۱۰ جاذبه‌ی گردشگری کوالالامپور که باید با فرزندانتان ببینید

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور
۱۰ جاذبه‌ی گردشگری کوالالامپور که باید با فرزندانتان ببینید

با تورمالزی به کوالالامپور بزرگترین شهر این کشور که یکی از اصلی‌ترین قطب‌های گردشگری دنیا به حساب می‌آید سفر کنید. این شهر که شهری نوپا اما مدرن است مملواز زیبایی و جاذبه‌های تفریحی‎ که برای یک سفر خانوادگی به همراه کودکان انتخاب مناسبی است در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا به معرفی ۱۰ جاذبه‌ی مهم گردشگری این شهر بپردازیم که هم مناسب بزرگسالان است و هم مناسب کودکان.

 

آکواریوم KLCC

این آکواریوم که یکی از بزرگترین و غنی‌ترین آکواریوم‌های آسیا به حساب می‌آید وسعتی به اندازه‌ی ۶۰ هزار متر مربع دارد و بیش از ۵ هزار حیوان آبزی مختلف را در خود جای داده است. تونل ۹۰ متری این آکواریوم یکی از مکان‌هایی‌ست که به همراه خانواده می‌توان در آن قدم زد و زندگی آبزیان را از نزدیک تماشا نمود. در این آکواریوم که گونه‌های نادر آبزیان در حال انقراض نیز نگهداری می‌شوند، این امکان برای بازدید کنندگان فراهم است که لباس غواصی به تن کرده و به همراهی یک راهنما به داخل آکواریوم بروند.

 

 

آکواریم در کوالالامپور

 

 

درب ‌های این آکواریوم KLCC همه روزه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح  تا ۸ شب به روی علاقه‌مندان باز است و بهترین زمان برای بازدید از آن هنگام غذا دادن به ماهی‌ها می‌باشد که در فواصل زمانی مختلف در طول روز انجام می‌شود.

 البته شما پس از بازدید از آکواریوم می‌توانید به یکی از مراکز خرید مشهور مالزی هم که در یکی از طبقات برج پیش‌بینی شده مراجعه کنید.

 

مرکز اکتشافات پتروساینس

 برج‌های دوقلو علاوه بر داشتن یک تم‌پارک جمع و جور و چند سالن سینما، مرکز بازی می تواند مکان خوبی برای گردش خانوادگی باشد . در طبقه‌ی چهارم این برج مرکز اکتشافات قراردارد که برای نوجوان بسیار مفید و جذاب است. چرا که آنها از نزدیک می‌توانند با تاریخچه‌ی زمین و عصری که دایناسورها در آن زندگی می‌کردند آشنا شوند و نیز اطلاعاتی درباره‌ی فضا و فضانوردی پیدا کنند. به طورکلی این مکان که ۷ هزار متر مربع وسعت دارد محل کشف ناشناخته‌هاست.

 

 

مرکز اکتشافات کوآلالامپور

 

 

 مرکز اکتشافات پتروساینس روزهای دوشنبه تعطیل می‌باشد و باقی روزهای هفته از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ عصر درب‌هایش به روی علاقه‌مندان باز می‌باشد. البته ناگفته نماند روزهای تعطیل آخر هفته (شنبه و یکشنبه) یک ساعت به ساعت کاری این مرکز اضافه می‌شود.

 

مجموعه‌ی سان وی لاگون

این مجموعه که تشکیل شده است از یک پارک آبی، شهربازی، پارک حیات‌وحش و پارک وحشت، در کنار مرکزخرید پیرامید قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر کولالامپور هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان به حساب می‌آید. بازدید مفید و مناسب از این مجموعه‌ی تفریحی که تقریبا یک روز کامل وقت می‌خواهد برای شما و حانواده‌تان یک روز بی‌نظیر را رقم خواهد زد.

 

 

مرکز سان‌وی لاگون

 

 

 مجموعه سان وی لاگون در تمامی روزهای هفته به غیر از آخر هفته‌ها (شنبه و یکشنبه) که یک ساعت زودتر شروع به کار می‌کند، از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعداز ظهر میزبان بازدیدکنندگانش می‌باشد.

 

کیدزانیا

این مرکز یکی از جالب‌ترین و آموزنده‌ترین مراکز مخصوص کودکان در کولالامپور می‌باشد. در این مرکز کودکان می‌توانند شغل‌های مورد علاقه‌شان را به صورت جذاب و سرگرم‌کننده تجربه کنند و والدین استعداد آنها را محک بزنند. این مرکز تفریحی به مانند یک شهرک کوچک می‌باشد که کودکان می‌توانند آن شغلی را که دوست دارند انتخاب نمایند و با دیگر کودکان که مشاغل دیگری را انتخاب کرده‌اند تعامل کنند. نکته‌ی جالب در این شهرک آن است که هر کودک متناسب با شغلی که دارد و کاری که انجام می‌دهد حقوقی دریافت می‌نماید و در انتهای بازی در این شهرک می‌تواند با حقوق خود خوراکی بخرد.

 

 

کیدزانیا در کولالامپور

 

 

 مرکز بازی کیدزانیا غالبا از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز می‌باشد و در روزهای جمعه و شنبه ۲ ساعت به ساعات کاری آن اضافه می‌شود.

 

اِسکای تِرکس ادونچر

در این مجموعه کودکان با سنین مختلف قادر خواهند بود زندگی در جنگل و تعامل با طبیعت را یاد بگیرند و به هیجان آیند. در این مجموعه کودکان بی‌آنکه خطری آنها را تهدید کند با بند و طناب نگهدارنده از درخت‌های مختلف بالا می‌روند و بازی می‌کنند.

 

 

ترکس ادونجرز در کولالامپور

 

 

 مجموعه اِسکای تِرکس ادونچر همه روزه از ساعت ۸:۳۰ دقیقه‌ی صبح تا ۱۷ عصر باز می‌باشد.

 

پارک برجایا تایمز اسکوئر   

این شهر بازی بزرگترین شهربازی سرپوشیده‌ی کولالامپور به حساب می‌آید که در طبقه‌ی آخر مرکزخرید برجایا تایمز اسکوئر قرار دارد. این شهربازی هم امکانات و بازی‌هایی برای بزرگسالان دارد و هم برای کودکان. این شهربازی همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۰ شب باز می‌باشد.

 

 

بریجایا تایمز در کولالامپور

 

پارک آی سیتی

این پارک یکی از شهربازی‌های جذاب کولالامپور می‌باشد که در شب‌ها با نورپردازی ویژه‌ای که دارد کیفیتی ویژه پیدا می‌کند. سینماهای ۳ بعدی این پارک بسیار معروف می‌باشند چرا که این پارک، پارک مخصوصی برای تکنولوژی‌های جدید است.

 

 

پارک آی سیتی در کولالامپور

 

پارک آی سیتی همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب فعال می‌باشد.

 

زمین حیوانات

این مرکز جای مناسبی می‌باشد برای خانواده‌هایی که می‌خواهند با فرزندانشان به حیات‌وحش حیوانات بروند و جای آنکه آنها را از پشت میله‌ها ببینند آنها را در کنارشان ببینند. در این مرکز انواع خزندگان و پرندگان زیبا و بی‌آزار در کنار شما رفت و آمد می‌کنند و شما می‌توانید از نزدیک آنها را ببینید.

 

 

زمین حیوانات در کولالامپور

 

 

پارک دیستریکت ۲۱

این پارک در مرکز خرید IOI قرار دارد و مکان بسیاری مناسبی می‌باشد برای والدین هنگامیکه قصد خرید دارند. چرا که آزادانه می‌توانند در طبقات این مرکزخرید گشت و گذار کنند درحالیکه کودکان‌شان در جایی امن مشغول بازی کردن هستند.

 

 

پارک دیستریکت

 

 

باغ وحش کولالامپور

این باغ‌وحش یکی از باغ‌وحش‌های معروف آسیا می‌باشد که در آن ۵ هزار حیوان مختلف از دسته‌های گوناگون پستانداران، پرندگان، خزندگان و ماهی‌ها زندگی می‌کنند. در این باغ‌وحش که معماری و فضای سبز زیبایی هم دارد شما قادر خواهید بود یک روز بی‌نظیر را در کنار خانواده‌تان با همزیستی حیوانات بگذرانید.

 

باغ وحش کولالامپور

۱۷ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران