زیباترین دهکده‌هایی که در سفر به قبرس، می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید

جاذبه‌های گردشگری قبرس
زیباترین دهکده‌هایی که در سفر به قبرس، می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید

قبرس در شرق دریای مدیترانه، برای مدت‌ها به عنوان مقصدی گرم و آفتابی که برای ساحل‌های نقره‌ای‌اش می‌تابد معروف بود و مردم تنها برای آبتنی در آب‌های بلورینش  با تور قبرس به آن سفر می‌کردند. حالا اما کم کم، گردشگران به نگین‌های پنهان این کشور نیز پی برده‌اند و چه در بخش شمالی و چه در بخش جنوبی، سعی می‌کنند با رفتن به گوشه و کنارش، آن‌ها را کشف کرده از تمام زیبایی‌های قبرس بهره ببرند.
دهکده‌های زیبایی که اطراف شهرهای بزرگ این کشور واقع شده، از زیباترین مناظر و مناطق قبرس هستند که با معرفی ۵ مورد از بهترین‌ها، شما را دعوت به دیدنشان می‌کنیم.


۱- کاکوپتریا


اسم این دهکده به معنی سنگ شیطان است. کاکو به معنای شیطان و پتریا به معنای سنگ است و این اسم از روی یکی از افسانه‌های قبرس آمده که در آن سنگی شیطانی بر روی دو جوان مبارز فرود می‌آید و این لقب را از آن خود می‌کند. اما فارغ از اسم عجیب این دهکده، آن را باید توریستی‌ترین دهکده قبرس آن هم درست نزدیک به مرز شمال و جنوب بدانیم.
درست در کوهپایه کوهستان ترودوس و با فاصله کمی از نیکوزیا قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان است. معماری قرون وسطایی این دهکده به اندازه کافی زیبا هست، حالا آن را بگذارید کنار خیابان‌های سنگ‌فرشی که در دو طرف بیشترشان گلدان‌ها گل هستند و البته دریایی که از بالکن اکثر ساختمان‌هایش پیداست. و البته درختان، درختانی که سایه بر خیابان‌ها انداخته‌اند و گرمای تابستان قبرس را به خود گرفته، هوایی فوق‌العاده را در کاکوپتریا جاری می‌کنند.

 

حقیقت‌های جالب در مورد قبرس که شما را مشتاق به سفر می‌کند

 

 

کاکوپتریا

 


۲- لفکارا


نام این دهکده را اگر ترجمه کنیم، به معنای تپه سفید است و در بخش دیگری از کوهستان ترودوس واقع شده است. جایی که به واسطه پارچه‌های کتان و ابریشمش بسیار معروف است و روایت شده حتی هنرمند معروف ایتالیایی، لئوناردو داوینچی هم برای تهیه لباسی، به این دهکده سفر کرده تا پارچه‌های مورد نظر را خریداری کند.

 

 

لفکارا

 


دیدنی‌های بسیاری در این دهکده وجود دارد، از مناظر طبیعی و زیبایش تا یک موزه محلی که از صدها سال تمدن مردم قبرس میگوید.

 


۳- لوفو


تنها با صد نفر سکنه، لوفو دهکده‌ای ایده‌آل است تا در آن آرامش کسب کرده و تعطیلاتی لذت بخش را پشت سر بگذارید. در قرن دوازده میلادی، وقتی عرب‌های به مناطق اطراف حمله کرده و سرزمین‌ها را به تصرف درآوردند، مردم مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند و به واسطه اینکه کوه‌های زیبای اطراف این منطقه، به خوبی از این نقطه محافظت می کرد، اینجا را برای سکونت برگزیدند.

 

حقیقت‌های جالب در مورد قبرس که شما را مشتاق به سفر می‌کند

 

 

لوفو

 


از آن پس این دهکده آرام آرام پا گرفت و بعدها به واسطه مناظر دیدنی کوهستانی، آب و هوایی معرکه، مسیرهای پیداه روی دلپذیر، ویلاهای زیبا و خانه‌هایی به رنگ کرم کارامل معروف شد و به یکی از جاذبه‌های قبرس بدل گشت. یکی دیگر از نکات جذاب لوفو، غذاهای گیاهی بسیار خوبی است که در این دهکده پخت می‌شود و آن را به بهشتی برای گیاه‌خواران بدل کرده است.

 


۴- اومودوس


اومودوس به واسطه باغات بزرگ انگور و کارخانه‌جات تولید نوشیدنی‌های با کیفیت معروف است. اما تنها این تاریخ چند صد ساله از باغ‌ها و کارخانه‌ها نیست که این دهکده زیبا را تا این اندازه مورد توجه ساخته. خیابان‌های سنگفرش و زیبای این دهکده از زیباترین‌هاست و به واسطه رستوران‌ها و کافه‌ها و رستوران‌هایی که صندلی‌هایشان را بیرون چیده‌اند، نمایی فوق‌العاده گرفته است.

 

 

اومودوس

 


یکی دیگر از دیدنی‌های این شهر کلیسایی با قدمت ۵۰۰ سال است که به نگینی در این شهر می‌ماند و از منظر تاریخی ارزش بسیاری برای این دهکده دارد. در مجموع اومودوس دهکده‌ای زیبا مملو از دیدنی‌های بسیار در جغرافیایی کوچک است که در فصول کشت خاص برداشت انگور، جلوه‌ای متفاوت به خود می‌گیرد.

 


۵- پلاترس


پلاترس دهکده‌ای است که باید تابستان‌ها به آنجا رفت و در دیگر فصول آن زیبایی که باید را دیگر ندارد. دهکده‌ای زیبا و کوهستانی که کوچه‌های تنگ و پرشیبش، اکثرا با سنگ‌فرش‌های بسیار زیبا پوشیده شده. جایی در کوه المپیوس، درست در قلب یکی از زیباتری کوهستان‌های منطقه.

 

۱۰ غذای سنتی و خوشمزه قبرس که در سفر به این کشور باید آنها را امتحان کنید

 

 

پلاترس

 


طبیعت اطراف این دهکده باعث شده مسیرهای بسیار خوبی برای پیاده روی و فرصت‌های متنوعی برای لذت بردن از این طبیعت به وجود بیاید. مخصوصا که اگر کمی به پیاده روی علاقه داشته باشید، می‌توانید به دیدن بلندترین آبشار قبرس هم بروید.

۰۷ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: