۱۰ محله‌ی دبی، شهر آسمان‌خراش‌ها و تفریح‌های هیجان‌انگیز

جاذبه‌های گردشگری دبی
۱۰ محله‌ی دبی، شهر آسمان‌خراش‌ها و تفریح‌های هیجان‌انگیز

دبی شیخ‌نشین کشور امارات متحده‌ی عربی همانطور که شهر سفرهای لاکچری و گران‌قیمت است، شهر سفرهای ارزان و کم هزینه نیز می‌باشد و همانطور که تور دبی سفر به شهر جاذبه‌های گردشگری مدرن است، شهر جاذبه‌های گردشگری سنتی نیز هست. این شهر و جمعیت دو و نیم میلیون نفری‌اش را رودخانه‌ی معروفی به نام خور به دو بخش «دیره» و «بِر» تقسیم‌بندی کرده است. دیره بخش شمالی این شهر و قسمت سنتی دبی محسوب می‌شود و بر بخش جنوبی و قسمت مدرن. غالب آسمان‌خراش‌ها و مراکز تجاری مهم دبی در بخش جنوبی آن یعنی بِر قرار دارد. در سفرتان به دبی اگر می‌خواهید این شهر و جاذبه‌های گردشگری شگفت‌انگیزش را بشناسید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به ۱۰ محله‌ی مختلف این شهر بزنیم.


۱- محله بر
اگر به دنبال رستوران‌های خوب و درجه یکی هستید که بتوانید غذاهای بین‌المللی و معروف را درون آنها نوش جان کنید، در سفرتان به دبی حتما باید به محله‌ی بر بروید. این محله‌ی تاریخی در دبی، رستوران‌های شناور در آب فراوانی دارد که در سرتاسر امارات بسیار مشهور هستند. بر در میان دو محله‌ی خور و جمیرا قرار گرفته است.

 

 

 محله‌ی بر دبی

 

 


۲- محله جمیرا
جمیرا محله‌ی اروپایی‌نشین دبی است. بیشتر اروپایی‌هایی که در دبی در حال رفت و آمد و تجارت هستند در این محله زندگی می‌کنند. بنابراین جمیرا هم به لحاظ بافت شهری و هم به لحاظ بافت فرهنگی با سایر بخش‌های دبی متفاوت است. سرتاسر این محله را خانه‌های ویلایی شیک پر کرده است. اگر می‌خواهید در آسیا حال و هوای اروپایی به خود بگیرید حتما در سفرتان به دبی به این محله سری بزنید. مسجد جمیرا از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری این محله است.

 

 

مسجد جمیرا

 


۳- محله‌ جِبِل علی
از زمانیکه بزرگترین بندر ساخته شده به دست بشر در این محله ساخته شد، این محله به یکی از پر رونق‌ترین و مهم‌ترین محله‌های شهر دبی تبدیل شده است. جبل‌علی به خاطر مرکز تجاری معروفش هر روزه گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. ابن بطوطه یکی از مشهورترین مرکزتجاری‌های شهر دبی است.

 

 

محله جبل‌علی

 


۴- محله دبی مارینا
در مجاورت محله‌ی جبل علی، محله‌ی دبی مارینا قرار دارد که محله‌ی آسمان‌خراش‌ها و برج‌های سر به فلک کشیده‌ی دبی است. دبی مارینا به مانند محله‌ی جمیرا یکی از محله‌های مورد توجه اروپاییان برای اقامت در دبی است. پارک آبی وایلد وادی که یکی از معروف‌ترین پارک‌های آبی جهان است در این محله قرار دارد.

 

 

محله مارینا در دبی

 


۵- محله السطوه
اگر می‌خواهید جواهرات زیبا و درجه یک و یا پارچه‌های مرغوب ابریشمی بخرید حتما به محله السطوه بروید. این محله، محله‌ی هندی‌های دبی است و پر است از مغازه‌هایی که اجناس هندی را به فروش می‌رسانند. اگر در دل یک کشور عربی هوس خوردن غذاهای تند هندی را کردید حتما به این محله بروید و خودتان را مهمان رستوران‌های لوکسش کنید.

 

 

محله السطوه در دبی

 


۶- محله‌ کراما
برای کسانی‌که می‌خواهند یک سفر ارزان و کم هزینه به دبی داشته باشند کراما یکی از مشهورترین محله‌های دبی است. اغذیه‌فروشی‌های خیابانی این محله غذاهای با کیفیت را با قیمت ارزان به مشتری‌هایشان ارائه می‌دهند.

 

 

محله کراما در دبی

 


۷- محله دیره
دیره در قسمت شمالی شهر و بخش سنتی دبی قرار دارد. این محله به خاطر بازارهای سنتی و محلی‌اش در میان گردشگران معروف است و در میان شیخ‌نشینان امارات به واسطه‌ی ساختمان‌های اداری‌اش شناخته می‌شود. اگر می‌خواهید از بافت سنتی شهر دبی دیدن کنید حتما به این محله سری بزنید.

 

 

محله دیره در دبی

 


۸- محله بستکیه
بستکیه سنتی‌ترین محله‌ی دبی است. در این محله می‌توانید بناها و ساختمان‌های اعراب بادیه‌نشین را ببینید و در میان کوچه‌های تنک و باریک این محله به یاد قرن‌ها پیش و آدم‌هایی که در این محله زندگی می‌کرده‌اند قدم بزنید. این محله را ثروت‌مندان دبی در قرن‌ها پیش ساخته‌اند و امروزه تنها جنبه‌ی گردشگری دارد و کسی در آن زندگی نمی‌کند. معماری و شهرسازی این محله شباهت زیادی به شهر یزد دارد.

 

 

محله بستکیه در دبی

 


۹- محله الممزر
الممرز یک شهر ساحلی سنتی است و به همه‌ی کسانیکه عاشق پیاده‌روی و آفتاب‌گرفتن در سواحل تمیز و شنی هستند پیشنهاد می‌کنیم حتما به این محله سری بزنند. این محله در شمال شرقی شهر دبی قرار دارد.

 

 

ساحل الممرز در دبی

 

 

۱۰- محله میردیف
میردیف در نزدیکی فرودگاه شهر دبی قرار دارد و به خاطر مرکزخریدش در میان گردشگران بسیار معروف است. مرکزخرید میردیف یکی از مهم‌ترین مرکزخریدهای شهر دبی است که مراکز تفریحی، رستوران‌ها و فروشگاه‌های درجه یکی دارد.

 

 

محله میردیف در دبی

۱۳ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران