جاذبه‌های گردشگری رایگان دبی

جاذبه‌های گردشگری دبی
جاذبه‌های گردشگری رایگان دبی

تور دبی به خاطر نزدیکی به ایران می‌تواند یکی از کم‌هزینه‌ترین سفرهای خارجی محسوب می‌شود. اما رسیدن به این کشور و گردش در آن دو چیز متفاوت است. شما می‌توانید با سفر لاکچری  به گران‌ترین رستوران‌ها بروید و در پارک‌ها تفریح کنید یا اینکه در سفری ارزان به دبی از موزه‌ها بازدید کنید و به ساحل و پارک‌های عمومی بروید و یا حتی میهمان فستیوال‌های دبی شوید و بهترین خاطر‌ه‌ی خود را از سفر ثبت کنید. امروز می‌خواهیم نگاهی بیاندازیم به جاذبه‌های گردشگری رایگان این شهر زیبا در کنار خلیج فارس.

 

آب‌نمای برکه‌ی برج خلیفه

 

 

آب‌نمای برج‌الخلیفه در دبی

 

 

برکه‌ای مصنوعی در کنار برج خلیفه احداث شده با متراژی برابر سی هکتار و در آن بزرگ‌ترین آب‌نمای رقصان دبی احداث شده که با موزیک همراهش شب‌ها نمایی کم‌نظیر دارد. دیدن این محل زیبا بدون شک یکی از جاذبه‌های توریستی دبی محسوب می‌شود که برای بازدیدکنندگان هیچ هزینه‌ای در بر نخواهد داشت.

 

سواحل

 

 

ساحل زیبای دبی

 

 

دبی یک شهر ساحلی‌ست و مسلما سواحل عمومی بسیاری دارد. از جمله این موارد حتما باید به ساحل کایت‌ها بروید. جدا از ماسه‌های روشن درخشان، آبی تمیز برای شنا، محل استراحت و گرفتن آفتاب و... نمای زبای برج‌العرب در کناری و تفریحات زیاد روزانه آن یک روز به‌یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد.ساحل‌های دبی همیشه جذابیت ویژه‌ای داشته‌اند به همین دلیل ۱۰ هتل ساحلی دبی در میان فهرست هتل‌های دنیا می‌درخشد و صاحب‌نام هستند.

 

گشت‌وگذار در بناهای تاریخی

 

 

منطقه الفهیدی در دبی

 

 

در جذابیت سازه‌های مدرن دبی هیچ شکی نیست اما بد نیست تاریخ نه چندان کهن این شهر اماراتی را در سازه‌های باستانی منطقه الفهیدی ببینید. در کنار این آثار باستانی موزه‌ و گالری‌های هنری زیادی برپا می‌شود که همه‌ی آن‌ها از ارزش بالایی برای بازدید برخوردارند. به‌ساده‌ترین شکل شما هم می‌توانید خاطره بسازید و هم دانستنی‌های سفر ارزان به دبی را تجربه کنید

 

آکواریم بزرگ Dubai Mall

 

 

آکواریوم دبی مال

 

 

در Dubai Mall که یکی از بزرگترین مراکز خرید دبی است، آکواریوم عظیمی وجود دارد که میزبان ۳۳ هزار موجود دریایی از ۷۰ گونه مختلف است. باید بدانید که در میان گونه‌های یاد شده کوسه هم وجود دارد! خوشبختانه همه برای خرید به مراکز بزرگ مراجعه می‌کنند، پس بد نیست در برنامه‌های خود، بازدید از این آکواریوم زیبا را بگنجانید.

 

دیدن سازه‌های باشکوه خیابان شیخ زائد

 

 

خیابان شیخ‌زائد در دبی

 

 

شاید برای خیلی‌ها جذاب نباشد اما خیابان شیخ زائد، که بلندترین خیابان دبی نیز هست، مملو از آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده و ساختما‌های بلند است. نکته جذاب این خیابان معماری تحسین‌برانگیز بسیاری از این سازه‌هاست که تنها برج‌هایی بلند نیستن، بلکه طراحی آن‌ها از نظر بصری نیز بسیار زیباست.

 

نگاه کردن به غروب خورشید خلیج فارس

 

 

غروب خورشید در ساحل دبی

 

 

حداقل یک غروب را در ساحل بگذرانید و غروب خورشید زیبای این شهر را در آرامش نظاره کنید. این شاید زیباترین منظره‌ای باشد که درون این شهر خواهید دید و برای دیدنش لازم نیست هیچ هزینه‌ای پرداخت کنید!

۰۱ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران