۶ محله‌ی جذاب استانبول که باید در آن پیاده‌روی کنید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۶ محله‌ی جذاب استانبول که باید در آن پیاده‌روی کنید

استانبول شهر زیبایی‌های تاریخی و مدرن یکی از بهترین شهرهای دنیاست که در تمام فصول سال می‌توان به همراه تور استانبول به آن سفر کرد. این شهر که در دو قاره‌ی آسیا و اروپا واقع شده است به دلیل زیبایی‌ها و امکانات توریستی فوق‌العاده‌اش سالانه میزبان هزاران گردشگر است. جای‌جای این شهر را باید با پای پیاده قدم زد و کشف کرد. اگر می‌خواهید به بافت متفاوتی در استانبول قدم بگذارید و فضایی دیگرگون را تجربه کنید همراه ما باشید تا بهترین نقاط این شهر که حتما باید در آنها پیاده‌روی کنید را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- تنگه‌ی بسفر


تنگه‌ای تاریخی که محل جدایش این شهر در دو قاره‌ی آسیا و اروپاست. تنگه‌ای که محل رفت و آمد روشنفکران و نویسندگان ترکیه بوده و است و همواره منبع الهام قصه‌ها و داستان‌های رمانتیک است. این تنگه را هم می‌شود در روز دید و زیبایی‌اش را درک کرد و هم در شب. دور و اطراف بسفر را بوتیک‌ها و رستوران‎ها و کافه‌ها پرکرده‌اند و همواره در طول شبانه‌روز پر از گردشگر و شهروندان استانبول است. چرا که تنگه‌ی بسفر و زیبایی‌های تاریخی استانبول چشم انداز بی نظیری را به بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد. چشم‌اندازی که در آن کشتی‌ها و قایق‌ها، خانه‌های مدرن و قدیمی، پلی طویل و باشکوه و همچنین پیاده‌روهای عاشق که درست در دست یکدیگر استانبول را زیر پا می‌گذارند دیده می‌شوند.

 

استانبول را پیش از تجربه‌ی تفریح‌های دریایی تنگه‌ی بسفر ترک نکنید

 

 

bosphorus

 


۲- جزیره بیوک آدا


بیوک آدا بزرگترین جزیره‌ی اطراف استانبول است که در اصطلاح به آنها جزایر پرنسس می‌گویند. قدمت این جزیره بازمی‌گردد به سال ۵۶۹ میلادی و زمان امپراطوری بیزانس. بنابراین بیوک آدا جزو جزایر تاریخی این شهر به حساب می‌آید. در دوره‌ی امپراطوری عثمانی این مکان که تا پیش از آن به عنوان تبعیدگاه مخالفان حکومت از آن استفاده می‌شد تبدیل به یکی از بهترین تفرجگاه‌های استانبول برای سفرهای ییلاقی شد. قدم‌زدن در این جزیره که تلفیقی بناهای تاریخی و باغ‌های تزئینی است حس و حال منحصر به فردی برای شما می‌سازد. در این جزیره همچنین می‌توانید درشکه اجاره کنید و دور تا دورش را بگردید.

 

 

buyukada

 


۳- جزیره‌ی هییلی آدا


این جزیره نیز از دیگر جزایر نه ‌گانه‌ی پرنسس به حساب می‌آید و به جزیره‌ی کافه‌ها معروف است. جزیره‌ای دنج و خلوت که می‌توانید در پناه درختان و آفتاب ملایم در کوچه خیابان‌هایش قدم بزنید و بهترین قهوه‌های ترکی را نوش جان کنید. کلیسای موجود در این جزیره یکی از معروف‌ترین و شلوغ‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن است. چرا که حیاط این کلیسا چشم‌انداز زیبایی از این جزیره در جوار آبی آبها و آسمان به بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد. شاید برایتان جالب باشد بدانید جدای از پیاده‌روی، در این جزیره می‌توانید دوچرخه اجاره کنید و هیلی آدا را برای ساعت‌ها رکاب بزنید.

 

در جزایر استانبول سوار بر درشکه خوشمزه‌ترین شیرینی محلی با قهوه ترکی بخورید

 

 

heibellida-island

 


۴- محله‌ی کادیکوی


محله‌ی آسیایی کادیکوی یکی از جاهای دیدنی استانبول است که می‌توانید ساعت‌ها در آن قدم بزنید درحالیکه چشم‌انداز زیبایی از محله‌های اروپایی آن مقابل چشمان شما قرار دارد. مودا پرومندا یکی از نقاط زیبای این محله است بعد از پیاده‌روی در آن و به هنگام غروب آفتاب چشم‌انداز شگفت‌انگیزی از استانبول به بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد.

 

در استانبول به دیدن این ۶ محله‌‌ی توریستی بروید

 

 

kadikuy

 


۵- محله‌های تاریخی بالات و فِنِر


اگر می‌خواهید به بافت تاریخی در این شهر بروید و از میان ساختمان‌های قدمت‌دار این شهر را کشف کنید، در سفرتان به استانبول به شما پیشنهاد می‎کنیم حتما به این دو محله سر بزنید. در این دو محله همه‌ چیز رنگ و بویی از گذشته و تاریخ دارد و رفتن به کافه‌هایش حس و حالی نوستالژیک برای شما می‌سازد.

 

گشت و گذاری یک روزه به ببک، محله‌ی زیبایی‌های استانبول

 

 

fener-neighborhood

 


۶- قدم‌زنی در محله‌ی کاراکوی


اگر می‌خواهید به یک جای باصفا و متفاوت در استانبول بروید و ساعت‌ها در آن قدم بزنید به شما پیشنهاد می‌‎کنیم به کاراکوی بروید. محله‌ای که با آنتیک فروشی‌ها و رستوران‌ها و کافه‌ها و گالری‌ها و بوتیک‌هایش رنگ و شکل خاصی دارد. قدم‌زدن در هر خیابان این محله حس و حال متفاوتی برای شما ایجاد می‌کند. حس و حالی متفاوت از شادی و غم، دلتنگی و شوق، غربت و آشنایی و هزاران احساس دیگر.

 

 این‌بار به دیدن عتیقه‌فروشی‌های مشهور استانبول بروید

 

 

karakoy-neighborhood

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران