۱۰ مکان افسانه‌ای در هند برای برپایی یک جشن عروسی باشکوه

جاذبه‌های گردشگری هند
۱۰ مکان افسانه‌ای در هند برای برپایی یک جشن عروسی باشکوه

هند کشور افسانه‌ها و افسون‌ها، کشور تنوع باورها و مذهب‌ها، کشور رنگ‌ها، کشور رقص‌ها، کشور بازیگران مشهور دنیا، یکی از مقصدهای مهم گردشگری در سراسر جهان به حساب می‌آید. کشوری که بنای عشق را در خود جای داده است تا خیلی‌ها تصمیم بگیرند یا برای ماه عسل به این کشور بروند و یا برای برپایی جشن عروسی. حالا چه یک جشن باشکوه و بزرگ و چه یک جشن کوچک و کم جمعیت. اگر می‌خواهید در سفر با تور هند مکان‌هایی که غالبا جشن‌های عروسی در آنها برگزار می‌شوند را بشناسید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ۱۰ مکان دیدنی این کشور را خدمتتان معرفی کنیم.


۱- قصر شهر در اودایپور


اودایپور شهر دریاچه‌های زیبای هند یکی از رویایی‌ترین شهرهای این کشور به حساب می‌آید. شهری که هر دریاچه‌اش مقدس است و این تقدس‌ها سبب زیبایی پیدا کردن دو چندان آنها شده است. قصر اودایپور یکی از بناهای دیدنی و معروف این شهر به حساب می‌آید که در بخش‌های مختلف آن عروسی‌های بزرگ و کوچک برگزار می‌شود. عروسی‌هایی بومی و یا بین‌المللی که عروس و داماد آنها متعلق به فرهنگ‌ و ملتی غیر از هند هستند. از سالن‌های بزرگ و کوچک این قصر همه روزه صدای رقص و پایکوبی شنیده می‌شود.

 

معرفی ۵ باغ زیبای کشور پهناور هند برای گردشگران زیبادوست

 

 

  اودایپور

 


۲- قصر Rambagh در جیپور


شهر بناهای صورتی رنگ جهان یعنی جیپور، چند قصر معروف دارد که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این قصرها به جیپور می‌آیند. یکی از معروف‌ترین این قصرها اما رامباغ است که هم اتاق‌هایی برای اقامت مهمانان این شهر دارد و هم یک فضای عمومی درجه یک برای برگزاری انواع جشن‌ها و عروسی‌های محلی باشکوه. جشن‌هایی که شما را با فرهنگ پیوندهای زناشویی در هند آشنا می‌کند.

 

جیپور؛ شهر صنایع‌دستی و جواهرات هندوستان

 

 

 Rambagh

 


۳- قصر Grounds در بنگلور


حیاط بزرگ قصر گرندز یکی از معروف‌ترین فضاهای عمومی بنگلور هند است که انواع پرفورمنس‌ها و رخدادهای جمعی در آن برگزار می‌شود. فضایی که اگر به بنگلور بروید به دیدن آن هم می‌روید صد در صد و اگر خوش شانس باشید می‌توانید یک جشن عروسی تمام عیار هندی را در آن تماشا کنید. خودتان هم اگر علاقه‌مند بودید که جشن پیوند زناشویی‌تان را در هند برگزار کنید می‌توانید به این قصر رجوع کنید و یک شب خاطره‌انگیز در تمام عمرتان بسازید.

 

برای گذراندن شبی در زیر آسمان پرستاره هند، کدام مقصد را انتخاب کنیم؟

 

 

Grounds 

 


۴- کاخ Umaid Bhawan در جوداپور


جوداپور شهر زیبای ایالت راجستان هند، شهری تاریخی که بیشتر بناهایش، کاخ‌ها و قصرهای تاریخی و یا خانه‌های با معماری کهن هستند یکی از شهرهای خوب هند برای برگزاری جشن عروسی است. چرا که کاخ Umaid Bhawan در آن قرار دارد. کاخی که پاس دارنده‌ی سنت‌ها و آیین‌های هندی است و به نوعی موزه‌ی این شهر نیز به حساب می‌آید. هتل‌ها و اقامتگاه‌های دور و اطراف این کاخ از لاکچری‌ترین مکان‌های اقامتی جوداپور به حساب می‌آیند و این کاخ یکی از مجلل‌ترین مکان‌های هند برای برگزاری یک جشن عروسی محسوب می‌شود.

 

 

 Umaid Bhawan

 


۵- قصر Suryagarh در جالسایمر


جالسایمر یکی از شهرهای کهن ایالت راجستان، یکی از زیباترین مکان‌های این کشور برای برگزاری انواع رویدادها، قصری را در خود جای داده است که در بیشتر روزهای سال عروسی‌های سنتی و مطابق با آیین هندو در آن برگزار می‌شود. با سفر به این شهر می‌توانید عروسی‌های سنتی هندی را مشاهده کنید.

 

 

 Suryagarh

 


۶- قصر Jai Mahal در جیپور


در یک معماری زیبا که نورپردازی‌های فوق‌العاده بر آن حاکم است، حیاط قصری قرار دارد که در آن عروسی‌هایی زیبا به سبک و شیوه‌ی مردمان کشور هندوستان برگزار می‌شود. عروسی‌هایی که شما را به وجد می‌آورند تا اگر قادر باشید خودتان نیز جشن عروسی خود، هرچند مخصر و کوچک را در این محل برگزار کنید.

 

زیباترین قاب‌های هند از نظر بلاگرهای معروف دنیا

 

 

  Jai Mahal

 


۷- قلعه‌ی Neemrana در راجستان


یکی از قدیمی‌ترین قلعه‌های کشور هندوستان، امروزه امکاناتی را برایش فراهم آورده‌اند که بتواند جشن عروسی برگزار کند و تصاویری بی‌نظیر از یک پیوند زناشویی مقدس را بر در و دیورا خود ثبت کند. این قلعه یکی از کهن‌ترین قلعه‌های ایالت راجستان و هند به حساب می‌آید و در جاده‌ی میان جیپور به دهلی واقع شده است. قلعه‌ای در منطقه‌ی کوهستانی که دور و اطرافش را مراتع سبز رنگ پوشانده‌اند.

 

 

Neemrana

 


۸- پارک Hyatt در گوا


گوا یکی از بهترین نقاط کره‌ی زمین برای سپری کردن روزهای عاشقانه‌ی عمر یک انسان، پر از ساحل‌ها و پارک‌های ساحلی درجه یک است که می‌شود بهترین عروسی‌ها را در آنها برگزار کرد. یکی از بهترین پارک‌های ساحلی این شهر که مکانی برای برگزاری انواع جشن‌های عروسی نیز به حساب می‌آید، ساحل Hyatt است.

 

رستوران‌های عاشقانه گوا برای یک ماه عسل رویایی

 

 

 پارک Hyatt

 


۹- قصر Falaknuma در حیدرآباد


قصری زیبا و واقع شده در ارتفاع که می‌توان در تزئینات فضای خارجی آن بهترین و به یاد ماندنی‌ترین جشن‌های عروسی را برگزار کرد.

 

 

 Falaknuma

 


۱۰- تالار Leela در کوالام


یک تالار شیک و مجلل که می‌شود در آن عروسی به سبک سیاق هندی برگزار کرد درحالیکه زیباترین چشم‌اندازهای دریا و ساحل مقابل دیدگان مهمانان و میزبانان این عروسی قرار دارد.

 

 

 تالار Leela

۱۰ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران