۷ نقطه‌ی فوق‌العاده در دهلی که چشم‌اندازی زیبا از این شهر به شما ارائه می‌دهد

جاذبه‌های گردشگری دهلی
۷ نقطه‌ی فوق‌العاده در دهلی که چشم‌اندازی زیبا از این شهر به شما ارائه می‌دهد

دهلی یکی از رئوس مثلث طلایی گردشگری هند آنقدر زیباست و در خود رویداد دارد که هر روزه پر از گردشگر است. گردشگرانی که از سراسر دنیا برای دیدن شهر رقص‌ها و رنگ‌ها و آرزوها به آن می‌آیند. شهر بالیوود است اینجا. شهر رویاها و خیالپردازی‌ها. در سفرتان با تور هند به دهلی اگر به دنبال دیدن این شهر از ارتفاع هستید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ۷ نقطه‌ی فوق‌العاده‌ی این شهر که چشم‌اندازی پانورامیک به شما ارائه می‌دهند را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- مسجد جاما


مسجدی که در زمان امپراطوری مغول‌ها در این شهر ساخته شده است و شاه جهان امپراطور مغول آن را مسجد جهان نما نامیده است. مسجدی که در بخش قدیمی دهلی قرار دارد و جدای از آنکه یکی از آثار تاریخی به جا مانده در این شهر به حساب می‌آید، رفتن به آن چشم‌انداز زیبایی از دهلی به بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد. از ارتفاع ۴۰ متری مناره‌ی این مسجد می‌توانید به دهلی نگاه کنید و لذت ببرید. رفتن به مناره‌ی این مسجد هزینه‌ای برای ورودیه ندارد اما اگر بخواهید عکس بیندازید باید در حدود ۲ یورو هزینه بپردازید.

 

دهلی؛ سرزمین سرخ قلعه‌ها و سرخ صورت‌ها

 

 

مسجد جاما

 


۲- قلعه‌ی تغلق آباد دهلی


در فاصله‌ی نزدیک به هشت کیلومتر از قطب منار این شهر، قلعه‌ای واقع شده است که تاریخ ساخت آن بازمی‌گردد به سال ۱۳۲۱ میلادی. قلعه‌ای ویران متعلق به سلسله‌ی تغلق. قلعه‌ای به وسعت ۶ کیلومتر که امروزه بخش اندکی از آن سالم مانده است و بیشتر به یک متروکه‌ی تاریخی می‌ماند. با رفتن به آن اما می‌توانید به دهلی و ویرانه‌های تاریخی‌اش نگاهی ویژه و خاص بیندازید.

 

پیشنهاد چند سفر یک روزه از دهلی به شهرهای اطراف

 

 

قلعه‌ی تغلق آباد دهلی

 


۳- تپه‌ی راسینا


هنگامیکه هند در استعمار کشور انگستان قرار داشت و هنگامیکه انگلیسی‌ها تصمیم گرفتند دهلی را پایتخت خود قرار دهند تپه‌ی راسینا به عنوان مرکز فرماندهی آنها انتخاب شد. تپه‌ای که امروزه دهلی و دروازه‌ی بی‌نظیرش که یادگار انگلیسی‌ها در این شهر است را مقابل دیدگان مسافرانش قرار می‌دهد. دیدن دروازه‌ی دهلی از این نقطه و زاویه قطعا یکی از به یادماندنی‌ترین تصاویر شما از سفر با تور دهلی خواهد بود.

 

۹ بنای مذهبی دهلی که معماری دیدنی و فضایی روحانی دارند

 

 

تپه‌ی راسینا

 


۴- رستوران گردان Parikrama


رستورانی در برج و در ارتفاع ۷۳ متری از سطح زمین که می‌توانید درحالیکه بهترین غذاهای هند را نوش جان می‌کنید، این شهر و زیبایی‌هایش را نیز ببینید. رستورانی که ۹۰ دقیقه طول می‌کشد تا یک دور کامل دور خودش بچرخد. رستورانی که به هنگام غروب آفتاب و لحظاتی که خورشید رنگ می‌بازد از شگفت‌‌انگیزترین نقاط شهر دهلی و کشور هند است. درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۰ شب به روی مشتریانش باز است تا از آنها با بهترین غذاها و بهترین مناظر شهر دهلی پذیرایی کند.

 

 

رستوران گردان Parikrama

 


۵- رستوران تای های (Thai High)


رستورانی فوق‎العاده که غذاهای مربوط به شرق آسیا در آن طبخ و سرو می‌شوند. رستورانی که چشم‌اندازی زیبا از قطب منار و دور و اطرافش به مشتریانش ارائه می‌دهد. چشم‌اندازی که لذت غذا خوردن را در افراد دو چندان می‌کند. اگر اهل غذاهای خاص شرق آسیا هستید و در هند دنبال این چنین رستوران‌ها می‌گردید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این رستوران تشریف ببرید. رستورانی که همه روزه درهایش از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب به روی مشتریانش باز است.

 

بهترین کافه رستوران‌های دهلی؛ شهر رقص‌ها و قصه‌ها

 

 

 رستوران تای های

 


۶- قصر لی‌لا (Leela Palace)


یک هتل لاکچری و شیک در هند که هرکسی توانایی اقامت در آن را ندارد. هتلی که بر بام آن استخری روباز قرار دارد تا چشم‌انداز بی‌نظیری از دهلی به مسافرانش ارائه دهد. این استخر اما فقط مخصوص مهمانان این هتل است و اگر در این هتل اقامت نداشته باشید نمی‌توانید به دیدن آن بروید. قطب منار، شهر جدید دهلی و معبد لوتوس از زیباترین تصاویری هستند که این استخر در اختیار شناگرانش می‌گذارد.

 

 

قصر لی‌لا

 


۷- کافه رستوران Hauz Khas Social


کافه رستورانی جالب که از مشتریانش می‌خواهد وقتی به این کافه می‌آیند از دنیای دیجیتال و مجازی دور شوند تا بتوانند با یکدیگر ارتباطات اجتماعی حقیقی برقرار کنند. کافه رستورانی که می‌توانید ساعت‌ها در آن زمان صرف کنید و از چشم‌اندازی زیبا به دریاچه‌ی Hauz Khas نگاه کنید. کافه رستورانی که درهایش از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به روی مشتریانش باز است و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به هنگام روز به دیدن این کافه رستوران بروید. چرا که زیبایی‎های مناظر بیرونی آن به هنگام روز دو چندان است.

 

۱۳ غذای خوشمزه‌ی هندی که می‌توانید در دهلی میل کنید

 

 

کافه رستوران Hauz Khas Social

۱۷ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: