معرفی دره پل‌دار یا Koprulu در آنتالیا و طبیعت زیبای اطراف آن

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
معرفی دره پل‌دار یا Koprulu در آنتالیا و طبیعت زیبای اطراف آن

دره Koprulu یا دره پل‌دار یکی از زیباترین مکان‌های طبیعی در اطراف آنتالیا به حساب می‌آید که به عنوان پارک ملی نیز ثبت شده است. اینجا دره‌ای است که رودخانه Koprulu از آن عبور می‌کند و به همین واسطه این منطقه هر ساله توریست‌ها‌ی زیادی که با تور آنتالیا به این شهر زیبا سفر می‌کنند را به خود جذب می‌کند.
این مکان به عنوان یک جاذبه توریستی سرشناس در ترکیه، سالانه گرشگران زیادی را به خود می‌بیند که برای گردش، پیک‌نیک، لذت بردن از طبیعت و هوای بسیار دوست داشتنی و صد البته قایق سواری به آن مراجعه می‌کنند. در واقع اصلی‌ترین فعالیت تفریحی در Koprulu قایق‌سواری در آب‌های رودخانه‌ی زیر پل است که بسیار طرفدار هم دارد و به صورت خانوادگی به انجام می‌رسد.

 


چطور به دره Koprulu یا دره پل‌دار برویم


این دره از مرکز شهر حدود ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد و برای رسیدن به آن چند راه حل خواهید داشت. اولین و بهترین راه حل برای شما شرکت در تورهای گردشی از آنتالیا به مقصد این این دره خواهد بود. تورها از صبح زود آغاز می‌شود و بعد از حدود یک ساعت و ربع به مقصد خواهید رسید و بعد از ظهر Koprulu را به مقصد آنتالیا ترک خواهید کرد.

 

 ۶ پارک جنگلی و دریایی آنتالیا برای تجربه‌ی متفاوت در یک شهر ساحلی 

 

 

Köprülü

 


راه‌حل‌های دیگر استفاده از اتوبوس و تاکسی است. اگر از اتوبوس استفاده کنید بعد از طی مسیری به شهر اطراف، باید دوباره تاکسی بگیرید و ادامه مسیر را با تاکسی بروید که کمی سخت می‌شود. اما اگر از ابتدا با تاکسی به سمت Koprulu حرکت کنید با پرداخت مبلغی حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار به این مکان زیبا خواهید رسید.

 


ورود به دره Koprulu


زمانیکه وارد Koprulu Canyon می‌شوید اولین کاری که دلتان می خواهد انجام دهید توقف و تماشای مناظر است، منظره‌ای بی‌نهایت زیبا که انگار پیش چشمانتان آن را نقاشی کرده‌‌اند و شما در یک تابلوی نقاشی قدم می‌زنید. سپس می توانید مناطق مختلف منطقه را کشف و ورزش های آبی مختلفی را انجام دهید. از آنجایی که منطقه از لحاظ گردشگری بسیار مطلوب است، مکان های زیادی برای بازدید در آن وجود دارد. ترکیبی از تاریخ و طبیعت و ورزش‌های آبی در این پارک ملی شگفتی آن را دوچندان می‌کند.

 

 طبیعت‌گردی در دل آنتالیا؛ تفریح در آبشارهای دودن 

 

 

Köprülü

 


قایق سواری


اولین ومهم‌ترین تفریح در دره Koprulu قایق‌ سواری در آب‌های رودخانه آن است. اصلا نباید نگران باشید چون به همراه خانواده نیز می‌‌توانید سوار بر قایق‌های بزرگ شوید و نوجوان و بزرگسال همه از آن لذت ببرید. در تعطیلات و در آب‌های این رودخانه جمعیت زیادی را خواهید دید که در آب‌ها قایق‌سواری می‌کنند و جوی شاد و عالی رابه وجود می‌آورند.

 

 

Köprülü

 


سافاری و اسب سواری


با توجه به حیات وحش غنی این منطقه، یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید در گردش یک روزه خود به انجام برسانید، سافاری با جیپ‌هایی است که در این پارک ملی در نظر گرفته شده است. رفتن و دیدن انواع حیوانات جذاب در جنگل حوالی دره و البته دیدن انواع پردگانی که در این پارک زندگی می‌کنند برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود. نکته دیگر سوار کاری تفریحی در این منطقه است. اسب‌های زیادی وجود دارد که می‌‌توانید به همراه مربی یا حتی به تنهایی (اگر بلد باشید) سوار آن شده و در بخشی از منطقه که از قبل در نظر گرفته شده به اسب سواری در فضای جذاب این دره مشغول شوید.

 

 گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام 

 

 

Köprülü

 


دیگر فعالیت‌هایی که می‌توانید در دره Koprulu به انجام برسانید


هنگامی که شما به این دره سفر می‌کنید نه تنها قادر به لذت بردن از ورزش های آبی هستید، بلکه امکان بازدید از مکان های مختلف تاریخی و چشمه ها را نیز خواهید داشت. این منطقه از لحاظ جاذبه های گردشگری بسیار غنی است و انتخاب‌های جذابی پیش پای شما قرار می‌‌‌دهد. شما قطعا باید چشمه های سبز در اطراف Koprulu را ببینید، از زیبایی‌هایشان لذت ببرید و سرسبزی اطرافش را مشاهده کنیدو حتی کمی در آن‌ها آبتنی کنید.

 

 

Köprülü

 

 

به استثنای چشمه ها و سرسبزی لذت‌بخش منطقه، آبشار Manavgat و شهر باستانی آنتیک در میان مکان هایی هستند که می توانید از آنها دیدن کنید. این شهر باستانی زیبا باعث شده تا گردش به Koprulu نه تنها از نظر تفریحی بلکه از نظر بازدید از مناطق باستانی نیز اهمیت پیدا کید.

۲۵ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: