تجربه‌ی متفاوت دیدن فیلم‌های روز دنیا در سالن‌ سینماهای باکو

جاذبه‌های گردشگری باکو
تجربه‌ی متفاوت دیدن فیلم‌های روز دنیا در سالن‌ سینماهای باکو

یکی از دل‎مشغولی‌های سفر برای ما که از دیدن فیلم‌های روز دنیا بر روی سینما محرومیم، می‌تواند رفتن به سالن‌های سینما باشد. اما با توجه به اینکه تنها چند روز در حال سفر هستیم، پس احتمالا فقط یک بار فرصت رفتن به سالن سینما در حین تور را داشته باشیم، پس باید با انتخابی مناسب، در سالنی عالی، فیلمی فوق‌العاده ببینیم.
در تور باکو شما با چند نوع سینمای مختلف مواجه هستید. یک سینمای چند سالنه‌ی بسیار خوب، چند سینمای جمع و جور و البته خیلی سالن‌هایی که فیلم دیدن در آن‌ها ارزشی نخواهد داشت. در این میان سالن‌های سینما مخصوص فیلم‌های مستقل هم هستند که در پستی جداگانه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 


CinemaPlus


بزرگ‌ترین مجموعه سینمایی باکو به طور حتم بهترین سالن‌های سینمای شهر و البته از مدرن‌ترین سالن‌های سینما نیز محسوب می‌شود که آخرین تکنولوژی‌های روز در آن به کار گرفته شده است.چندین سالن موجود در این مجموعه هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که از سینمای IMAX و سه بعدی تا سالن‌های ویژه VIP را شامل می‌شوند. فیلم‌های روز دنیا در سالن‌های این سینما با زبان اصلی و زیرنویس آذری پخش شده و در کنارش شما می‌توانید فیلم‌های قدیمی‌تر و فیلم‌های آذری و روسی را نیز تماشا کنید. البته با توجه به اینکه بعضی از فیلم‌های جدید هم به صورت دوبله آذری پخش می‌شوند، باید پیش از خرید بلیط و ورود به سالن از زبان صوت آن اطمینان حال نمایید.

 

راهنمای گردشگری باکو؛ شهری پر از لذت‌های به یادماندنی

 

 

CinemaPlus

 


آدرس: Azadlyg Ave. | 28 Mall

 


اما به غیر از CinemaPlus چند سالن جمع و جور اما جذاب دیگر است که تجربه‌ای شیرین از فیلم‌ دیدن را ایجاد می‌کنند که در ادامه آن‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد؛

 


Friends Cinema


حتی اگر خیلی به خاطر فیلم دیدن به این مکان نمی‌روید، در کل برای داشتن چند ساعت فوق‌العاده با دوستانتان هم که شده سری به سینمای دوستان بزنید تا کاملا دستتان بیاید که چرا به این اسم نام‌گذاری شده است. این مکان عالی مجموعه‌ی تفریحی جمع و جوری محسوب می‌شود که با دو سالن کوچک سینما، یک سالن مجهز بازی کامپیوتری و یک کافه با غذاها و نوشیدنی‌های فوق‌العاده، جایی ایده‌آل برای یک بعد از ظهر دوست داشتنی محسوب می‌شود. البته در ادامه وقتی چند نمونه دیگر از این مجموعه‌ها را برایتان معرفی می‌کنیم می‌بینید که این شکل سینماها به شدت در باکو باب شده است، با این حال Friends Cinema بدون شک بهترین، مدرن‌ترین و با فضایی عالی است.

 

 

Friends Cinema

 


آدرس: AzadlIq Ave., 16/21

 


Broadway Private Cinema Club


با نگاه اولیه به این سینما، ابتدا فرض را بر این خواهید گذاشت که دو سالن آن که گنجایش بسیار کمی دارد، تنها به پخش فیلم‌های مستقل می‌پردازد. اما در حقیقت فیلم‌های روز دنیا فارغ از فیلم‌های اکشن در آن به نمایش در می‌آید و اغلب هم به زبان اصلی پخش می‌شوند.
کافه و فضای هنری برادوی، تا جای ممکن سعی کرده حال و هوای سالن‌های تئاتر را با توجه به اسمش حفظ کند و برای یک شب دو نفره، محلی ایده‌آل به نظر می‌رسد.

 

اقامتی لذت‌بخش‌ در بهترین بوتیک هتل‌های باکو

 

 

Broadway Private Cinema Club

 


آدرس: Bunyad Sardarov St., 18

 


Metropole Cinema


از بسیاری جهات این مجموعه شبیه به Friends است با این تفاوت که در آن خبری از بازی‌های کامپیوتری نیست و مانور ویژه‌ای بر روی دو سالن کوچک اما بی‌نهایت زیبایش شده است تا بهترین تجربه فیلم دیدن را در آن داشته باشید.شما می‌توانید غذای بسیار خوب کافه‌ی این مجموعه را خارج از سالن سینما یا به همراه فیلم میل کنید. پرده سینما نیز نسبتا بزرگ است اما گنجایش سالن تنها تا بیست نفر خواهد بود که در نتیجه باعث پرداخت بهای زیادی برای دیدن یک فیلم خواهد شد.

 

 

Metropole Cinema

 


آدرس: Suleyman Rahimov St., 126/64

۲۳ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: