اگر به دنبال کشف تازه‌ای از این شهر هستید پس از آنکه شکم‌گردی در تفلیس را امتحان کردین برنامه‌ای هم برای کافه‌گردی بگذارید، برای این‌کار هم در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به کوچه پس کوچه‌های این شهر و کافه‌هایش بزنیم.

 


۱- کافه هارد راک
خیابان واصل پتریاشویلی تفلیس میزبان کافه‌ای درجه یک است که در بین جوانان شهر تفلیس بسیار مشهور و زبانزد است. این کافه یکی از شعبه‌های کافه‌ی هارد راک آمریکاست و هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ نیمه شب میزبان مهمانانش می‌باشد.

 

 

کافه هارد راک در تفلیس

 

هر موقع از شبانه‌روز اگر از این کافه دیدن کنید مجذوب دکور و طراحی زیبایش می‌شوید اما اگر شب‌ها از ساعت نه به بعد به آنجا بروید می‌توانید موسیقی زنده‌ی سبک راک را که توسط جوانان با استعداد این شهر نواخته می‌شود بشنوید. پیشنهاد ما به شما در سفرتان به تفلیس این است که حتما یک شب که مهمان این شهر هستید به دیدن این کافه بروید.

 

۲- کافه بوک کورنر
بوک کورنر یک جای دنج است برای کسانیکه از هرچه شلوغی خسته شده‌اند و دنبال جایی می‌گردند برای خلوت کردن و سکوت. این کافه با رنگ‌مایه‌ی قهوه‌ای، میز و صندلی‌های چوبی لهستانی، نورپردازی موضعی و پیانونوازی زنده یکی از بهترین و شیک‌ترین کافه‌های تفلیس است.

 

 

کافه بوک کورنر در تفلیس

 

 

در این کافه قهوه‌های درجه یکی سرو می‌شود و سراسر کافه با رمان‌های مشهور به زبان انگلیسی تزئین شده است. اگر از شلوغی روزهای سفرتان و عجله برای دیدن مکان‌های گردشگری کشور گرجستان خسته شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم حتما یک شب به این کافه بروید و آرامش خودتان را بازیابید.

 

۳- کافه لاکابرنت ‌
مرکز شهر تفلیس کافه‌ای دارد که شما را می‌برد به کافه‌های رویایی پاریس و شانزلیزه. لاکابرنت با طراحی فضایی خاص، خودش را به کافه‌های فرانسه شبیه کرده است.

 

 

کافه لاکابرنت در تفلیس

 

 

این کافه که از ساعت ده صبح تا یازده شب میزبان مهمانانش است انواع نوشیدنی‌ها و دسرهای خوشمزه را سرو می‌کند که پیشنهاد می‌کنیم اگر عصر یا شبی در مرکز شهر تفلیس بودید حتما به این کافه هم سری بزنید.

 

۴- کافه گابریادزه
اگر می‌خواهید به کافه‌ای خاص در تفلیس بروید حتما گابریادزه را انتخاب کنید. این کافه متعلق به هنرمند معروف گرجستانی رزو گابریادزه است که احتمالا در سفرتان به تفلیس به دیدن اثر هنری او یعنی برج ساعت که یکی از ۱۰ تفریح رایگان و هیجان‌انگیز تفلیس است نیز رفته‌اید.

 

 

کافه گابریادزه در تفلیس

 

 

گابریادزه کافه‌ای خاص با نورپردازی و دکور مدرن است اما در این کافه فقط می‌توانید دمنوش‌ها، غذاها و دسرهای سنتی گرجستانی را سفارش بدهید. مجسمه‌ها، پرده‌ها، پنجره‌ها و میز و صندلی‌های این کافه همه و همه طراحی‌های رزو می‌باشند.

 


۵- کافه چبور کنایا آبنوتوبانی
چبور کنایا آبنوتوبانی یک کافه‌ی کوچک و صمیمی در خیابان گریشاشویلی است که جان می‌دهد برای نوشیدن قهوه و میل کردن وعده‌های غذایی نیمروزی. فضای داخلی این کافه‌ی دنج و بانمک با آجرهای سرخ رنگ تزئین شده‌ است و به شما حس و حالی از حضور در کوچه‌ پس کوچه‌های قدیمی شهر را می‌دهد.

 

 

کافه چبور کنایا آبنوتوبانی در تفلیس

 

 

۶- کافه آمورامه
آمورامه یکی کافه‌ی هنری و پاتوق هنرمندان گرجستانی است. این کافه فضای هنرمندانه‌ای برای شما خلق می‌کند تا دررون آن احساس راحتی و بی‌آلایشی داشته باشید. اگر از هنرمندان و سیگار کشیدن مداوم و پی در پی‌شان دل پری دارید با حضور در این کافه اصلا نگران این موضوع نباشید. چرا که این کافه راهرویی مخصوص افراد سیگاری دارد تا همه برای سیگار کشیدن به آنجا بروند. در منوی این کافه انواع دسرها و نوشیدنی‌های اروپایی را می‌توانید پیدا کنید و با قیمتی نسبتا ارزان سفارش بدهید. ‌

 

 

کافه آمورامه در تفلیس

۰۷ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران