۸ جاذبه‌ی دیدنی ملاکا شهر تاریخی و دانشجویی مالزی

جاذبه‌های گردشگری مالزی
۸ جاذبه‌ی دیدنی ملاکا شهر تاریخی و دانشجویی مالزی

 با تورمالزی به  شهر تاریخی ملاکا  که در ۱۳۰ کیلومتری جنوب کوالالامپور قرار دارد سفر کنید که به شهر دانشجویی معروف است. قدمت این شهر بندری که از آن با عنوان شهر قرمز هم نام می‌برند به هفتصد سال می‌رسد. زمانیکه این شهر مسیری در نیمه‌ی راه چین به هندوستان بوده است و تاجران در آن به داد و ستد می‌پرداختند. در سفرتان به مالزی به شما پیشنهاد می‌کنیم تا علاوه بر دیدن جزیره‌های بی‌نظیر مالزی ، صبح زود یکی از روزهایی که در کوالالامپور اقامت دارید سوار اتوبوس شوید و با طی زمانی در حدود دو ساعت و نیم به ملاکا بیایید تا زیبایی‌های خاص و بی‌نظیر آن را ببینید. در این شهر می‌توانید ترکیبی از معماری و فرهنگ چینی، هندی، اروپایی و مالزیایی را ببینید و لذت ببرید. در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۸ جاذبه‎‌ی دیدنی و معروف این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.

 

۱۰ دلیل سفر به مالزی را بخوانید


۱- کلیسای کریست


کریست یک کلیسای قدیمی در این شهر است که قدمت آن به نزدیک ۲۰۰ سال می‌رسد. این کلیسا یکی از معروف‌ترین و زیباترین بناهای این شهر به حساب می‌آید که نماد استعمارگری هلندی‌ها بر این شهر است. ملاکا در قرن هجدهم زیر سلطه‌ی هلندی‌ها بوده است و هلندی‌ها با ساختن این کلیسا، کلیسای قدیمی این شهر را ابتدا متروک و سپس از بین برده‌اند. پنجره‌های زیبای قوسی شکل، نیمکت‌های چوبی دست‌ساز و پلاک‌هایی که به عنوان یادبود برای سربازان کشته شده‌ی هلندی و مالزیایی در این کلیسا نصب شده است، همه و همه این کلیسا را در کل کشور مالزی منحصر به فرد کرده‌‌اند و یکی از دلایل سفر به مالزی به حساب می‌آید.

 

 

کلیسای کریست در مالزی

 


۲- برج تامینگ ساری


تامینگ ساری برجی گردان با ارتفاع ۱۱۰ متر است که این امکان را به شما می‌دهد شهر ملاکا را از بالا و به صورت کلی نگاه کنید. این برج همزمان می‌تواند ۸۰ نفر را در خود پذیرا باشد و شما برای رفتن به آن باید بلیت تهیه کنید. این برج در سال ۲۰۰۸ و با الگوبرداری از برج فضای سوزنی در سیاتل امریکا ساخته شده است.

 

 

برج تامینگ در مالزی

 


۳- خیابان جونکر


جونکر یکی از محله چینی‌های شهر ملاکا به حساب می‌آید که در طول آن می‌توانید خانه‌های بزرگ قرن هفدهمی را ببینید. این خیابان برای قدم‌زدن و گشتن در این شهر بسیار عالی می‌باشد و به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما بازدید از این خیابان را جزو برنامه‌های خود قرار بدهید. در تعطیلات آخر هفته این خیابان به بازار شبانه‌ی شهر ملاکا تبدیل می‌شود و شما اگر در این روزها به دیدن ملاکا بروید این شانس را دارید که سوغاتی‌های خوب و ارزان قیمت در سفرتان به مالزی تهیه کنید.

 

 

خیابان جونکر در مالزی

 


۴- کاخ سلطان ملاکا


این بنا در سال ۱۹۸۵ به منظور بازسازی کاخ سلطان ملاکا که در قرن پانزدهم بر این منطقه حکومت می‌کرده ساخته شده است. در ساخت این بنا از هیچ میخی استفاده نشده است و ستون‌های چوبی آن به شیوه‌ای کهن به یکدیگر متصل شده‌اند. کاخ سلطان ملاکا امروزه یکی از اصلی‌ترین موزه‌های شهر ملاکا ویکی از جاذبه‌های گردشگری مالزی به حساب می‌آید که شما با رفتن به آنجا می‌توانید تاریخ پر فراز و نشیب این شهر را مرور کنید.

 

 

کاخ سلطان در ملاکا

 


۵- پارک فرهنگی مینی مالزی


اگر به همراه خانواده به دیدن مالزی و ملاکا رفته‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به مینی مالزی هم سری بزنید. در این پارک فرهنگی می‌توانید ماکت‌هایی از خانه‌های مالزیایی در طول قرن‌ها را ببینید و با فرهنگ زیستی مردمان این سرزمین بیشتر آشنا شوید. علاوه بر این تفریح‌ها، در مینی مالزی می‌توانید به همراه فرزندان خود به شهر بازی بروید و لحظاتی چند را خوش بگذرانید.

 

 

پارک مینی در ملاکا

 


۶- معبد چنگ هونگ تنگ


در امتداد خیابان هارمونی ملاکا که انباشته از معبدها و مسجدهاست، معبد چنگ هونگ تنگ، قدیمی‌ترین و زیباترین معبد این خیابان واقع شده است. این معبد بر سه آموزه‌ی سنتی چینی به نام‌های تائوئیسم، بودیسم و آیین کنفسیوس متمرکز است و چندین سالن بزرگ و کوچک برای گرامیداشت این آئین‌ها دارد. به شما پیشنهاد می‌‎کنیم در بازدیدتان از ملاکا حتما به این معبد هم سری بزنید. چرا که با رفتن به این معبد می‌توانید راهکارهای جدیدی برای رسیدن به آرامش در زندگیتان یاد بگیرید و به کار ببندید.

 

 

معبد چنگ هونگ تنگ در ملاکا

 


۷- مسجد سلت ملاکا


مسجد ملاکا در اوایل قرن بیستم بر تنگه‌ی این شهر ساخت شده است و سبک معماری آسیایی شرقی و مالایی را دارد. پیشنهاد می‌کنیم با تور مالزی نوروز ۹۷ حتما از این جاذبه منحصر به فرد دیدن کنید. این مسجد زمانیکه سطح آب بالا می‌آید به صورت شناور دیده می‌شود و با سبک نورپردازی خاصی که دارد شب‌های یکی از بناهای بی‌نظیر ملاکا به حساب می‌آید. این مسجد به لحاظ سبک معماری و زیبایی در سراسر کشورهای جنوب شرقی آسیا مشهور است.

 

 

مسجد ملاکا

 


۸- قلعه‌ی فاموسا


فاموسا یک قلعه‌ی قدیمی در ملاکا است که امروزه فقط دروازه‌اش باقی مانده. این قلعه را پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰ ساخته‌اند و قدیمی‌ترین بقعه‌ی به جا مانده از استعمار اروپاییان در تمام آسیاست. این قلعه بعدها در اختیار هلندی‌ها درآمد و آنها برای جلوگیری از فتح شدن این قلعه توسط ناپلئون، محافظت از آن را به دست انگلیسی‌ها سپردند.

 

 

قلعه فاموسا در ملاکا

۲۵ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: