۶ رستوران فرهنگی آنتالیا که فقط برای غذاخوردن به آنها نمی‌روید!

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
۶ رستوران فرهنگی آنتالیا که فقط برای غذاخوردن به آنها نمی‌روید!

آنتالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد نیم سال اول سال در ترکیه مخصوصا در نوروز محسوب می‌شود که می توان با تور آنتالیا خرداد 97 به این شهر سفر کرد. مجموعه‌ای کامل از جاذبه‌های طبیعی و مراکز فرهنگی که سالانه هزاران هزار نفر را میزبانی می‌کند. این شهر غنای هنری و پیشینه فرهنگی والایی دارد و این از جای جای آنتالیا مشخص است.امروز به سراغ ۶ رستوران خاص در این شهر رفته‌ایم که آوازه‌ای متفاوت دارند. یا در بناهایی تاریخی ساخته شده‌اند یا در مجموعه‌ای خاص و یا به هر دلیلی که محلی‌ها یا مسافران لقب برترین رستوران‌های فرهنگی آنتالیا را به آن‌ها داده‌اند.

 

راهنمای سفر نوروزی به آنتالیا؛ مروارید مدیترانه


۱- رستوران Seraser Fine Dining در آنتالیا


Seraser در مرکز بخش‌های تاریخی آنتالیا و در خانه‌ای به قدمت ۳۰۰ سال بنا شده است و به عنوان یکی از نفیس‌ترین رستوران‌های آنتالیا و حتی ترکیه شناخته می‌شود. در این مکان تنها حس چشایی شما نیست که برای صاحبان بنا مهم باشد، بلکه با بخش‌های مختلف انواع احساسات شما را درگیر می‌کنند. مجسمه‌ها و کارهای هنری نقش برجسته‌ای که در این فضای آنتیک به کار رفته، نقاشی‌های بسیار زیبا، کارهای دستی و صدای پیانویی که هر شب به صورت زنده در سالن می‌پیچد و بوی گل‌هایی که در بخش‌های مختلف این رستوران گنجانده شده. تمام این‌ها تازه زمانی است که هنوز غذاهای بسیار عالی این رستوران با طعم و بوی به یادماندنی‌اش سرو نشده است. منوی این رستوران شامل غذاهای بین‌المللی و ترکی می‌شود و البته دسرهای بسیار خوب و نام آشنایی که در آن گنجانده شده.

 

بهترین رستوران‌های لوکس آنتالیا؛ شهر غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای

 

 

seraser-fine-dining-restaurant

 


آدرس: Karanlic 18
شماره تماس: +902422476015

 


۲- رستوران Club Arma در آنتالیا


کلاب آرما با منظره‌ای زیبا از شهر قدیم و بندرگاه، در قرن نوزدهم و به دست ایتالیایی‌ها بنا شد تا مکانی زیبا و با شکوه باشد برای صرف غذا در آن زمان. البته این مکان طی سال‌های مختلف با توجه به بخش درآمدزایی تغییرات گسترده‌ای کرد، اما در ظاهر هنوز می‌‌توانید ستون‌های خاص و شیوه معماری آنتالیای قدیم را در آن مشاهده کنید. بالکن‌های بزرگی که میزها در آن چیده شده‌اند و شما با دیدن مناظر مختلف می‌توانید با حضور در بنایی تاریخی شام میل کنید. بخش زیادی از غذاهای با کیفیت کلاب آرما مربوط به ماهی‌های تازه، غذاهای دریایی و مدیترانه‌ای می‌شود.

 

 راهنمای سفر ۴ روزه به آنتالیا، شهر تفریح و خوشگذرانی 

 

 

club-arma

 


آدرس: Kaleici Yat Limani | iskele Caddesi 75
شماره تماس: +902422449710

 


۳- رستوران Vanilla Lounge در آنتالیا


با فاصله پنج دقیقه تا دروازه هادریان، یکی از نمادهای آنتالیا، Vanilla Lounge فضای خاصی در رستوران خود ساخته که ترکیبی از طراحی مدرن و معماری دوره عثمانی را به کار گرفته که در نهایت به خلق جایی ویژه شده است. ترکیب‌های فرهنگی این رستوران به اینجا ختم نمی‌شود، Vanilla Lounge را یک سرآشپز معروف انگلیسی به همراه همسر ترکش اداره می‌کنند و در آن به پخت و ارائه انواع غذاهای بین‌المللی مشغولند. حتی در منو شما غذاهایی با دستور کلاسیک خود خواهید دید و در کنارش چندین ترکیب مدرن که می‌توانند طعمی نو برای شما پدید بیاورند.

 

 

Vanilla Lounge

 


آدرس: Hesapci 33, Kaleici
شماره تماس: +902422476013

 


۴- رستوران Karaf Wine Bistro در آنتالیا


برای آن‌ها که علاقه به پیشنیه آنتالیا دارند، کاراف یکی از بهترین رستوران‌های شهر محسوب می‌شود. این رستوران در یکی از خانه‌های قدیمی عثمانی بنا شده و از گذشته ترکیه چندین و چند اثر آنتیک در آن وجود دارد. یک رستوران زیبا و مجلل که به نوشیدنی‌های با کیفیتش معروف است و در منوی آن غذاهایی کلاسیک از فرهنگ‌های مختلف یافت می‌شود. بشقاب پنیر، فاجیتاس، انواع استیک‌ها و دسرهای سبک برای بعد از شام.

 

 چرا به آنتالیا سفر کنیم؟ 

 

karaf

 


آدرس: Kılıcarslan mah. 2. Sakarya Sokak, Selvi Hanim Konagi, Kaleici
شماره تماس: +902422428081

 


۵- رستوران Castle Café Bar در آنتالیا


یکی از پاتوق‌های تابستانه شهر که منظره‌ای وسیع از خلیج آنتالیا را پیش روی شما می‌گذارد. این کافه‌‌-رستوران بسیار معروف که در بخش قدیمی آنتالیا بنا شده، یکی از محبوب‌ترین مناطق برای جمع شدن هنرمندان ترک در تابستان‌های داغ آنتالیا محسوب می‌شود. اغلب منوی این رستوران را به جز نوشیدنی‌ها، غذاهای مدیترانه‌ای و غذاهای کم حجم برای عصرانه تشکیل می‌دهند.

 

 ۸ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی آنتالیا که شما را علاقه‌مند سفر به این شهر می‌کند

 

 

castle-cafe

 


آدرس: Kılıçarslan Mahallesi, Hidirlik 48, Kaleici
شماره تماس: +902422486594

 


۶- رستوران Alp Pasa در آنتالیا


یکی دیگر از رستوران‌های شهر که در بنایی به جا مانده از دوران عثمانی شکل گرفته. بر خلاف Karaf این رستوران با یک موسیقی زنده پیانو و محلی که در آن بخش‌های مختلف وجود دارد کاملا متفاوت خواهد بود. Alp Pasa در قسمتی هم استخر کوچکی دارد که می‌توانید به دور آن بنشینید و در فضایی خاص وقتی صدای موسیقی در دیواره‌های سالن می‌پیچد به صرف شام، نوشیدن و یا صحبت بپردازید. منوی این مکان شامل دو بخش غذاهای ترکی و فرانسوی می‌شود و برای آن‌ها که گیاه‌خوار هستند نیز انتخاب‌های فراوانی وجود دارد.

 

 

alp-pasa

 


آدرس: Hesapçı Sokak 30
شماره تماس: +902422475676

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: