معرفی بهترین غذاهای خیابانی پنانگ

جاذبه‌های گردشگری پنانگ
معرفی بهترین غذاهای خیابانی پنانگ

پنانگ جزو ۲۰ کشور برتر دنیا در زمینه غذاهای خیابانی به حساب می‌آید. یکی از بهترین کشورهای آسیایی که در خیابان‌هایش می‌توانید طعم غذاهایی بسیار خوشمزه و در عین حال ارزان را بچشید. وقتی با تور مالزی به سفر پنانگ می‌روید، در بیشتر مواقع رستوران‌های لوکس و پر زرق و برق را رها کنید و با چشیدن این غذاهای خیابانی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم و تجربه‌ی طعم متفاوت ازغذای اصیل این منطقه را با خود به خانه ببرید.


۱- Char Koay Teow

این غذا را به نوعی می‌توان به مردم سنگاپور و مالزی مشترک به حساب آورد، اما در نهایت تفاوت‌هایی در شیوه‌ی پخت آن در مالزی مشاهده می‌کنید که در پنانگ به کمال خود می‌رسد. نودل، میگو، چندین نوع گیاه مختلف و تخم اردک، ترکیبی واقعا خوشمزه و جذاب می‌سازند.

 

۹ صبحانه‌ی محلی که در سفر به پنانگ می‌توانید آنها را نوش جان کنید

Char Koay Teow


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Tiger Char Koay Teow @ Kafe Ping Hooi: 181 Lebuh Carnarvon, George Town


۲- Koay Teow Th’ng

این غذای خوشمزه و متفاوت ترکیبی از گوشت قرمز و گوش ماهی است که با آب مرغ سرو می‌شود و در آن از نودل‌های پهن استفاده می‌شود. برای طعم بهتر این غذا، هنگام آماده سازی آن از قلم استفاده شده و چند نوع گیاه نیز به آن اضافه می‌کنند. البته شکل‌های مختلفی از Koay Teow Th’ng وجود دارد که یکی دیگر از محبوب‌ترین روش‌های آن استفاده از گوش اردک به جای گوشت قرمز است.

 

Koay Teow Th’ng


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Pitt Street Kway Toay Th’ng: 183 Lebuh Carnarvon, George Town


۳- Penang Assam Laksa

این غذا یکی از نمادهای غذاهای خیابانی در پنانگ است. یک سوپ نودل بر پایه گوشت ماهی که تند، مملو از ادویه و با طعمی بی‌نظیر به روی میز می‌رود. البته با توجه به تند بودن غذا ممکن است بعضی‌های خیلی از آن لذت نبرند، در غیر این صورت Penang Assam Laksa یکی از بهترین غذاهایی خواهد بود که در پنانگ خواهید خورد.

 

۷ کافه و رستوران جدیدی که در سفر به پنانگ باید امتحان کنید

Penang Assam Laksa


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Laksalicious: 123 Hutton Lane, 10050 Penang George Town


۴- Lor Bak

این غذا با استفاده از گوشت‌های مختلف از موارد دریایی تا گوشت‌ مرغ و اردک پخته می‌شود و درون آدر مخصوص غلطانده شده در روغن سرخ می‌شود. همچین غذایی با همین مشخصه‌ها را می‌توانید در کشورهای دیگر شرق آسیا نیز مشاهده کنید، Lor Bak اما کمی شیرین‌تر است که به خاطر آردی است که از آن استفاده می‌کنند.

 

Lor Bak


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Loh Bak @ Kheng Pin Cafe: Jalan Penang, Georgetown


۵- Penang Rojak

Rojak در مالزی و سنگاپور به غذاهای ترکیبی گفته می‌شود که با مواد اولیه فراوان درون یک بشقاب سرو می‌شود. این غذا در پنانگ اما به شکلی متفاوت از دیگر شهرهای و کشورها سرو شده و در آن ترکیبی از ماهی و میوه استفاه می‌شود، اما چیزی که آن را بسیار خوشمزه می‌کند، سس بادام زمینی خاصی است که طعمی عالی به به غذا می‌دهد.

 

موزه غذاهای عجیب شهر پنانگ؛ پایتخت غذاهای خیابانی جهان

Penang Rojak


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Tan Swee Hoe Rojak (Stall #52) & G.P. Soon (Stall #39) @ Gurney Drive Hawker Centre: 172, Solok Gurney 1, Georgetown


۶- Mee Goreng

این غذا بیشتر متعلق به هندی‌های مسلمان است که در آن از نودل، سیب زمینی، ریشه‌ی چند نوع گیاه و البته گوجه و سس تند استفاده می‌کنند و در نهایت با سس سویا به آن طعمی عالی خواهند داد. این غذای خوشمزه همراه با لیمو سرو شده و در مغازه‌های زیادی در جورج‌تاون می‌توانید آن را پیدا کنید.

 

Mee Goreng


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Bangkok Lane Mee Goreng: 280, Jalan Burma, Georgetown


۷- Nasi Kandar

یکی دیگر از غذاهای هندی مسلمان که گفته می‌شود پیشینه‌ی آن به همین پنانگ بر می‌گردد و یکی از غذاهای محبوب هندی‌های در پنانگ است. این غذا هم به صورت گیاهی سرو می‌شود و هم با گوشت و در آن کاری بسیار به کار رفته شده و به صورت پیش‌فرض بسیار تند است که می‌توانید در هنگام سفارش کمی توصیه کنید تا فلفل کم‌تری در غذایتان استفاده شود.

 

معرفی مراکز خرید جورج‌تاون برای خرید سوغاتی‌های خاص از پنانگ

Nasi Kandar


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Line Clear: 117 Jalan Penang, Pulau Pinang


۸- Penang Teochew Chendul

چطور می‌شود این دسر معروف پنانگ را از خاطر برد. کاسه‌ای سرد و شیرین که در آن از چند چیز مخصوص منطقه به همراه لوبیای قرمز و شیر نارگیل استفاده شده و طعمی عالی دارد! در سفر به پنانگ یکی از چیزهایی که به هیچ وجه نباید از دست بدهید، خوردن این دسر عالی است، پیدا کردنش نیز بسیار ساده است چون تقریبا در همه جا به فروش می‌رسد.

 

معرفی ۵ بازار بزرگ و جذاب پنانگ

Penang Teochew Chendul


بهترین مکان برای خوردن این دسر: Penang Road Famous Teochew Chendol @ Joo Hooi Cafe: 475, Jalan Penang, Georgetown


۹- Ais Kachang

اگر طرفدار شیر نارگیل نیستید، می‌توانید دیگر دسر فوق‌العاده پنانگ یعنی Ais Kachang را آزمایش کنید. این دسر ترکیبی از یخِ یخ در بهشتی، لوبیای قرمز، ژله‌های مخصوص سبز، تکه‌های میوه‌، شربت گل رز و شیر تلغیظ شده است. همچنین می‌توان روی آن را با بستنی و یا ژله‌ی مخصوص محلی به نام agar-agar پر کرد.

 

Ais Kachang


بهترین مکان برای خوردن این دسر: Ais Kacang Restoren Kek Seng: Jalan Penang, 10450 Pulau Pinang


۱۰- Apom Manis

این میان وعده چیزی شبیه به کریپ است. بیشتر مواقع در بازارهای به فروش می‌رسد و شما می‌توانید آن را دست گرفته و در زمان خوردن بین مغازه بگردید. این نان‌های نازک را با چیزهای مختلفی که به سلیقه شما بر می‌گردد پر می‌کنند. از تخم مرغ گرفته تا موز، تکه‌های نارگیل یا حتی شکر قهوه‌ای. تمامی این Apom Manisها نیز به صورت تازه و داغ در محل پخت می‌شوند.

 

۱۰ رستوران عالی در پنانگ برای آنهایی که گیاهخوار هستند

Apom Manis


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Indian Apom Manis @ Kedai Kopi New Cathay: No 317E, Jalan Burma, 10350 Pulau Pinang


۱۱- Curry Mee

اگر چه پیشینه‌ی این غذا به پنانگ بر نمی‌گردد، اما در این شهر بسیار محبوب بوده و جایگاه‌های زیادی می‌بینید که به فروش آن مشغول هستند. البته دقیقا می‌توان گفت که هر کس به شکل دلخواه خود این غذا را پخت می‌کند. ترکیب کلی آن شامل نودل و رشته‌ی سوپ در کنار هم، گوشت دریایی، توفو و سس کاری است، اما همانطور که گفتیم بر اساس سلیقه‌ی آشپز این موارد کم و زیاد می‌شود که البته اگر از جایگاه‌های هندی می‌خرید، باید انتظار کاری و تندی بسیار زیادی را داشته باشید.

 

Curry Mee


بهترین مکان برای خوردن این غذا: Curry Mee @ Kedai Kopi New Cathay: 425, Jalan Burma, Georgetown

۱۷ مهر ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: