تمام چیزی که باید از مثلث طلایی محبوب‌ترین تور هند بدانید

جاذبه‌های گردشگری هند
تمام چیزی که باید از مثلث طلایی محبوب‌ترین تور هند بدانید

پرطرفدارترین تور هند در تمام دنیا، مثلث طلایی این کشور است و برای این موضوع دلیل خوبی وجود دارد. دهلی، جیپور و آگرا شهرهایی هستند که آنچه شما از شکوه و زیبایی تصور می‌کرده‌اید را به واقعیت نزدیک کرده‌اند. سده‌ها تاریخ، شکوه و اتفاقات مختلف در این مکان به هم تنیده شده. از مغول‌ها و ماهاراجه‌ها، تا مسلمانان و انگلیسی‌ها، همه‌‌ی آنچه گذشتگان به ارث گذاشته‌اند به بهترین شکل ممکن صیقل خورده و پشت دیوارهای معماری این شهرها به رخ کشیده می‌شوند. از قطب منار دهلی تا قلعه آمبر در جیپور و البته تاج محل در آگرا، روزها لازم است تا تنها بخشی از دیدنی‌های این مناطق را ببینید. با این حال، اگر اولین بار است که به این تور می‌روید –حتی اگر روزهای کمی در آن به سر برید- ما راهنمای کوچکی برای دیدن از زیبایی‌های این شهرها برایتان فراهم آورده‌ایم.

 

دهلی؛ راس مثلث طلایی هندوستان


از گذشته تا دنیای مدرن دهلی


بیشتر تورهای مربوط به مثلث طلایی هند از دهلی آغاز می‌شود، پایتخت با شکوه هند. اگر تنها یکی دو روز در دهلی ماندنی هستید، پس وقت زیادی برای از دست دادن ندارید، مستقیم به چاندی چوک در دل محله قدیم دهلی بروید. بازاری که به دستور شاه جهان در ۱۶۵۰ میلادی بنا شد و هنوز یکی از زیباترین و خاص‌ترین بخش‌های شهر محسوب می‌شود.

 

مشهورترین بازارهای دهلی؛ طلایی‌ترین رأس مثلث گردشگری هند

 


برای خوردن یک کباب فوق‌العاده به سراغ رستوران کریم در همین مکان بروید و سپس برای دیدن برج قرمز رهسپار شوید. این مکان یکی از نمونه‌های معماری مغول است که همچون بسیاری بناهای دیگر با معماری ایرانی یا هندی خیلی مخلوط نشده است.
سپس به دیدن مسجد جما بروید که بزرگ‌ترین مسجد هند با گنجایش ۲۵ هزار نفر است! شکوه و بزرگی این مسجد خود به تنهایی چشم‌ها را خیره می‌کند، اما این شکوه با معماری زیبا با استفاده از هنر به کار گیری مرمر و سنگ‌های رمز ترکیب شده و یک شگفتی چشم‌نواز پدید آورده است. به بالاترین نقطه این مکان بروید و نگاهی اجمالی به سراسر شهر قدیم دهلی بندازید. دیدن نور افشانی شبانه این مکان نیز به شد به شما پیشنهاد می‌شود.

 

 

delhi

 

 

اگر توانستید تمام کارهای قبل را در یک روز انجام دهید، روز بعد به سراغ قطب منار بروید. این میراث جهانی یونسکو یکی از نمادهای دهلی محسوب می‌شود. جوری که مهراولی یکی از مناره‌های آن به سمت آسمان رفته، بعضی از قوانین فیزیک را نقض می‌کند! ۷۲  متر ارتفاع آن هم برای بنایی که در ۱۱۹۳ میلادی ساخته شده است. اطراف این محل چندین مقبره مغول وجود دارد که هر کدام زیبایی‌های خاص خودش را دارند.

 

 از هندوستان سوغاتی چی بخریم؟ 

 

 

delhi

 


باقی زمانتان را صرف دیدن باغ‌های لودهی، مقبره همایون، و دروازه هند کنید و امیدوار باشید که در زمان یکی از جشن‌های کوچک هندی پا به این مکان می‌گذارید.

 


تاج محل اعجاب انگیز


وقتی به آگرا می‌رسید شما را به دیدن فاتح‌پور سیکری می‌برند. شهری باستانی که زمان پایتخت مغول‌ها بود و شاه اکبر به همراه همسران هندو، مسیحی و مسلمانش در آن زندگی می‌کرد و در نهایت شاه جهان بود که در این محل دستور ساخت مسجدی کم‌نظیر به خاطر همسرش داد.

 

 

agra

 


مطمئنا همه آگرا را به تاج محل (نماد هند)، یکی از ۷ شگفتی جدید دنیا می‌شناسند. مکانی که نفس‌ را در سینه حبس می‌کند. اما آگرا همه‌اش تاج محل نیست و بناهای باشکوهی در خود دارد که هر کدام ارزش دیده شدن دارند. مضاف اینکه به واسطه غذاهای متنوع و خاص این منطقه، بساط رستوران گردی نیز در آن بسیار گرم است. اگر قصد یک شام لوکس و فوق‌العاده کردید، سری به رستوران هتل مجلل Oberoi Amarvilas بزنید.

 

دیدنی‌های آگرا جز تاج محل کدام‌ها هستند؟

 

 

agra

 


شهر صورتی جیپور انتظار شما را می‌کشد


در روزهای پایانی سفرتان با تور دهلی آگرا جیپور (مثلث طلایی) ، وقتی وارد شهر صورتی می‌شوید، شهر قدیم بهترین مکان برای شروع دیدنی‌های این شهر است. از هوا محل شروع کنید که یکی از بناهای مهم این شهر است و رازهای بسیاری از زنانی که در آن زندگی می‌کردند را در دل دارد. داستان‌های زیادی در دل این دیوارها وجود دارد که یک بار رفتن به آن می‌تواند خاطره‌ای خاص در ذهن باقی بگذارد.

 

آنتیک‌فروشی‌های آگرا، شهر تاج محل نماد عشق در دنیا

 

 

jaipur

 


قصر شهر را نیز ببینید که یکی ازنمونه‌های تلفیقی از معماری راجستانی و مغولی به حساب می‌شود. بنایی بی‌نقص و زیبا که نقش و نگارش بازگو کننده‌ی قصه‌ی چهار فصل است. این قصر نمایی کلی از زندگی شاهانه ماهاراجه‌ها به شما می‌دهد. اگر وقت کافی داشتید حتما سری به جانتار مانتار بزنید. مکانی که مجموعه‌ای از جذاب‌ترین ابزارهای قدیمی و جدید را در خود دارد و حتما از ساعت موجود در آن با عقربه‌های ۲۷ متری دیدن کنید.

 

جیپور؛ شهر صنایع‌دستی و جواهرات هندوستان

 

 

jaipur

 


صبح روز دوم سفر خود را با رفتن به آمبر سر کنید. این مکان اگر چه ۱۱ کیلومتر با شهر اصلی فاصله دارد، اما اگر به شهر صورتی رفتید و از این مکان دیدن نکردید، در واقع سفر خود را تکمیل نکرده‌اید. این قلقه طلایی در ۱۵۹۲ میلادی به فرمان ماهاراجا من سینگ ساخته شده و حتی همین امروز هم معماری و نقاشی آن نمونه‌ای از زیبایی کار هنری در معماری می‌باشد. سفر خود را با دیدن از زیبایی‌های این مکان و اماکن اطرافش سر کنید و به شهر و بازارهای معروفش برگردید تا برای برگشت به دهلی و پایان سفر کوتاهتان که ارزش تکرار و تکرار و تکرار دارد، آماده شوید.

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران