بهترین محله‌های تفلیس برای پیاده‌روی و عکاسی

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
بهترین محله‌های تفلیس برای پیاده‌روی و عکاسی

بسیاری از کسانی که برای اولین بار با تور تفلیس سفر می‌کنند، جذب جاذبه‌ی محله‌ی قدیم این شهر می‌شوند. این بخش بسیار مهم از شهر البته یکی از بهترین جاها برای شروع گشت زدن در تفلیس است، اما باید بدانید که جاهای بسیار زیاد بیشتری هستند که می‌توانید به سراغشان بروید، در کوچه‌ها و خیابان‌هایشان قدم بزنید و عکس‌های زیبا از آن‌ مکان‌ها بگیرید. لیست ۷ تایی از محله‌هایی که در زیر برایتان آورده‌ایم، همگی به وسیله‌ی وسایل نقلیه عمومی در دسترس هستند و می‌توانید به ترتیب به سراغ آن‌ها بروید و از هر محل به محل دیگر برسید.

 

  1. خیابان بتلمی

درست موازی با رودخانه‌ی کورا، خیابان بتلمی چسبیده به محله‌ی قدیم واقع شده است و به نوعی، مرکز بخش تاریخی شهر به حساب می‌آید. قدم زدن روی سنگ‌فرش‌های این خیابان و دیدن بعضی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های شهر و همچنین تماشای کلیسای ارمنی سنت جرج که به قرن ۱۳ میلادی بر می‌گردد بسیار لذت بخش خواهد بود. در این خیابان حتما به دنبال مهبد زوروستریان بگردید که یکی از بهترین جاهای شهر برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی است.

 

 هزینه‌های سفر به تفلیس در سال ۲۰۱۹

 خیابان بتلمی

 

  1. آبانتوبانی

بعد از این که در خیابان بتلمی عکس‌هایتان را گرفتید، می‌توانید به سمت آبانتوبانی بروید که از دیگر محله‌های قدیمی تفلیس به حساب می‌آید. محله‌ای که حمام‌های تاریخی سولفور تفلیس و گنبدهای نمادین آن‌هاست. جایی که حتما باید چند عکس خوب در آن‌ها بگیرید. در کنار این‌ها، یک آبشار نیز در این محله واقع شده که دیدن آن را نیز به شما توصیه می‌کنیم. یک سری خانه‌های قدیمی نیز در این محل قرار گرفته‌اند که خالی از سکنه هستند اما برای گرفتن عکس فوق‌العاده عالی به نظر می‌رسند.

 

  ۵ اسپای معروف در سفر به تفلیس

 آبانوتوبانی

 

  1. خیابان روستاولی

خیابانی بسیار معروف که میدان آزادی را به ایستگاه متروی روستاولی متصل می‌کند. این خیابان درست در قلب غرب تقلیس واقع شده است و با استایل معماری اروپایی خانه‌ها و دیگر ابنیه‌اش، حس و حال خیابان‌های پاریس را در دل شما تداعی می‌کند. این جا جایی است که شما می‌توانید گالری ملی، خانه‌ی اورا و ساختمان زیبای پارلمان گرجستان را پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم، اگر قصد دارید جایی متفاوت را در شهر برای اقامت انتخاب کنید، به موزه-هتل اوربلیانی که در این محل واقع و در بنایی مربوط به قرن ۱۹ ساخته  شده است فکر کنید، شاید شما نیز بخواهید شبی را در این محل سپری کنید.

 

 پل صلح تفلیس و ۱۰ جاذبه گردشگری برتر اطراف آن

 خیابان شوتا روستاولی

 

  1. ورا

کمی که به سمت شمال محله‌ی قدیم می‌روید و از متروی روستاولی رد می‌شوید، محله‌ی ورا واقع شده که با درختانش، تابستان‌ها و بهاری سبز و پاییزی رنگارنگ دارد. این محله که بیشتر مساحتش را خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی گرفته است، میزبان چند پارک و باغ زیباست. چند هتل خاص همچون هتل Rooms نیز در این محل واقع شده و شما می‌توانید در امتداد این خیابان به پارک Mtatsminda برسید.

 

 ورا

 

  1. سابورتالو

یکی دیگر از محله‌های مسکونی شهر که مملو از ساختمان‌هایی است که در زمان شوروی کمونیستی و به سبک و سیاق آن دوران ساخته شده‌اند. اگر به این بخش از تاریخ علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به خانه‌های اطراف ایستگاه متروی دلیسی بزنید که خانه‌های زیادی در این سبک دارد. در نزدیکی ایستگاه مترو گوتسیریتزه یک ایستگاه راه‌آهن بسیار زیبا نیز واقع شد که مدت‌هاست رها گشته است، اما برای عکس گرفتن، جایی عالی بوده و خیلی از گردشگران برای عکس‌های اینستاگرامی به آن رجوع می‌کنند.

 

  ۲ تور متفاوت که در سفر به تفلیس می‌توانید در آنها شرکت کنید 

 سابورتالو

 

  1. سرتلی

از رودخانه‌ی کورا که بگذرید و به شرق تفلیس بروید، سرتلی پیش پایتان قرار می‌گیرد که از جمله دیگر نقاط مسکونی شهر و از زیباترین‎ها به حساب می‌آید. مهم‌ترین چیزی که گردشگران را به این محله می‌کشاند، بازار دزرتر است که بزرگ‌ترین بازار غذای روباز شهر به حساب می‌آید. اما جدا از این بازار، دکه‌ها و فروشگاه‌های خاص و محلی این بخش از شهر، جایی برای قدم زدن و دیدن مردم شهر و همچنین گرفتن عکس‌هایی عالی است.

 

 سرتلی

 

  1. خیابان آقماشنبلی

یکی از مهم‌ترین خیابان‌های تفلیس که سرتلی را به منطقه مرجانشولی متصل می‌کند. چند سال پیش، برای مدتی طولانی بخشی از این خیابان به روی وسایل نقلیه بسته شد و آن منطقه را سنگفرش کردند. حالا بسیاری از بناهایی که با استایل اروپایی ساخته شده‌اند، در خیابان آقماشنبلی تفلیس قرار دارند. البته آن شخصیت خاصی که در دیگر محله‌هایی که بشما معرفی کردیم، در آقماشنبلی وجود ندارد، اما در هر حال قدم زدن در آن بسیار لذت بخش است و جاهای زیادی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها به عکاسی مشغول شوید.

 

خیابان آگماشنبلی

۲۰ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: