معرفی ۱۰ رستوران برتر بلگراد برای سرو لذیذترین غذاهای سنتی ومدرن

جاذبه‌های گردشگری صربستان
معرفی ۱۰ رستوران برتر بلگراد برای سرو لذیذترین غذاهای سنتی ومدرن

بلگراد از آن شهرهایی است که در آن می‌توانید از رستوران‌های با کیفیت و گرانقیمت جهانی تا کافه‌هایی که بهترین غذای ممکن را با قیمتی مختصر سرو می‌کنند، پیدا کنید. اما پیدا کردن یک گزینه عالی برای زمانی که به واسطه تور صربستان در این شهر به سر می‌برید، کار ساده‌ای نخواهد بود. به همین واسطه ما در این مقاله می‌خواهیم به معرفی ۱۰ نمونه از بهترین رستوران‌های بلگراد بپردازیم تا شاید کمکی در انتخاب شما داشته باشیم.

 

۴ دیدنی بی‌تکرار در صربستان که باید ببینید


Restoran Durmitor


نام این رستوران برگرفته از پارک ملی بسیار معروفی در مونتنگرو است. Durmitor یک رستوران محلی محسوب می‌شود که غذاهای مونتنگرویی سرو می‌کند. اگر با محیط همچین رستوران‌هایی آشنایی ندارید باید گفت که این دست اماکن محیطی گرم و آرامش بخش دارند و غذاها نیز طعم‌های جذاب با استفاده از انواع میوه‌ها و البته پر پنیر خواهند داشت. متاسفانه منوی این رستوران انگلیسی زبان نیست، پس قبل از رفتن کمی در میان غذاهای مونتنگرویی جستجو کنید تا دقیقا بدانید که چه چیزی می‌خواهید سفارش دهید.

 

 

 Restoran Durmitor

 


آدرس: 16a Omladinskih Brigada

 


Little Bay


این رستوران را بسیاری باشکوه‌ترین رستوران موجود در بلگراد می‌دانند. مکانی بسیار دیدنی که چندین فیلم مختلف اروپایی در آن فیلم‌برداری شده و دارای محیطی با کلاس با میزهای چوبی، دکور بندی لوکس و شمع‌هایی است که بر روی هر میز، فضایی فوق‌العاده ساخته است. Little Bay بهترین رستوران ممکن برای صرف یک شام عاشقانه دو نفره خواهد بود، جایی که صدای موسیقی پیانو در آن طنین انداز است و دور تا دور آن را سالن‌های تئاتری پر کرده که هر شب هر کدامشان اجرایی متفاوت را روی صحنه می‌برند.

 

معرفی ۱۰ موزه برتر بلگراد

 

 

 Little Bay

 


آدرس: 9a Dositejeva, Belgrade, 11000

 


Radost Fina Kuhinjica


این رستوران از جمله مکان‌هایی در بلگراد است که به سرو غذاهای گیاهی مشغول است و شما به طور کلی هیچ غذای گوشتی در منواش مشاهده نخواهید کرد. با این اوصاف Radost Fina Kuhinjica یکی از بهترین رستوران‌های کل صربستان به حساب می‌آید که به واسطه غذاهای فوق‌العاده‌اش طرفداران بسیاری را در منطقه بالکان پیدا کرده. با توجه به تنوع بیشتر غذاهای این رستوران در تابستان، این زمان بهترین موقع ممکن برای صرف یک شام عالی در فضای عالی و مثال زدنی آن محسوب می‌شود. محیطی گرم، میزهای دونفره عالی و البته سرویس‌دهی بسیار خوب از جمله دیگر ویژگی‌های این رستوران محسوب می‌شود.

 

 

 Radost Fina Kuhinjica

 


آدرس: 3 Pariska, near Kalemegdan

 


To Je To


وقتی صحبت از غذاهای گوشتی در محله قدیمی بلگراد به میان بیاید، To Je To به طور حتم بهترین گزینه برای صرف غذا خواهد بود. این محل که به دست یک خانواده برای سال‌هاست که مدیریت می‌شود، با یک دکور بندی و میزهای چوبی و فضایی خودمانی و البته غذاهایی بسیار عالی، یکی از بهترین گزینه‌ها در میان رستوران‌های بلگراد محسوب می‌شود.

 

 

 To Je To

 


آدرس: 21 Bulevar Despota Stefana

 


Manufaktura


Manufaktura نمونه رستورانی است که با بهترین کیفیت ممکن، سلیقه‌ی فوق‌العاده و با هزینه نسبتا پایین خدمات خود را ارائه می‌کند. محیط داخلی این رستوران بسیار زیبا و خودمانی‌است و میزهای بیرون نشین آن نیز زیر مسیر از چترهای قرمز زیبا قرار دارد که همه چیز را به بهترین شکل ممکن در می‌آورد. البته که تنوع غذایی در Manufaktura بسیار عالی است، با این وجود بخش زیادی از غذاهای آن را، وعده‌های محلی تشکیل می‌دهد که به با بهترین کیفیت ممکن پخت و سرو می‌شوند.

 

 

 Manufaktura

 


آدرس: 13 Kralja Petra

 


Enso


بلگراد یکی از شهرهایی است که در آن می‌توانید فعالیت‌هایی که در دیگر کشورهای دنیا تنها با پرداخت هزینه‌ای سنگین امکان پذیر خواهد بود را با هزینه‌ای نسبتا پایین برایتان فراهم کند. رستوران متفاوت و لوکس Enso نیز درست جزو همین موارد محسوب می‌شود. هزینه غذا خوردن در این رستوران بسیار عالی و تاپ کلاس نسبت به همتایان خود بسیار کم‌تر است. هیچ مشکلی هم در آن وجود ندارد و از دکور مدرن و نا متعارف اما زیبایش گرفته تا کیفیت غذاها، همه چیز همانی است که باید باشد. بخش زیادی از منوی این رستوران را غذاهای مدیترانه‌ای و دریایی تشکیل می‌دهد و به طور قطع می‌توان گفت که در نوع خودش بهترین رستوران ممکن در کل صربستان محسوب می‌شود.

 

 

 Enso

 


آدرس: 8 Mitropolita Petra

 


Ambar


بسیاری رستوران‌ها در صربستان و به طور کلی اروپا قصد دارند سنت را در قالبی مدرن ارائه کنند اما تعداد کمی از آن‌ها موفق به انجام این کار می‌شوند ولی Ambar توانسته با شیوه‌ای بسیار عالی این مهم را به بهترین شکل اجرا کند. فضای فوق‌العاده این رستوران در کنار بندر و محیط دلباز و شیشه‌ای و میزهای بیرون نشین، اولین چیزی است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و در نهایت هم طعم خوش غذاهای Ambar، قلب مشتریان خود را نیز به چنگ می‌آورد.

 

 

 Ambar

 


آدرس: 2 Karadjordjeva

 


Kafana Kalenic


Kalenic بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بازار شهر محسوب می‌شود و Kafana به عنوان یک رستوران خوب با قیمتی مناسب از جمله رستوران‌های بسیار محبوب بلگراد به حساب می‌آید. این مکان به سرو غذاهای گوشتی گریل شده می‌پردازد و در کنارش سالادهای بزرگ معروف خود را نیز سرو می‌کند. Kafana بیش از ۸۰ سال است که در این نقطه به سرو غذا مشغول است و اگر به دنبال یک رستوران با قیمت مناسب می‌گردید، بهترین گزینه برایتان محسوب می‌شود.

 


آدرس: 2 Mileševska

 


Frans


کمی دور تر از کلیسای معروف سنت ساوا، رستوران Frans شما را به تجربه‌ای متفاوت از غذا خوردن دعوت می‌کند. جدا از کیفیت بسیار خوب غذا که کلا حرفی در آن نیست، چیزی که این رستوران را متفاوت می‌کند، فضای فوق‌العاده‌ و عاشقانه‌ای است که به واسطه حالت باغ‌گونه آن پدید آمده خواهد بود. یک مکان بسیار عالی که به سرو غذاهایی خوشمزه در یک محیط عالی می‌پردازد.

 

 

Frans

 


آدرس: 18a Bulevar Oslobodjenja

 


Casa Nova


و در نهایت باید به این رستوران بسیار لوکس در قلب بلگراد هم اشاره کنیم. مکانی بسیار عالی که به سرو غذاهای معروف اروپایی از کشورهایی همچون فرانسه و ایتالیا مشغول است و آن‌ها را بهترین کیفیت ممکن و در قالب یک مکان رویایی برای مشتریانش آماده می‌کند. Casa Nova نمونه بارزی از یک رستوران لوکس به شمار می‌رود که البته حضور در آن هزینه بسیار سنگینی روی دست شما خواهد گذاشت، با این حال این هزینه در نهایت تجربه‌ای متفاوت و فوق‌العاده را نیز برایتان همراه خواهد داشت.

 

 

 Casa Nova

 


آدرس: 42a Gospodar Jovanova

۰۳ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران