سفری یک روزه از کوش آداسی به دنیای زیبای پاموکاله

جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی
سفری یک روزه از کوش آداسی به دنیای زیبای پاموکاله

کوش‌آداسی زیبایی‌های بسیاری دارد، اما فراموش نکنید که تورهای کوش‌آداسی تنها به مرکز شهر و سواحل ختم نمی‌شود و شما می‌توانید در سفر با تور کوش آداسی نوروز 97 در کوتاه مدت از این شهر به اطراف و دیگر دیدنی‌های ترکیه نیز بازدید کنید. یکی از این مناطق فوق‌العاده پاموکاله نام دارد که در فاصله‌ای دو ساعته از شهر قرار داشته و می‌توانید با شرکت‌های توری که در کوش‌آداسی بسیار پیدا می‌شوند، سفری یک روزه ترتیب دهید، از آن‌جا دیدن کنید و غروب برای تفریح شبانه به شهر بازگردید.

 

سفر یک‌روزه به کرازلی؛ روستای زیبایی‌های کوش‌آداسی


تصویری کلی از پاموکاله کوش آداسی


چیزی که همه از این منطقه در ذهن دارند، چشم‌اندازی زیبا از چشمه‌ای‌ست که آبگیرهای سپید آبش را دست به دست به پایین تپه می‌رسانند. یکی از زیباترین مناطق ترکیه و از جمله خاص‌ترین چشمه‌های آب گرم دنیا که جزو میراث جهانی به حساب آمده و از جمله مناطقی است که هر اهل سفری دوست دارد یک بار که شده آن را ببیند.

 

 گشت و گذاری عاشقانه در کوش‌آداسی؛ شهر ساحلی ناب 

 

 

پاموکاله کوش آداسی

 


شهر باستانی هیراپولیس هم در بالای این تپه قرار گرفته که یکی از مناطق باستانی ویژه در ترکیه به حساب می‌آید و در آن چند موزه و آثار به جا مانده از روم باستان دیده می‌شود.


قلعه‌ی پنبه‌ای کوش آداسی


چشمه‌ی آب گرمی که به واسطه فعالیت‌های گرمایی زمین می‌جوشد، در تپه‌ای با شیب بسیار ملایم آرام آرام راه را به سمت پایین طی می‌کند. همین روند کند باعث می‌شود آب رسوباتی سفید از خود به جای بگذارد و در نهایت آبگیرهای کوچک پلکانی با دیواره‌های سفید از خود باقی خواهد گذاشت. همین است که به این مکان سحرانگیز پاموکاله می‌گویند، واژه‌ای که در ترکی به معنای "قلعه‌ی پنبه‌ای" شناخته می‌شود.

 

 گشت و گذاری تاریخی در کوش آداسی؛ شهر باستانی ترکیه

 

 

قلعه‌ی پنبه‌ای کوش آداسی

 


در این منطقه در مجموع ۱۷ چشمه آب گرم وجود دارد که هر کدام به نوعی تشکیل دهنده‌ی بخش‌های مختلف هستند و اگر خیلی دقیق شوید می‌بینید که در جزییات کمی از هم متفاوند. سالانه جمعیت زیادی از این مکان دیدن می‌کند، اما با توجه به سخت‌گیری‌های دولت ترکیه و اتحادیه اروپا در حفظ و نگهداری این محیط، در مورد تعداد کسانی که در آن واحد می‌توانند در آن حضور یابند محدودیت‌هایی وجود دارد.


شهر باستانی هیراپولیس کوش آداسی


ویرانه‌های به جا مانده از تمدن‌های قدیمی، از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های کشورهایی است که یا تمدنی باستانی دارند، یا زمانی یکی از کشورهای بزرگ تاریخ در آن سکونت داشته است. این شهر هم از آن مناطقه بوده که روم شرقی سیطره کاملی رویش داشته و به همین جهت شما می‌توانید سازه‌ها، معماری و شکل کلی هنر مردمان آن دیار را در آن‌ها ببینید.بقایای زیبا و خاص هیراپولیس مامن چنیدن اثر کنده‌کاری و دیواره‌های نقش‌نما هستند که در محیط‌های مختلف آن نگهداری می‌شوند.

 

 کوش آداسی؛ جزیره‌ی پرندگان، بهشت مسافران 

 

 

هیراپولیس کوش آداسی

 


این شهر از بخش‌های جداگانه‌ای تشکیل شده و به واسطه ساخت و سازهای غیرقانونی در سال‌های گذشته (که اکنون جلوی آن گرفته شده) آسیب‌هایی در بخش‌های مختلف آن دیده می‌شود. با این حال پیشنهاد ما این است که حتما از موزه مرکزی آن دیدن کنید. آثار بسیار خوبی از دوران باستان و عصر برنز در آن خواهید یافت و اگر به محیط سرپوشیده بروید، کتاب‌‌های دست‌نویس بی‌نظیری و آثار کوچک و ظریف زیادی خواهید دید که شما را شیفته خود خواهد کرد.

 

 دریاگردی در کوش آداسی و سفر به جزایر یونان 

 

 

هیراپولیس کوش آداسی

 


تئاتر هیراپولیس کوش آداسی


اوج اهمیت هنر در دوران روم باستان را می‌توان به آثار جا مانده از این تئاتر بزرگ دید. گنجایش بسیار زیاد نفرات در این تئاتر از بسیاری ورزشگاه‌های مدرن امروزی نیز بیشتر است و شکل ساخت سن آن نیز طوری طراحی شده که نگاه هیچ بیننده‌ای را کور نکند.
از بالای این سالن تئاتر با شکوه می‌توانید محوطه اطراف را به خوبی ببینید و نگاهی اجمالی به خرابه‌های باستانی و شهرهای اطراف داشته باشید.

 

 

تئاتر هیراپولیس کوش آداسی

 


استخر رومی کوش آداسی


و در نهایت فراموش نکنید در استخر رومی تنی به آب بزنید و حس و حال یک آبتنی شاهانه را تجربه کنید. این استخر زیبا با معماری و گلکاری دلبریایش جان می‌دهد برای عکس‌های زیبا و نگهداری در خاطرات سفرهایتان.

 

 

استخر رومی کوش آداسی

 


تاریخچه این محل کوش آداسی


هیراپولیس از بسیاری جهات شهر مهمی محسوب می‌شود. گفته‌اند که این شهر را eumenes پادشاه دوم برگاما تاسیس کرده و اسم این شهر نیز از نام هیرا، بنیان‌گذار برگاما برداشت نمو‌ده است. پیش از میلاد مسیح هیراپولیس به واسطه وجود آب‌هایی که در درمان دردها تاثیر داشت مقدس شمرده می‌شود و بعدها که یکی از حواریون مسیح در آن کشته شد، در دیدگاه مسیحیان نیز جایگاهی مهم پیدا کرد.

 

 

 کوش آداسی

 


نکته: فاصله پاموکاله از کوش آداسی تقریبا به اندازه‌ی فاصله‌ی آن از آنتالیا است. پس از هر دوی این شهرها می‌توانید یک روز را صرف گردش و دیدن از این منطقه زیبا کنید.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: