معرفی ۱۰ موزه برتر بلگراد

جاذبه‌های گردشگری صربستان
معرفی ۱۰ موزه برتر بلگراد

مسلما وقتی با تور صربستان به بلگراد بزرگ‌ترین شهر و پایتخت این کشور سفر می‌کنید، انتظار چند موزه بسیار خوب را باید داشته باشید. اما بلگراد در قضیه موزه‌ها یک شهر پیشرو محسوب می‌شود و از موزه‌ی علم تا جنگ همه چیز را در دل خود دارد. به همین واسطه تصمیم گرفتیم سراغ ده موزه برتر این شهر برویم و آن‌ها را در یک مقاله به شما معرفی نماییم.


۱- موزه‌ی یوگوسلاوی


محبوب‌ترین موزه بلگراد موزه یوگوسلاوی است که در نزدیکی مرکز شهر واقع شد است. این موزه که در سه ساختمان واقع شده است، قصه یوگوسلاوی سابق را با بیانی از سر احترام، عشق و البته واقع‌گرایانه روایت می‌کند تا بازدیدکنندگان به آنچه که واقعا در آن کشور می‌گذشته پی ببند. در این بین چندین نمایشگاه هم به صورت دائم و دوره‌ای در محیط موزه برگزار می‌شود که سر زدن به آن را جذاب‌تر نیز می‌کند.

 

۴ دیدنی بی‌تکرار در صربستان که باید ببینید

 

 

موزه‌ی یوگوسلاوی

 


آدرس: 6 Mihaila Mike Jankovića, Belgrade

 


۲- موزه نیکولا تسلا


مهم‌ترین فرزند قرن‌های واپسین صربستان، بدون شک نابغه‌ی بی‌بدیل دنیای علم، نیکولا تسلا بوده است. او که ابداعات و اختراعات بسیار و البته مهمی در تاریخ از خود به جا گذاشته، قصه‌اش در این موزه به وسیله تجهیزات به جا مانده از او و ویدیوهایی متفاوت بازخوانی می‌شود. خاکستر به جا مانده از بدن او نیز در این موزه نگهداری می‌شود.

 

 

موزه نیکولا تسلا

 


آدرس: 51 Krunska, Belgrade

 


۳- موزه هوانوردی


باید مسیری طولانی به بیرون از شهر و فرودگاه نیکولا تسلا بروید تا بتوانید به این موزه راه پیدا کنید، اما سفر شما به مجتمعی فوق‌العاده ختم می‌شود که با آن هواپیمایی که در بیرونش پارک شده کاملا گواه محتوایات درون سازه خاصش است. این موزه ابتدا در سال ۱۹۵۷ ساخته شد و سپس در ۱۹۸۹ به ساختمان جدید نقل مکان پیدا کرد. جدا از انواع تجهیزات و مدل‌هایی که در این موزه یافت می‌شود، مهم‌ترین چیزی که در آن به نمایش در می‌آید، دو هواپیمای ناتو است که در طی درگیری‌های سال ۱۹۹۹ مورد اصابت نیروهای صرب و در نتیجه سقوطشان به این مکان منتقل شده است.

 

 

موزه هوانوردی

 


آدرس: Surčin, Belgrade

 


۴- موزه تاریخ صربستان


تاریخ صربستان روایتی طولانی، عجیب و البته به شدت پیچیده است و موزه‌ی تاریخ صربستان، سعی می‌کند این روایت را تا جای ممکن برای شما شرح دهد و به واسطه همین شرح استثنایی، این موزه از محبوب‌ترین موزه‌های تاریخ اروپا محسوب می‌شود که بسیاری از کسانی که به بلگراد سفر می‌کنند، برای درک بهتر تاریخ این کشور و اتفاقات آن در سیر تاریخی اروپا، به دیدنش می‌روند. این مکان درست در نقطه مقابل میدان نیکولا پاسیچ ساخته شده و در آن همه چیز از دوران پادشاهی قرون وسطا تا دنیای مدرن به نمایش در می‌آید.

 

 

موزه تاریخ صربستان

 


آدرس: 11 Trg Nikole Pašića, Belgrade

 


۵- بانک ملی صربستان


ساختمان بانک قدیمی صربستان به خودی خود یک مکان تاریخی مهم با معماری فوق‌العاده زیبا و خاص است که همچون نگینی در این شهر می‌درخشد. موزه‌ای در بالاترین طبقه این بانک احداث شده که بخش زیادی از آن در رابطه با سکه و اسکناس‌های قدیمی صربستان و اروپا می‌شود. یکی از نکات جالب این موزه این است که می‌توانید چهره خود را اسکن کرده و بر روی اسکناس‌های ۵ میلیارد دیناری پرینت بگیرید. البته این اسکناس‌های پرینت گرفته شده به جز یک یادگاری ارزشمند، همانقدر ارزش دارند که در سال ۱۹۹۳ داشتند ... تقریبا هیچ!

 

 

بانک ملی صربستان

 


آدرس: 17 Nemanjina, Belgrade

 


۶- موزه علم و تکنولوژی


چه به این شاخه از موزه‌ها علاقه داشته باشید و چه نه، موزه علم و تکنولوژی صربستان یکی از جذاب‌ترین موزه‌های شهر برای دیدن است. این موزه که در چندین طبقه ساخته شده تجهیزات بسیار زیادی از دوره‌های اولیه تکنولوژی‌های برقی و یا حتی قبل از آن را به نمایش می‌گذاردو خوشبختانه تمام آن‌ها با راهنماهای انگلیسی برای عموم قابل فهم هستند.

 

 

موزه علم و تکنولوژی

 


آدرس: 51 Dobračina, Belgrade

 


۷- موزه نظامی


مسلما کشوری که سال‌ها جنگ‌های مختلف را به خود دیده، یک موزه‌ی جنگ در خود دارد و صربستان نیز از این قائده مستثنی نیست. این موزه که از سال ۱۸۷۸ ساخته شده، بیش از ۳۰۰۰ قطعه و تجهیزات جنگی از جمل دو توپ و تانک‌های محوطه بیرونی آن را شامل می‌شود. نکته مهم اینکه بعضی از ادوات جنگی دوران روم باستان نیز در این موزه بسیار ارزشمند به نمایش در آمده که از جمله ویژگی‌های مهم آن محسوب می‌شود. بعضی تجهیزات به جا مانده از ناتو از ۱۹۹۹ نیز در این موزه نگهداری می‌شود.

 

 

موزه نظامی

 


آدرس: Carigradski drum, Belgrade

 


۸-موزه ملی صربستان


اگر چه این موزه با توجه به بنای زیبا و مجسمه‌ی با شکوه جلویش آنقدر در داخل چشم گیر نیست، اما نمی‌توان از بازگشایی آن بعد از دهه‌ها چشم پوشی کرد و آن را برای دیدن پیشنهاد نداد. این موزه که در میدان جمهوری بنا شده است از خیلی مدت پیش و در زمانی که هنوز صربستان و مونتنگرو یک کشور واحد بودند تعطیل شده بود و به تازگی دوباره آغاز به کار کرده است. بیش از ۳۰ مجموعه آثار و تجهیزات مختلف در این موزه به نمایش در می‌آید که دیدن از آن خالی از لطف نیست.

 

 

موزه ملی صربستان

 


آدرس: 1a Trg Republike, Belgrade

 


۹-موزه مردم شناسی


یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های این شهر موزه مردم شناسی است که در یک بنای بسیار زیبا و قدیمی ساخته شده که خود بخشی از جذابیت آن محسوب می‌شود. البته این موزه چند باری مکان خود را عوض کرد تا اینکه از سال ۱۹۵۱1 در این ساختمان بنا شد و از آن موقع در همین جا مانده است. جدا از آثار دائمی و اطلاعات جامعی که در این موزه وجود دارد، گالری‌های موقت عکاسی زیادی نیز در آن برگزار می‌شود که اگر در زمان تور صربستان با آن‌ها مواجه شوید، شانس بزرگی آورده‌اید.

 

 

موزه مردم شناسی

 


آدرس: 13 Studentski trg, Belgrade

 


۱۰-موزه رم


پیدا کردن این موزه کمی سخت‌تر از دیگر مکان‌هایی است که عموما به صورت مشخص در شهر یافت می‌شوند. موزه‌ای که به صورت کامل به تاریخ و تمدن رم می‌پردازد و در آن به صورت مفصل به آن پرداخته می‌شود. آثار و یافته‌های ارزشمدی در این موزه نگهداری می‌شود که بسیاری از آن‌ها نماینگر بخشی از هنر و تمدن رم باستان هستند.

 

 

موزه رم

 


آدرس: 41-43 Ruzveltova, Belgrade

۲۳ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: