بهترین پارک‌های آبی دبی ؛ خنک شوید و لذت ببرید

جاذبه‌های گردشگری دبی
بهترین پارک‌های آبی دبی ؛ خنک شوید و لذت ببرید

خب نباید انتظار داشت که دبی با این سطح از سازندگی و مدرنیته و هوای گرمی که دارد، چند پارک آبی معرکه در خود نداشته باشد. اتفاقا پارک‌های آبی بسیار خوبی دارد که تابستان و زمستان به راه هستند و می‌توانید در سفر با تور دبی گرمای این شهر کویری در کرانه‌ی خلیج فارس را با بازی در آن‌ها از تن به در کنید.
اما پارک‌های آبی دبی کمی با دیگر مناطق فرق دارند. بعضی‌هایش مثل آکواونچر بزرگ‌ترینند در دنیا، بعضی مثل لگولند آنقدر بازی‌های جذاب در خود دارند که نمونه‌اش را جایی پیدا نمی‌کنید و در مجموع همه‌ی آن‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که هم فرزندان کوچک از آن لذت ببرند و هم بزرگ‌ترها سطح آدرنالین خونشان را تا جایی که ممکن است بالا خواهند برد.

 


Legoland Waterpark


قبل از هر چیز باید به این پارک آبی جذاب اشاره کنیم که بیشتر مناسب خانواده‌ها و البته سنین پایین است تا بیشترین لذت ممکن را از سفر خود به دبی ببرند. کمپانی بزرگ لگو در دبی دو پارک دارد، یک پارک بازی و همین پارک آبی که مملو از بازی‌های مختلف و هیجان انگیز است. کودکان در روی سرسره‌های جذاب آن می‌توانند با هم مسابقه دهند یا اینکه سوار بر قایق به رودهای مصنوعی دور محوطه بروند. بخش‌های مختلف و متنوعی در Legoland تهیه دیده شده تا هر سلیقه‌ای بین ۲ تا ۱۲ سال را پوشش دهد. حتی بچه‌های خیلی کوچک برای خود استخری جداگانه با بازی‌های مناسب خود دارند و آن بزرگ‌تر که کمی شجاعتشان بیشتر هست هم می‌توانند به سراغ سرسره‌های بزرگ‌تر بروند.

 

۱۰ تم پارک برتر دبی؛ شهر جاذبه‌ها و تفریح‌های گردشگری مدرن

 

 

Legoland Waterpark

 


یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این پارک آبی، جایی است که کودکان می‌توانند با قطعه‌های بزرگ لگو، قایق‌های خود را بسازند و سپس آن‌ها را به آب بندازند تا ببینند شناور می‌ماند یا نه، شاید رویشان سواری هم کردند!


آدرس: Dubai Parks and Resorts, Sheikh Zayed Road, opposite Palm Jebel Ali

 


Aquaventure


این پارک آبی که در اقامتگاه آنتلانتیس واقع شده، در واقع بخشی از یک مجموعه بسیار بزرگ است. و این بخش در واقع بزرگ‌ترین پارک آبی دبی و به گفته بسیاری بزرگ‌ترین پارک آبی دنیا با این امکانات است. بعضی از جذاب‌ترین بازی‌ها، سرسره‌ها و البته تونل‌های آبی در این پارک واقع شده که برخی واقعا جرعت می‌خواهند تا بتوانید آن‌ها را امتحان کنید و احتمالا نمونه‌شان را در هیچ کجای دنیا نبینید!
در میان بازی‌های آبی این پارک آبی، چند جایگاه موج مصنوعی برای موج سواری، چند استخر جدا گانه برای شنا، رودخانه خروشان مصنوعی و بسیاری موارد این چنینی وجود دارد. اما اگر بخواهید کارهای هیجان انگیز کنید، انتخاب‌های بسیاری دارید، اما به گفته آنان که به این استخر مراجعه کرده‌اند، انتقام پوسایدئون ترسناک‌ترین تونل آبی این پارک است که به صورت عمودی حدود ۲۰ ثانیه شما را در یک تونل آبی به پاینی پرتاب می‌کند!

 

بهترین بازی‌های آبی را کجای دبی تجربه کنیم؟

 

 

 Aquaventure

 


البته اگر از پارک آبی بیرون بیایید، در مجموعه آتلانتیس چند مجموعه دیگر از جمله دلفیناریوم وجود دارد که در آن می‌توانید با این موجودات بامزه به شنا مشغول شوید.


آدرس: Atlantis The Palm, Crescent Road, Palm Jumeirah

 


Wild Wadi


اولین پارک آبی بزرگ دبی که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده بود، هنوز هم جزو بهترین‌های دبی محسوب می‌شود. البته این ماندگاری به این واسطه تحقق پیدا کرده که هر ساله بازی‌ها و سرسره‌های جدیدی جای قدیمی‌ها را می‌گیرند و به هیجان جذابیت Wild Wadi اضافه می‌شود و در نهایت هر بار که به آن مراجعه کنید، با پارکی عالی مواجه خواهید شد که تا ساعت‌ها شما را سرگرم میکند

 

تابستان داغ را در وایلد وادی دبی خنک کنید!

 

 

Wild Wadi

 


Wild Wadi محیطی خانوادگی دارد که برای سنین پایین هم امکانات ارزنده‌ای ارائه می‌کند. با این حال بازی‌های هیجان انگیز بسیاری در خود دارد که نگین اصلی آن، سرسر آبی ۱۲۰ متری اشت که که وقتی در آن سوار می‌شوید سرعتتان تا ۸۰ کیلومتر ساعت نیز بالا می‌رود. سرسره‌های قایق سواری زیادی هم در دل این پارک تعبیه شده که آن‌ها نیز از جذابیت‌های پارک محسوب می‌شوند.


آدرس: Jumeirah Road, next to Jumeirah Beach Hotel

 


Splash Pad at The Beach


یکی دیگر از پارک‌هایی که برای حضور خانواده‌ها و سنین پایین بسیار عالی به حساب می‌آید. این پارک در ساحل دبی مارینا واقع شده و به واسطه همین موضوع، بر خلاف دیگر پارک‌های آبی، محیطی باز و منظره‌ای بسیار زیبا دارد. اما این موضع دلیلی بر آن نیست که امکانات آن چیزی کم از موارد دیگر داشته باشد، Splash Pad چنیدن و چند سرسره و تونل و بازی‌های مختلف آبی دارد و یک دیوار برای بالا رفتن و ترامپولین نیز در کنار همه‌ی این‌ها واقع شده است. این‌ها را اضافه کنید به المان آب در تمام محوطه پارک تا ببینید قرار است چقدر به کودکان و نوجوانان شما خوش بگذرد!

 

اگر می‌خواهید از هیجان نفستان بند بیاید، ورزش‌های آبی دبی را امتحان کنید!

 

 

Splash Pad at The Beach

 


در حاشیه پارک هم انواع و اقسام رستوران و کافه وجود دارد که می‌تواند بعد از تفریحات کافی، یک استراحت دلنشین را نیز برایتان رقم بزند.


آدرس: The Beach, Jumeirah Beach Residence

 


AquaFun


اگر به صورت دسته‌جمعی همراه دوستانتان قرار است به یک پارک مفرح بروید، به نظر AquaFun بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این مکان بسیار بزرگ عالی با مساحت 2700 متر مربع، بیش از 74 بازی مختلف را در خود جای داده که بیشترشان به صورت گروهی بازی می‌شوند و فضایی شاد و فوق‌العاده را پدید می‌آورند.

 

 

AquaFun

 


یکی از نکات جالب در مورد این پارک جدا از تمام امکانات فوق‌العاده‌اش، نوع طراحی آن به رنگ آبی و صورتی است که وقتی از بالا به آن نگاه می‌کنید، لوگوی معروف دبی را مشاهده خواهید کرد. AquaFun در تمام طول سال فعالیت می‌کند و چند مورد از بلندترین سرسره‌های آبی جهان را در خود جای داده است.


آدرس: The Beach, opposite Jumeirah Beach Residences

 


Laguna Waterpark


یکی از جدیدترین پارک‌های آبی دبی و که مراجعه کنندگانش به سرعت در حال افزایش است. Laguna Waterpark بازی‌های بسیاری دارد و به صورت دوره‌ای بازی‌ها و سرسره‌های جدید هم به آن اضافه می‌شود. با این وجود، همین حالا هم چند مدل از پیچیده‌ترین سرسره‌های آبی را در خود جای داده است.

 

 

Laguna Waterpark

 


از جمله موهبت‌های Laguna Waterpark این است که برای تمامی سنین بازی‌ها و استخرهای مجزا دارد که به همین واسطه خانواده‌ها به راحتی می‌توانند به آن مراجعه کنند و همگی از امکانات این پارک مدرن لذت ببرند. اگر هم بعد از بازی‌های پرهیجان پارک بخواهید کمی آرامش کسب کنید، می‌توانید به سراغ استخر بدون لبه و البته رودخانه مصنوعی آن بروید و در آن کمی روی قایق سواری کنید.


آدرس: La Mer, Jumeirah 1

۰۳ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران