۹ تفریح متفاوت به پیشنهاد محلی‌های بانکوک

جاذبه‌های گردشگری بانکوک
۹ تفریح متفاوت به پیشنهاد محلی‌های بانکوک

بانکوک آنقدر دیدنی دارد که در پس چیزهایی مانده‌اند که گردشگران به صورت عمومی از آن‌ها بازدید می‌کنند. در واقع اگر چند بار با تور تایلند سفر کرده باشید و از معابد و مراکز خرید بازدید نموده‌اید، وقتش رسیده تا کمی به عمق این شهر بزنید و به سراغ مراکزی بروید، که عموما مسافران از آن‌ها سراغ نمی‌گیرند. به پیشنهاداتی که محلی‌ها برایتان دارند گوش کنید تا به نقاطی برسید که هم ارزشش را دارند تا دیده شوند و هم به صورت معمول به فکر رفتن به آن‌ها نمی‌افتید. امروز لیستی برایتان داریم، از ۹ مکان اینچنینی در بانکوک.

 

 

سواری بر قایق‌های غیر توریستی بلند

قبل از اینکه شهر پر شود از ماشین‌ها و اتوبوس‌ها، این قایق‌های چوبی بودند که در کانال‌های شهر مردم را جا به جا می‌کردند یا مایهتاج محلی‌ها را به دستشان می‌رساندند. پیشنهاد ما به شما این است که به جای سوار شدن به قایق‌هایی که این روزها توریست‌ها را به گردش می‌برند، سوار قایق‌های چوبی در کلونگ فراکانونگ شوید و در کانال ۷ کلومتری بین جاده‌ی سوکومویت تا سریناکارین به گردش مشغول شوید. محلی عالی و زیبا که حتما از بودن در آن لذت خواهید برد.

 

بازدید از محله‌ی قدیمی‌ Farang در بانکوک

 

 

 بانکوک

 

 

بازدید از قبرستان هواپیماها

این مکان در واقع جایگاهی برای هواپیماهای اسقاطی است که در میانشان چند نمونه جت بسیار معروف از جمله جمبو جت ۷۴۷ و چند هواپیمای جت کوچک که در زمان گذشته سفرهای لوکسی را تجربه کرده‌اند قرار دارد. برای حضور در این محل باید یک هزینه‌ی ورودی بسیار کم دهید، اما در آن‌جا به شما خوش خواهد گذشت و البته چندین عکس برای اینستاگرامتان نیز می‌توانید تهیه کنید. برای گشتن در این مکان تنها یک یا نهایتا دو ساعت زمان نیاز خواهید داشت و به سرعت می‌توانید به برنامه‌های دیگرتان در بانکوک برسید.

 

 

 بانکوک

 

 

گردش در جزیره‌ای میان رودخانه چائو پرایا

حتما نیاز نیست که از بانکوک بیرون بزنید و به جنوب تایلند بروید تا جزیره‌های معروف این کشور را نظاره کنید. یک جزیره‌ی کوچک و زیبا در دل رودخانه وجود دارد که جایی بسیار عالی برای گردش و تفریح است. این جزیره در واقع ساخت دست بشر است به صورت طبیعی شکل نگرفته، اما هر چه که هست رفتن به آن بسیار ساده بوده و حدودا ۲ دقیقه طول می‌کشد تا شما را از راه دریا با قایق به آنجا برسانند. در این مکان با اجاره‌ی دوچرخه، به راحتی در میان زیبایی‌های طبیعی و همچنین خانه‌های رنگارنگ محلی چرخ بزنید.

 

کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت برای داشتن حس و حال متفاوت در بانکوک

 

 

 بانکوک

 

 

برای نگهداری از سگ‌ها داوطلب شوید

اگر بیش از یک روز در بانکوک بمانید، خواهید فهمید که این شهر با مشکل بسیار بزرگ سگ‌ها مواجه است و آمارها نشان می‌دهد که بیش از ۳۰۰ هزار سگ ولگرد در این شهر وجود دارد. بخشی از این سگ‌ها در پناهگاه‌های امن و به دست افراد فعال حقوق حیوانات نگهداری می‌شوند. این سگ‌ها که عموما از سرپرست‌ها بد و در شرایط بدی نجات پیدا کرده‌اند، نیاز به مراقبت داشته و گردشگران و محلی‌ها به صورت دوره‌ای و چند ساعته برای نگهداری از آن‌ها داوطلب می‌شوند. چند ساعت نگهداری از این حیوانات مهربان، نه تنها کاری خیرخواهانه است، بلکه روزی شاد با این موجودات بازیگوش را نیز برایتان رقم می‌زند.

 

 

 بانکوک

 

 

کشف هنرهای خیابانی

شاید در ظاهر بانکوک جایی با آثار هنری زیاد نباشد، اما همیشه می‌توان گالری‌های جذابی در آن کشف کرد. اما قبل از رقتن به نقاط این چنینی، باید به خیابان‌های بین رودخانه و خیابان چائورن کرونگ بروید تا در این مسیر، تعداد بسیار زیادی هنرهای خیابانی بر روی دیوارها را مشاهده کنید. این آثار واقعا زیبا بوده و در سطح‌ها و موضوعات مختلف کار شده‌اند. مسیر گفته شده حدودا دو ساعت پیاده‌روی خواهد بود و تقریبا در تمام مسیر، آثار مختلف را مشاهده خواهید کرد.

 

 

 بانکوک

 

 

گردش در برج ارواح

Sathorn Unique هتلی لوکس بود که در سال ۱۹۹۷ به واسطه مشکلات مالی یوم گوگ –صاحب آن- بسته و سپس رها شد. این روزها این برج کاملا خالی از سکنه و بدون نگهداری در گوشه‌ای از تایلند رها شده است. بسیاری از محلی‌ها عقیده دارند که ارواح شیطانی در آن زندگی کرده و رویش اسم "برج ارواح" را گذاشته‌‌اند. جالب اینکه به صورت قانونی ورود به این مکان ممنوع است، اما وقتی مبلغ ۲۰۰ بات بپردازید، مسئولین شما را در داخل ساختمان اسکورت کرده و می‌توانید از تمام این محل بازدید کنید. سیستم تایلند دقیقا به این شکل کار می‌کند!

 

برج روح، آسمان خراشی رها شده در دل بانکوک

 

 

 بانکوک

 

 

ویک بوردینگ

بسیاری از کسانی که به تایلند سفر می‌کنند، فکر می‌کنند که انجام ورزش‌های آبی، مختص جزایر و محل‌های ساحلی تایلند است، اما خود بانکوک فرصت‌های بسیاری پیش پای شما می‌گذارد که ویک بوردینگ در تای ویک پارک و برکه‌ی بانگنا، یکی از آن‌هاست. اگر تا به حال این ورزش را انجام نداده‌اید، اصلا نگران نباشید که همه می‌توانند آن را به انجام برسانند، اما نکته این است که احتمالا از چیزی که انتظارش را دارید، خیلی بیشتر به شما خوش بگذرد. ورزشی واقعا مفرح در مراکزی بسیار عالی و لذت‌بخش.

 

 

 بانکوک

 

 

رفتن به دهکده سنتی کوزه‌کری

رفتن دیگر جزیره‌ی خود ساخته بانکوک، کو کرت از فعالیت‌های بسیار جالبی است که می‌توانید در سفر به بانکوک به انجام برسانید. در این مکان هم می‌توانید به بازار رفته و از میان محصولات بسیار متنوع و جذاب بازار در زمینه سفال خرید کنید یا حتی در کلاس‌های چند ساعته سفال‌گری شرکت کرده و ساعتی را به یادگیری یا حتی تفریح با گل بپردازید. این مکان شاید خیلی بزرگ نباشد، اما از هر جهت ارزش چند ساعت وقتی که برای دیدنش می‌گذارید را داشته و به واسطه‌ی اینکه اصلا از شهر دور نیست، رفت و برگشتش برایتان زمان‌بر نخواهد بود.

 

فعالیت‌های رایگان و جذاب بانکوک که احتمالا از آن‌ها خبر نداشته باشید

 

 

 بانکوک

 

 

رفتن به کلاس‌های مدیتیشن گروهی

شرق دور به کلاس‌های یوگا و مدیتیشنش معروف است و این معقوله دیگر تنها مختص به راهبان بودایی نیست. بسیاری از کسانی که به این نوع ورزش به صورت انفرادی رو نمی‌آورند این است که فکر می‌کنند دارند آن را اشتباه اجرا می‌کنند، به همین خاطر شرکت در کلاس‌های گروهی که در ساعت ۷ غروب هر شب در Ekkamai برگزار می‌شود، بهترین فرصت برای شماست تا بتوانید در خیل جمعیت و با هزینه‌ای کم، دقایقی آرامش بخش و آموزنده را از سر بگذرانید. شرکت در این کلاس‌ها هزینه‌ای نداشته اما تعداد محدودی در هر نوبت می‌توانند به آن راه پیدا کنند.

 

 

 بانکوک

۲۳ اسفند ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: