5 پل معروف شهر استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
5 پل معروف شهر استانبول

شهر زیبای استانبول در انحصار تنگه‌ها و آب‌هاست. برای همین در این شهر پل‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند. پل‌های این شهر ارتباط دهنده‌ی بخش‌های مختلف و زیبای این شهر به یکدیگر هستند و در گذر زمان خودشان به زیبایی‌ها‌ و جلوه‌های منحصر به فرد شهر تبدیل شده‌اند. ادبیات کشور ترکیه را اگر خوانده باشید متوجه می‌شوید که چقدر پل‌های این شهر در بافت فکری و خاطرات این شهر تاثیرگذار هستند. با توراستانبول به همراه کشف جلوه‌های توریستی شهر به دنبال کشف جلوه‌های خاص و نوستالژیک هم باشید ، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۵ پل مهم و زیبای این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.


۱- پل بسفر
پل قدیمی بسفر استانبول که قدمتی نزدیک به پنجاه سال دارد یکی از مهم‌ترین و زیباترین پل‌های جهان است که قسمت اروپایی استانبول را به قسمت آسیایی‌اش وصل می‌کند. طول هزار و صد متری این پل را می‌شود با ماشین طی کرد و زیر آن در دریاچه‌ی تنگه‌ی بسفر می‌توان قایق‌سواری کرد. این پل ۱۰۵ متر از سطح آب ارتفاع دارد و شب‌ها با چراغ‌‌های همیشه روشنش جلوه‌ی بی‌نظیری به شهر استانبول می‌بخشد. دور و اطراف این پل در استانبول پر از رستوران‌هایی است که  غذاهای مطبوع ترکیه را سرو می کنند. کافه‌ها یکی از مکان‌های اصلی تفریح‌ و شب‌گردی‌ در استانبول به حساب می‌آید. شما در هرکجای استانبول که اقامت داشته باشید، اگر بخواهید به دیدن جاذبه‌های گردشگری استانبول بروید باید از این پل عبور کنید. بعید است کسی برای گردشگری به استانبول رفته باشد اما از این پل عبور نکرده یا آن را ندیده باشد.

 

 

پل بسفر در استانبول

 


۲- پل سلطان مهمت فاتح
این پل هم بر روی تنگه‌ی بسفر قرار گرفته است و چند سال بعد از پل بسفر بر روی این تنگه ساخته شده است. پل سلطان محمت فاتح به لحاظ طول در رتبه‌ی بیست و یکم پل‌های معلق جهان جای دارد و دور و اطراف آن نسبت به پل بسفر خلوت‌تر است. در سفرتان به تنگه‌ی بسفر اگر دنبال جایی خلوت می‌کشتید به دور و اطراف این پل سر بزنید ودر کافه‌های دنج استانبول از طعم مطبوع قهوه ترکی لذت ببرید.

 

 

پل سلطان مهمت در استانبول

 


۳- پل سلطان سلیم یاووز
این پل پس از پل میلائو در کشور فرانسه، طولانی‌ترین پل معلق جهان است. سلطان سلیم یاووز که دو، سه سالی از افتتاح آن می‌گذرد جزو زیبایی‌های مدرن شهر استانبول به حساب می‌آید که برای کاهش حجم ترافیک در این شهر ساخته شده است. این پل سومین پلی است که بر روی تنگه‌ی بسفر ساخته شده است و قرار است پس از تکمیل کلی این پروژه هشت خط ماشین رو و دو خط آهن از روی آن عبور کنند. سلطان سلیم یاووز در ارتفاع ۳۲۲ متری از سطح دریا ساخته شده است و برای ساختن آن ۳ میلیارد یورو هزینه شده است.

 

 

پل سلطان سلیم در استانبول

 


۴- پل گالاتا
اگر می‌خواهید صف منظمی از صیادان و ماهی‌گیران را ببینید، اگر می‌خواهید دو قاره‌ی اروپا و آسیا را به طور همزمان ببینید باید به پل زیبا و قدیمی گالاتا بروید. پل گالاتا و برج گالاتا دراستانبول یکی ازجاذبه‌های گردشگری و نوستالژیک‌ این شهر است. در رستوران‌های دور و اطراف پل می‌توانید غذاهای دریایی تازه و درجه یک میل کنید و همچنین صیادان را ببینید که چطور دل به دریا می‌زنند و ماهی می‌گیرند. این پل در تاریخ ادبیات ترکیه بسیار معروف است و عاشقانه‌های برباد رفته و از یاد رفته‌ای زیادی روی این پل شکل گرفته و به نگارش نویسندگان معروف ترک زبان درآمده است.

 

 

پل گالاتا در استانبول

 


۶- پل شاخ طلایی
پل شاخ طلایی در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده است و مخصوص تردد قطارهای شهری است. بنابراین اگر می‌خواهید این پل را ببینید باید سوار قطارهای خط M2 در شهر استانبول بشوید. شاخ طلایی منطقه‌ی بی‌اغلو را به منطقه‌ی فاتح در استانبول وصل می‌کند و یکی از پل‌های دیدنی این شهر به حساب می‌آید.

 

 

پل شاخ طلایی در استانبول

۲۱ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: