۷ کافه‌ی روشنفکری تفلیس که در فضای خاص آنها ساعت‌ها می‌توانید بنشینید، بخوانید و بنویسید

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
۷ کافه‌ی روشنفکری تفلیس که در فضای خاص آنها ساعت‌ها می‌توانید بنشینید، بخوانید و بنویسید

تفلیس پایتخت کشور گرجستان، شهر رستوران‌ها و کافه‌های دنج است. شهری تاریخی پر از جاذبه‌های گردشگری مدرن و کهن. پر از گردشگر از سراسر دنیا. شهری که شبانه‌روزش پر از رویداد است و شور و حال. در سفرتان با تور گرجستان اگر به دنبال مکان‌های دنج هستید همراه ما باشید تا ۷ کافه‌ی روشنفکری این شهر را خدمتتان معرفی کنیم. کافه‌هایی که پاتوق نویسندگان و شاعران و هنرمندان این شهر هستند. کافه‌هایی که در آرامشی خاص ساعت‌ها می‌توان در آنها نشست، خواند و نوشت.

 


۱- خانه کافه‌ی Caliban


در خیابان معروف روستاولی که خیابان اصلی شهر تفلیس به حساب می‌آید کافه‌ای واقع شده است گرم و صمیمی که بیشتر به یک حیاط و آشپزخانه‌ی دنج می‌ماند تا یک کافه‌ی شلوغ و پر زرق و برق. کافه‌ای کوچک اما با صفا که می‌توانید ساعت‌ها روی صندلی‌های چوبی راحتش بنشینید و زمان حضورتان در تفلیس را به نیکی ثبت کنید. کافه‌ای که قیمت نوشیدنی‌ها و خوردنی‌های منویش چندان گران نیست اما بهترین کیفیت‌ها را دارد. در یک عصر حضورتان در تفلیس می‌توانید به این کافه تشریف ببرید و تا آخرهای شب در آن زمان صرف کنید.

 

۱۰ رستوران محلی تفلیس که بهترین غذاهای گرجستانی را در جذاب‌ترین مکان‌ها سرو می‌کنند

 

 

 Caliban

 


آدرس: تفلیس، خیابان شوتا روستاولی ۳۴

 


۲- کافه Book Corner


کافه‌ای واقع شده در یک پارک که دور تا دورش را فضاهای سبز گرفته‌اند و خلوتی و آرامش. کافه‌ای مخصوص کتابخوان‌ها و یا کسانیکه در تنهایی و خلوت خود خوش‌اند. کافه‌ای مخصوص کسانیکه تنهایی به تفلیس سفر کرده‌اند و دنبال جاهایی برای سکوت و آرامش می‌گردند. درهای این کافه همه روزه از حوالی ظهر تا آخر شب به روی مشتریانش باز است و از آنها با انواع نوشیدنی‌ها، سالادها و سوپ‌ها پذیرایی می‌کند. البته با قیمت‌های ارزان و مناسب.

 

لذیذترین صبحانه‌های تفلیس را در این کافه‌ها نوش جان کنید

 

 

 Book Corner

 


آدرس: تفلیس، دِدانا پارک

 


۳- کافه Begemot


کافه‌ای که هم مکانی برای کتاب خواندن است و هم مکانی برای کتاب خریدن. چرا که این مکان یکی از کتاب‌فروشی‌های مورد علاقه‌ی روشنفکران شهر تفلیس است. با رفتن به این مکان می‌توانید یکی از مشهورترین رمان‌های مدرن را بخرید و بعد بنشینید روی صندلی‌های راحتش تا در اتمسفر جالبش غرق شوید و بعد یک رمان را از نقطه‌ی آغاز تا پایانش بخوانید و لذت ببرید.

 

کافه‌های جذاب تفلیس برای لذت بردن از موسیقی زنده

 

 

 Begemot

 


آدرس: تفلیس، خیابان ایوان ماچابلی ۲

 


۴- کافه Coffeesta


کافه‌ای زنجیره‌ای در سراسر گرجستان که یکی از اصلی‌ترین شعبه‌های آن در خیابان روستاولی قرار دارد. کافه‌ای زیبا و دنج در خیابان روستاولی که طبقه اول آن یک مکان عمومی و نسبتا شلوغ است اما طبقه‌ی دوم آن چنین نیست. طبقه‌ی دوم این کافه مخصوص کسانی است که می‌خواهند ساعت‌ها در یک جای دنج بنشینند، سیگار بکشند، به موسیقی گوش دهند و کتاب بخوانند یا بنویسند. طبقه‌ی دوم این کافه یک فضای روشنفکری و خاص دارد که با طبقه‌ی اول آن متفاوت است. از همین رو گردشگران زیادی آن را نمی‌شناسند و بیشتر پاتوق شهروندان تفلیس است.

 

۷ کافه‌ی شبانه مشهور تفلیس که شب‌هایتان را می‌سازند

 

 

 Coffeesta

 


آدرس: تفلیس، خیابان شوتا روستاولی ۵۲

 


۵- کافه مجموعه Fabrika


فابریکا یک مجموعه متشکل از فروشگاه و آرایشگاه و هاستل است. در فضای عمومی این مجموعه که یک جای دنج است می‌توانید ساعت‌ها بنشینید و لذت ببرید. قیمت منوی این کافه ارزان است و بیشتر مناسب کسانی می‌باشد که در یک سفر اقتصادی با تور تفلیس سفر کرده‌اند. با رفتن به فابریکا جدای از آنکه می‌توانید لحظاتی چند را در سکوت و آرامش بگذرانید، می‌توانید اگر قصد خرید سوغات نیز داشته باشید این کارتان را هم انجام بدهید.

 

 

 Fabrika

 


آدرس: تفلیس، خیابان نینوشویلی ۸

 


۶- کافه Iveria


کافه‌ای امن و آرام برای فرار از فضاهای تنگ و تاریک شهر. کافه‌ای دنج برای فرار از تنش‌های زندگی و شلوغی‌ها و تجربه کردن اوقاتی خاص. کافه‌ای به سبک کافه‌های فرانسوی با بهترین نوشیدنی‌های گرم و سرد و بهترین دسرها و غذاها. کافه‌ای که قیمت منویش چندان ارزان نیست اما کسانیکه به آن رفته‌اند می‌گویند ارزش گرانی‌هایش را دارد. کافه‌ای که هر روز تا نیمه‌های شب از مشتریانش پذیرایی می‌کند.

 

 کافه‌گردی در کوچه پس کوچه‌های تفلیس 

 

 

 Iveria

 


آدرس: تفلیس، میدان انقلاب

 


۷- کافه New Mziuri


کافه‌ای واقع شده در پارک مزوری. کافه‌ای زیبا که فضایی رنگارنگ دارد. کافه‌ای که هم فضای بیرونی‌اش در روزهای خنک تابستانی و بهاری مورد استقبال است و هم فضای داخلی‌اش در روزهای سرد پاییزی و زمستانی. کافه‌ای که می‌شود ساعت‌ها در آن زمان صرف کرد بی‌آنکه گذرش را احساس کرد.

 

 

New Mziuri

 


آدرس: تفلیس، پارک مزوری

۲۸ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: