گردشی شبانه با قایق‌های Dhow در دبی مارینا

جاذبه‌های گردشگری دبی
گردشی شبانه با قایق‌های Dhow در دبی مارینا

دروغ نیست اگر بگوییم اکثر ما دبی را به عنوان شهری مدرن با مراکز خرید و ساختمان‌های مدرنش به یاد می‌آوریم و فراموش می‌کنیم که دبی یک شهر ساحلی در کنار خلیج زیبای فارس است و آب و دریا جزوی جدا نشدنی از آن محسوب می‌شود.
در سفر با تور دبی به این شهر ساحلی یکی از مهم‌ترین تفریحات گردش‌های آبی به شمار می‌رود. یکی از این گردش‌های جذاب در این شهر ، شام و سواری کوتاهی به وسیله قایق‌های Dhow است که در دبی مارینا است و دیدن زیبایی‌های فضای شهری آن در شب‌های پر نور خلیج فارس.

 

بهترین بازی‌های آبی را کجای دبی تجربه کنیم؟

 


کلیاتی درباره این گردش جذاب


این قایق‌های چوبی که برای گردش در آب مورد استفاده قرار می‌گیرد، قبلا به عنوان قایق‌هایی برای جا‌به‌جایی بار استفاده می‌شد و هنوز هم در بسیاری از مناطق به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی باید بیشتر به این سفر کوتاه درون شهری را صرف شامی بر روی یک رستوران شناور دانست.

 

 

گردشی شبانه با قایق‌های Dhow

 

 

۷ کار هیجان‌انگیز که فقط در دبی می‌توانید تجربه کنید

 


تفاوت میان قایق‌های مختلف بیشتر به کیفیت غذا بر می‌گردد. برای مثال شما در Al Wasl Dhow غذایی در حد هتل‌های پنج ستاره میل کنید و در فضایی باز به راحتی حرکت کرده و از مناظر مختلف عکاسی کنید. در مجموع این گردش کوتاه یک شب به یادماندنی برای صرف شام و وقت گذرانی در فضایی ایده‌آل و آرام است.


چه زمانی، به چه قیمتی و چطور جایی در Dhow رزرو کنیم؟


عموما تمام قایق‌های Dhow حوالی ساعت ۸ از خشکی به راه می‌افتند و این برنامه تقریبا در تمامی ۳۶۵ روز سال به راه است، پس به راحتی می‌توانید هر زمانی که خواستید به دبی بروید و شامی را روی این قایق‌های چوبی صرف کنید. از نظر قیمت تفاوت‌ها تقریبا زیاد است و همانطور که گفته شد بیشتر به کیفیت غذا و تعداد مسافرین بر می‌گردد، در غیر اینصورت کیفیت قایق‌ها تقریبا یکسان است. برای مثال قایق‌های Rustar حدود ۶۹ دلار، Alexandra ۴۴ دلار و Al Wasl ۵۵ دلار است که همگی هم به صورت حضوری هم اینترنتی قابل رزرو هستند.

 

زیبایی‌های دبی را از روی آب تماشا کنید

 

 

 قایق‌های Dhow

 


معرفی قایق‌های Al Wasl Dhow


برای اینکه خیلی درگیر تفاوت‌های موجود در بین قایق‌های مختلف نشویم به معروف‌ترین آن‌ها یعنی قایق‌های Al Wasl می‌پردازیم. این قایق‌ها از دو طبقه تشکیل می‌شود که طبقه پایینی بیشتر به عنوان رستوران و طبقه‌ی بالایی برای عکاسی و دیدن از زیبایی‌های شهری استفاده می‌شود.
البته غذا را می‌توان به طبقه‌ی بالا برد و آنجا میل کرد اما با توجه به گرمای هوا در بسیاری از فصول سال و وجود کولر در طبقه پایین، عموما مراجعه کنندگان ترجیح می‌دهند که غذا را در همان رستوران اصلی میل کنند. غذا به صورت سلف سرویس سرو می‌شود و همانطور که گفته شد از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

 

بهترین اقامتگاه‌های خانوادگی در دبی برای لذت بردن تفریحات آبی

 

 

دبی

 


چه غذاهایی سرو می‌شود؟


تنوع غذایی در این رستوران‌های شناور عالی است. اگر اهل غذاهای گوشتی باشید می‌توانید انواع کبا‌ب‌ها و گریل‌ها را در میان غذاها بیابید و اگر گیاه‌خوار هم باشید چندین نوع سالاد و پاستای ویژه نیز برای شما در نظر گرفته شده است.در بحث دسر و نوشیدنی نیز اوضاع بسیار عالی و همه چیز به راه است. انواع شیرینی‌ها که در میان آن‌ها حتما چند نوع برای گیاه‌خواران در نظر گرفته شده است. در مجموع تنوع غذاها کاملا ایده‌آل است اما نباید خیلی به دنبال غذاهای اروپایی بگردید و بیشتر غذاها حول محور انواع کباب‌ها با گوشت‌های مختلف می‌گردد.

 

۶ رستوران خوشمزه برای دورهمی خانوادگی در دبی!

 

 

گردش در دبی مارینا

 


بایدها و نبایدها در قایق‌های Dhow


چند نکته مهم و چند اصل برای این قایق‌ها وجود دارد که در زیر بعضی‌ از آن‌ها را برایتان لیست می‌کنیم:

  •  مدت زمان گردش و شام بر روی Dhow دو ساعت می‌باش
  • تقریبا در تمامی شب‌ها موسیقی زنده و اجراهای عربی برپا خواهد بود
  • عموما سرویس رساندن مسافران به بندر وجود ندارد و باید آن را جدا سفارش دهید
  • مسافرین می‌توانند نوشیدنی‌های خود را به قایق ببرند اما به هیچ وجه نمی‌توانند نوشیدنی‌های الکلی به عرضه ببرند و در خود قایق نیز به هیچ عنوان نوشیدنی‌های الکلی سرو نمی‌شود
  • برای کودکان صندلی‌های مخصوص وجود دارد اما سرویسی برای نگهداری از کودکان موجود نیست و مسئولیت‌ آن‌ها بر عهده پدر ومادر است


حرف آخر


یک گردش کوتاه با هزینه‌ای نسبتا مناسب برای غذایی ایده‌آل فرصتی مناسب است تا با یک تیر دو نشان بزنید و یکی از شب‌های خود در دبی را بر روی آب سر کنید.

 

دانستنی‌های سفر ارزان به دبی شهر میلیونرهای جهان

 

 

تفریح در دبی مارینا

 

 

نباید انتظار یک محیط عاشقانه را داشته باشید، اما اگر قصد گردشی همراه خانواده را دارید، قایق‌های Dhow فرصتی ایده‌آل برای شما خواهد بود.

۲۳ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران