کندی؛ سرزمین آرامش و مدیتیشن در دل طبیعت سریلانکا

جاذبه‌های گردشگری کندی
کندی؛ سرزمین آرامش و مدیتیشن در دل طبیعت سریلانکا

با تورسریلانکا شما به جزیره‌ای در اقیانوس هند و جنوب کشور هندوستان می روید که در حدود بیست میلیون نفر جمعیت دارد. این جزیره‌ی دوست داشتنی سال‌ها در استعمار کشور انگلستان قرار داشت و از نیمه‌ی دوم قرن بیستم که استقلال خود را بازیافت رفته‌رفته به یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده است.
این کشور، کشور مراقبه‌ها و یوگاست. هفتاد درصد مردمان این کشور را پیروان بودا تشکیل می‌دهند که مرکز اصلی تجمع‌شان شهر کندی می‌باشد. کندی قطب مذهبی سریلانکا به حساب می‌آید و بسیاری از معابد مهم این کشور از جمله معبد دندان مقدس بودا در این شهر قرار دارد.  
شهر کندی در حدود صد و بیست و پنج هزار نفر جمعیت دارد و شهر معابد و فستیوال‌های مذهبی می‌باشد. این شهر در ۱۲۰ کیلومتری شهر کلمبو پایتخت سریلانکا واقع شده است و جای‌جای زیبا و معابدش را به دلیل وسعت کم‌اش گردشگران می‌توانند با پای پیاده و یا با سه‌چرخه‌های کرایه‌ای بگردند و لذت ببرند. اگر شما هم خواهان سفر به سریلانکا و کندی هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با پای پیاده با هم سری به مکان‌های دیدنی این شهر بزنیم.

 

 

معبد دندان مقدس بودا

این معبد که در حدود ۵۰۰ سال قدمت دارد با نام دالادا مالیگاوا نیز شناخته می‌شود. در این معبد دندان بودا نگهداری می‌شود که هر روزه تعداد زیادی از بوداییان برای زیارت این دندان به این معبد می‌آیند. پیروان مکتب بودا اعتقاد دارند زمانیکه او روحش به آسمان پرواز کرد، جسدش روی خاک باقی ماند و از آنجا که او به یک کشور تعلق نداشت و یک پیشوای مذهبی بود، هر قسمت از بدن مقدسش برای خاک‌سپاری به نقاط مختلفی از کره‌ی زمین سپارده شد.

 

 

معبد دندان مقدس بودا

 

در نزدیکی این معبد موزه‌ای قرار دارد که به سبب نگهداری از پیکر مومیایی شده‌ی فیلی عظیم‌الجثه بسیار معروف می‌باشد. در این موزه تصاویری از مراحل مومیایی کردن این فیل بر دیوار نصب است که به اندازه‌ی دیدن خود فیل مومیایی شده جالب‌ می‌باشند. هزینه‌ی مومیایی کردن این فیل را فردی ثروتمند در حدود ۵۰ سال پیش فراهم کرده است. این موزه علاوه بر این فیل مومیایی شده، بیش از ۵۰۰۰ شیء تاریخی را نیز در خود دارد. 

 

 

فیل مومیایی شده در معبد دندان مقدس  

 

 

 در این معبد هر روز، صبح و عصر مراسم مذهبی راهبان برپاست و صدای طبل‌ها و نیایش‌هایشان در کوه‌های اطراف کندی طنین انداز است.
در روزهای چهارشنبه راهبان این معبد، آثار درون معبد را با آب‌ معطر شستشو می‌دهند و سپس آن آب‌ را در میان جمعیت توزیع می‌کنند. چرا که معتقدند این آب مقدس است و قدرت شفا بخشیدن دارد.

 

 

معبد دندان مقدس
 

 

 

  باغ گیاه‌شناسی کندی
باغ گیاه‌شناسی کندی که مساحتی به اندازه‌ی ۱۴۷ هکتار دارد، با نام باغ گیاه‌شناسی سلطنتی نیز شناخته می‌شود. قدمت این باغ برمی‌گردد به سال ۱۳۷۱ میلادی و زمانیکه شاه کریمباهو در این باغ تاج‌گذاری کرده است اما این باغ به شکلی که امروز وجود دارد درسال ۱۸۴۳ میلادی توسط انگلیسی‌ها طراحی و بازسازی و افتتاح گردیده است.

 

 

باغ گیاه شناسی کندی

 

در این باغ بیش از ۴۰۰۰ گونه‌ی گیاهی وجود دارد که زیبایی منحصر به فردی به این باغ بخشیده است. انواع گل‌های ارکیده‌‌ی موجود در این باغ از نوع خاصی هستند و شهرت جهانی دارند.

 

 

باغ گیاه شناسی کندی

 

 

طبق آمار سازمان گردشگری سریلانکا، سالانه ۲میلیون گردشگر از این باغ در کندی دیدن می‌کنند و این باغ یکی از مهمترین مراکز گردشگری کشور سریلانکا به حساب می‌آید.

 

باغ گیاه شناسی کندی

 

 

دریاچه‌ی کندی
این دریاچه‌ی مصنوعی در سال ۱۸۰۷ میلادی در مرکز شهر کندی و در کنار معبد دندان مقدس بودا ساخته شده است. وسعت این دریاچه تقریبا به قدری می‌باشد که کل شهر کندی را در بر می‌گیرد و قدم زدن کنار آن یکی از تفریحات گردشگرانی که به سریلانکا سفر می‌کنند می‌باشد.

 

 

دریاچه کندی

 

 

این دریاچه‌ی مصنوعی در شهر کندی، بزرگترین دریاچه‌ی کشور سریلانکا می‌باشد و پیرامون آن افسانه‌ها و اسطوره‌های زیادی وجود دارد. برای مثال برخی از مردم شهر کندی معتقدند در زیر این دریاچه‌ی جزیره‌ی کوچکی وجود دارد که توسط شاهان سریلانکا برای تفریح استفاده می‌شده است و آنها از طریق تونل‌های مخفی به درون آن آمد و رفت می‌کردند.  

 

 

دریاچه کندی

 

 

 

   مجسمه‌ی بودا
این مجسمه که ۲۷ متر ارتفاع دارد از جای‌جای شهر کندی قابل مشاهده است. برای از نزدیک مشاهده کردن این مجسمه باید منطقه‌ی پرادنی‌یا را که پله‌گذاری شده است بالا بروید. این مجسمه از نزدیک عظمت و شکوه بزرگی دارد و در مجاورت آن که در بلندای شهر کندی واقع شده است می‌توانید چشم‌اندازی زیبا از شهرکندی، دریاچه‌ی آن و معبد دندان مقدس بودا داشته باشید.

 

 

مجسمه بودا 

 

 

 سالن آئین‌ها و رقص‌ها

اگر علاقه‌مند به دیدن رقص‌ها و شنیدن موسیقی نواحی‌های مختلف جهان هستید، حتما در سفر به سریلانکا سری به سالن آئین‌ها و رقص‌های شهر کندی بزنید. هر روز عصر در این سالن با پرداخت مبلغی ناچیز می‌توانید شاهد رقص‌های سنتی مردم سریلانکا باشید و موسیقی محلی آنها را بشنوید.

 

 

رقص سنتی مردم سریلانکا

 

 

رقص‌های سنتی مردم سریلانکا شبیه به نمایش و تئاتر می‌باشد و خیلی از رقصنده‌ها صورت‌ها و نقاب‌های خاصی به چهره می‌زنند.

 

 

رقص سنتی مردم سریلانکا

 

 
    کارخانه چای کندی

سریلانکا یکی از برترین تولید کنندگان چای دنیا می‌باشد. در سراسر این کشور زمین‌های سبز چایی‌کاری وجود دارد و شهر کندی نیز یکی از شهرهای اصلی چایی‌کاری این کشور به حساب می‌آید. کارخانه‌ی چای کندی یکی از مراکز دیدنی این شهر می‌باشد که در سفر به این شهر، دیدن آن خالی از لطف نیست. چرا که قادر خواهید بود مرحله‌ی تولید تا توزیع یکی از چای‌های درجه یک دنیا را مشاهده کنید. 

 

 

باغ چای در کندی  

۲۴ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران