۵ رستوران مشهور استانبول برای خوردن بهترین کباب‌های ترکی

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۵ رستوران مشهور استانبول برای خوردن بهترین کباب‌های ترکی

استانبول یکی از زیباترین شهرهای آسیا و اروپا و یکی از پرگردشگرترین شهرهای دنیا در تمامی فصول سال، شهر آشپزها و غذاهاست. سرآشپزان ترکی از بهترین سرآشپزان منطقه هستند و غذاهای ترکی از معروف‌ترین غذاها. غذاهایی که بیشتر با گوشت پخته می‌شوند. به طور کلی استانبول شهر کباب‌هاست. بیش از ۱۰گونه کباب معروف در این شهر پخته می‌شود.

در سفرتان با تور استانبول به این شهر اگر به دنبال معروف‌ترین رستوران‌ها برای خوردن خوشمزه‌ترین کباب‌ها هستید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا به ۵ رستوران درجه یک این شهر سری بزنیم.

 


۱- رستوران Hamdi


رستورانی در منطقه‌ی سنتی و دیدنی سلطان احمد. رستورانی شیک و تمیز با چشم‌اندازی فوق‌العاده به انواع دیدنی‌های استانبول و محله‌ی سلطان احمد. رستورانی که هم سالن داخلی دارد و هم سالن خارجی. در روزهای گرم و بهاری سال سالن خارجی این رستوران یکی از دنج‌ترین جاهایی‌ست که می‌توان خستگی‌های یک روز گردشگری در استانبول را به آنجا برد و از نو انرژی گرفت. فضای آزادی که آبی آب را در کار خود دارد و نسیم خنکی که باد همراه خود می‌آورد.

 

۶ رستوران لوکس و دیدنی استانبول به انتخاب نشریه گاردین

 

 

hamdi-restaurant

 

 

درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۲ظهر تا ۱۲شب به روی مشترینش باز است و در این ۱۲ ساعت می‌توانید معروف‌ترین کباب‌های ترکی را در آن سفارش بدهید و نوش جان کنید.

آدرس: استانبول، تاهمیس کاداسی ۱۱

 


۲- رستوران Beyti


رستورانی سنتی که تاریخ تاسیسش بازمی‌گردد به سال ۱۹۴۵ یعنی چیزی در حدود ۷۰ سال پیش. این رستوران توسط بیتی گولر، یکی از معروف‌ترین کباب‌پزهای کشور ترکیه بنا نهاده شده است و پس از او توسط پسرانش اداره می‌شود. رستورانی که یکی از سنتی‌ترین رستوران‌های کشور ترکیه و شهر استانبول است.

 

برترین کوفته‌های استانبول را کجای شهر تجربه کنیم؟

 

 

درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲شب به روی مشتریانش باز است و از آنها با انواع کباب‌های معروف و سنتی ترکیه پذیرایی می‌کند. با رفتن به این رستوران می‌توانید ناهار و یا شام خود را در یک مکان سنتی و با کباب‌های سنتی نوش جان کنید.

 

 

beyti

 

 

آدرس: استانبول، اورمان سوکاک ۸

 


۳- رستوران Zubeyir


رستورانی معروف در سه طبقه واقع در میدان تقسیم. رستورانی که طراحی و دکور خاصی ندارد اما به سبب کباب‌های خوشمزه‌اش در سراسر استانبول بسیار معروف شده است. رستورانی که به محض آنکه آماده‌ی خوردن باشید کباب داغ‌تان را برایتان در خوشمزه‌ترین حالت سرو می‌کند.

 

۱۰ غذایی که باید در استانبول بخورید و مزه‌ی آن‌را به‌خاطر بسپارید

 

 

zubeyir

 

 

رستورانی که همه روزه درهایش از ساعت ۱۲ظهر تا ۱۲شب به روی مشتریانش باز است و از آنها با روی باز استقبال می‌کند. اگر دسته جمعی به استانبول سفر کرده‌اید به شما پیشنهاد می‎‌کنیم برای کباب خوردن حتما به این رستوران تشریف ببرید. قیمت کباب‌های منوی این رستوران نسبت به دیگر رستوران‌ها چندان گران نیست.

آدرس: استانبول، سحیت موهتار محالسی ۲۸

 


۴- رستوران Ciya Kebap


رستورانی در بخش آسیایی استانبول که نه به خاطر مکان قرارگیری‌اش و نه به خاطر دکور و طراحی میزها و صندلی‌هایش، بلکه تنها و تنها به خاطر کبابهایش در سراسر استانبول معرف شده است. کباب‌هایی که با دیس‌های مخلفات مخصوص سرو می‌شوند و هر روز گردشگران زیادی را به خودشان می‌کشانند. درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۰ شب به روی مشتریانش باز است و کبابی نیست که تا به حال در ترکیه طبخ شده باشد و این رستوران آن را به فروش نرساند. این رستوران به نوعی یکی از کبابی‌های سنتی استانبول به حساب می‌آید.

 

 

ciya-kebap

 


آدرس: استانبول، کافرآگا محالسی۳۲

 


۵- رستوران Develi


رستورانی قدیمی در استانبول که تاریخ تاسیسش بازمی‌گردد به سال ۱۹۱۲. رستورانی که نه تنها بهترین کباب‌ها بلکه بهترین کوفته‌ها و بهترین دسرهای شهر استانبول را نیز می‌توانید در آن سفارش بدهید و نوش جان کنید. رستورانی که همه روزه از ساعت ۱۲ظهر تا ۱۱ شب درهایش به روی مشتریان باز است. قیمت غذاهای منوی این رستوران چندان گران نیست و اگر در یک سفر اقتصادی به استانبول رفته‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما برای خوردن کباب‌های لذیذ به این رستوران تشریف ببرید.

 

 

develi-restaurant

 


آدرس: استانبول، کوکاتپه محالسی ۹

۰۷ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران