۶ جاذبه‌ی گردشگری مارماریس؛ شهر زیبای‌های تاریخی ترکیه

جاذبه‌های گردشگری مارماریس
۶ جاذبه‌ی گردشگری مارماریس؛ شهر زیبای‌های تاریخی ترکیه

ماماریس یکی از توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه به حساب می‌آید که از زیبای‌ها و امکانات اقامتی، تفریحی چیزی کم ندارد. این شهر که جزو جزایر زیبای دریای مدیترانه محسوب می‌شود سالانه گردشگران زیادی را از راه‌های هوایی و زمینی به خود می‌کشاند. در سفر با تور مارماریس اگر می‌خواهید به دل شهر بروید و جاذبه‌های معروف گردشگری‌اش را بشناسید همراه ما باشید تا ۶ جاذبه‌ی معروف این شهر را یک به یک خدمتتان معرفی کنیم. جاذبه‌هایی که آن را در سراسر کشور ترکیه و جهان مشهور کرده‌اند.

 


۱- مارماریس مارینا


مارماریس مارینا جایی است برای دور هم جمع شدن. برای انواع تفریحات و انواع گردهمایی‌های متضاد مثل شادی‌ها و شلوغی‌ها، سکوت‌ها و آرامش‌ها، پرسه زدن‌ها و نشستن‌ها و هزاران هزار کار دیگر از این دست. این مکان بندری جایی است که می‌توانید به تماشا بنشینید. تماشای قایق‌ها در دل آب‌های مدیترانه درحالیکه خورشید در آسمان می‌تابد و نورش می‌بارد بر روی آب‌های زلال.

 

 

مارماریس مارینا

 

 

دور و اطراف این مرکز را رستوران‌ها و کافه‌ها پر کرده‌اند تا امکانی ویژه برای گردشگران فراهم آورند. امکانی که در آن می‌شود بهترین غذاهای دریایی و سنتی ترکیه را در همه‌ی وعده‌ها نوش جان کرد. بازارها و مرکزخریدهایی دور و اطراف این مکان گردشگران را ترغیب می‌کند که ساعت‌ها در این حوالی وقت بگذرانند و بهترین سوغاتی‌های خود را در سفر به مارماریس بخرند. مارماریس مارینا مکانی است برای جمع کردن هر تعداد افراد پراکنده در این شهر که آمده‌اند رویدادهای ناب را به صورت گروهی تجربه کنند.

 


۲- روستاهای قدیمی و سنتی اطراف مارماریس


دور و اطراف مارماریس را روستاهایی پر کرده‌اند که هنوز ساکنان باصفا و با مرامی دارد. برای بازدید از این روستاها هرروز تورهای زیادی در مارماریس برگزار می‌شود که می‌توانید در آنها ثبت‌نام کنید و به دیدن خانه‎های کاهگلی و سرسبزی‌ها و باغ‌های پر میوه‌ بروید. در این روستاها می‌توانید غذاهای سنتی و تازه نوش جان کنید و همچنین اگر دوست داشته باشید شب را در مهمان‌سراهای روستایی به صبح برسانید. بازدید از این روستاها سبب می‌شود زندگی بدون دغدغه و به دور از حواشی‌ها و شلوغی‌ها را تجربه کنید.

 

 

روستاهای اطراف مارماریس

 


۳- کوه‌های مارماریس


دور مارماریس را کوه‌هایی گرفته‌اند سنگی که رویشان را خزه‌ها و سرسبز‌ی‌ها پوشانده‌اند. هر روز در این شهر تورهایی برگزار می‌شود که گردشگران این شهر را در مسیرهایی زیبا و کوهستانی می‌برند به تماشای این کوه‌ها و آبشارهایی که در دلشان پنهان شده است. این کوه‌ها چشم‌انداز زیبایی از مارماریس و دریای مدیترانه به بازدیدکنندگانشان ارائه می‌دهند.

 

 

کوه‌های مارماریس

 


۴- آرامگاه صخره‌ای ساریان


در دل صخره‌های این شهر آرامگاه‌هایی وجود دارد شگفت‌انگیز و تاریخی که بازدید از آنها فقط از درون رودخانه و هنگامیکه سوار قایق هستید مقدور است. این جاذبه یکی از تاریخی‌ترین و مهمترین جاذبه‌های گردشگری مارماریس به حساب می‌آید که محال ممکن است کسی به مارماریس بروید و از این آرامگاه دیدن نکند. آرامگاه‌هایی که در دل صخره‌ها و کوه‌ها واقع شده است. ‌

 

 

آرامگاه صخره‌ای ساریان

 


۵- موزه‌ی مارماریس


موزه‌ای بزرگ و باشکوه که شما را به دیدن شکوه و عظمت دوران عثمانی در این کشور و منطقه می‌برد. موزه‌ای پر از اشیاء تاریخی و قیمتی که برای بازدید از آنها باید چندین ساعت زمان صرف کنید. این موزه‌ در قسمت آرام و پرسکوتی در شهر مارماریس واقع شده است تا بازدیدکنندگانش در آرامش به تماشای تاریخ این شهر بنشینند. بنای این موزه از بناهای با ظرافت شهر به حساب می‌آید.

 

 

موزه‌ی مارماریس

 


۶- ساحل ایچملر


ایچملر یکی از زیباترین سواحل جزیره‌ی مارماریس و کشور ترکیه است که برای تفریحات خانوادگی بسیار مناسب می‌باشد. این ساحل به بهشت کوچک در زمین معروف است. امکانات مختلف نظیر کافه‌ها و رستوران‌های ساحلی و همچنین انواع ورزش‌های دریایی در ساحل فراهم آمده است. تماشای غروب آفتاب در آبهای زلال و شفاف این ساحل یکی از خاطره‌انگیزترین تصاویر شما از سفر خواهد بود.

 

 

ساحل ایچملر

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: