۱۰ نکته برای خرید ارزان و آسان از بازارهای تایلند

جاذبه‌های گردشگری تایلند
۱۰ نکته برای خرید ارزان و آسان از بازارهای تایلند

در سفرتان با تور تایلند حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، بازارهای شلوغ تایلندی اعم از شبانه، هفتگی یا حتی شناور، از جمله جاذبه‌های این کشور محسوب می‌شوند و مکانی هستند تا با فرهنگ و رفتار عامه مردم بهتر آشنا شوید. در این بین اما باید چند نکته در مورد این بازارها و البته خرید بهتر در هر کدام بدانید.

 

در بانکوک از این ۵ بازار شناور حتما خرید کنید

 


۱- در تایلند نگران توجه دیگران به خود نباشید


محلی‌های این کشور عموما نسبت به دیگران کنجکاوند. اصلا نگران نباشید اگر دیدید که فروشندگان به شما خیره شده‌اند و براندازتان می‌کنند، در این مواقع حتی یک سلام گذرا به فرد مورد نظر نیز می‌‌تواند کاری مودبانه محسوب شود.
به جای اینکه این جور مواقع خجالت زده شوید، از فرصت استفاده کرده سر صحبت را باز کنید و در مورد اجناس یا غذایی که آن دستفروش عرضه می‌کند بپرسید. در واقع بخشی از زل زدن‌ها به خاطر وضعیت مالی شما نیز هست. از نظر بسیاری از این دستفروشان که مردمی نسبتا فقیر محسوب می‌شوند، شما یک توریست پولدار هستید که با  تور تایلند نوروز 97  به این کشور سفر کرده اید.

 

شب گردی در ۸ بازار شبانه تایلند

 

 

market-1

 


۲- صبح زود به دیدن بازارهای تایلند بروید


سحرخیز که باشید و خود را اول صبح به بازار برسانید هم انرژی بیشتری برای گشت و گذار دارید و هم اینکه می‌توانید قبل از گرمای ظهر خرید خود را به اتمام برسانید. گذشته از این‌ها، با توجه به جمعیت کم‌تر و اولین ساعات بازگشایی بازار، حق انتخاب بهتری نیز خواهید داشت.
نکته جذاب اینکه تایلندی‌ها هم چیزی شبیه به دشت اول دارند و اولین فروش خود را باعث برکت می‌دانند. به همین منظور بر سر قیمت بیشتر با مشتری راه خواهند آمد.

 

 

thailand market

 


۳- برای خرید در بازارهای تایلند چانه بزنید


با اینکه برای غربی‌ها این کار کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما ما رسم چانه‌زنی را خوب بلدیم و این رسم دیرینه در بازارهای تایلندی به خوبی برای گرفتن تخفیف به ما کمک خواهد کرد. عموما در این بازارها میزانی برای تخفیف در نظر گرفته شده و شما با مقداری چانه‌زنی می‌توانید آن مبلغ را از بهای کلی جنس بکاهید.
نکته‌ای بسیار مهم در این مورد وجود دارد. هیچگاه برای تفریح با کسی چانه نزنید. تنها اگر قصد خرید دارید صحبت را شروع کنید و به رقم مورد نظری که از اول برای فروشنده تعیین کردید رسیدید، جنس را خریداری کنید.

 

 مرکز خرید Siam Paragon بانکوک؛ دنیای لاکچری و سرگرمی

 

 

thailand-2

 


۴. در بازارهای تایلند از اولین غرفه‌ها خرید نکنید


برای اینکه قیمت‌های بهتری نصیبتان شود به عمق بازار زده و از اولین غرفه‌هایی که می‌بینید خرید نکنید. این غرفه‌ها با توجه به اینکه مشتریان بیشتری به خود می‌بینند، قیمت بیشتر و تخفیف کم‌تری به مشتری می‌دهند.

 

مشهورترین مراکز خرید پاتایا؛ شهر گشت‌و‌گذارهای روزانه و شبانه

 

 

thailand-3

 


۵. در بازارهای تایلند جنس فروخته شده پس گرفته نمی‌شود!


همچون دیگر بازارهای محلی و پر رفت و آمد، شما برای خریدی که می‌کنید، هیچ رسیدی دریافت نخواهید کرد و در نتیجه جنسی که خریداری کردید را نیز نمی‌توانید پس دهید. پس در هنگام خرید بهتر است کاملا همه چیز را سنجیده و انتخاب خود را انجام دهید.

 

۵ مرکز خرید جذاب پوکت که باید به آنها سر بزنید!

 

 

thailand

 


۶-مراقب برندهای تقلبی در تایلند باشید


در مورد برندهای تقلبی دو حالت وجود دارد. یا اینکه عملا برای خرید یک جنس ارزان قیمت با اسم و رسم تقلبی به این دست بازارها می‌روید، یا اینکه فکر می‌کنید جنس اصل است. در مورد اول بازارهای تایلند محلی مناسب برای خرید برندهای تقلبی با جنس مورد قبول است اما پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه به فکر خرید جنس اصل نباشید!

 


۷- در تایلند از غذاهای خیابانی لذت ببرید


از جمله جذابیت‌های بازارهای تایلندی، دکه‌های غذافروشی آن است. عطر و بوی ادویه‌های استفاده شده در این غذاها تمام بازار را پر کرده‌اند و شما را به هوس می‌اندازند. از جمله نکات جالب این غذافروشی‌ها، ایجاد تغییراتی در ساختارهای غذاهای معروف این کشور برای کم‌ کردن قیمت آن است. با این وجود می‌توانید بهترین غذاخوری‌های سیار را در در همین بازارها جستجو کنید.

 

۱۰ غذای خوش طعم و جادویی تایلند

 

 

thailand foods

 


۸- ساک و کیف بزرگ با خود به بازار نبرید


غیر از ساعات اولیه، عموما تمامی بازارها مملو از جمعیت هستند و بردن ساک و کیف‌های بزرگ دردسر بزرگی برایتان درست می‌کند. بسیاری حتی در این فکر هستند که ساعات آخر حضور خود را با چمدان برای خرید سوغاتی به این بازارها بروند، اگر از این دست نفرات هستید از همین حالا این ایده را از ذهن خود خارج کنید.


۹-  در بازارهای تایلند از دارایی خود مراقبت کنید


نه اینکه تایلند شهر ناامنی باشد، اما همچون هر جای دیگر دنیا، هستند کسانی که بخواهند جیب شما را بزنند. اول اینکه حتما پول‌هایتان را در بازارهای شلوغ در جیب‌های داخل کت بگذارید یا به طور کلی حواستان به پول نقدی که همراه دارید باشد. در مورد کودکان گدایی هم که به شما مراجعه می‌کنند، بهتر است از آن‌ها گذر کنید. عموم این کودکان درگیر باندهایی هستند که از آن‌ها به عنوان منبع درآمد استفاده می‌شود.

 

 

market-experience

 


۱۰- در بازارهای تایلند انتظار سرویس‌های بهداشتی خوب را نداشته باشید


همه‌ی بازارهای تایلند سرویس‌های بهداشتی در اطرافشان ندارند، اگر هم داشته باشیند، بعید می‌دانیم که دوست داشته باشید از آن‌ها استفاده کنید. پس قبل از عظیمت به این بازارها خود را به خوبی آماده کنید!

۱۹ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: