گشت و گذار در منطقه باشاکشهیر استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
گشت و گذار در منطقه باشاکشهیر استانبول

استانبول از محله‌ها و مناطق مختلفی تشکیل شده که این شهر بزرگ و شلوغ به مرزبندی‌های متفاوتی تقسیم می‌کند. محله‌های قدیمی و معروف زیادی هستند که مطمئنا اسامی‌شان به گوشتان خورده‌ است، اما باشاکشهیر بعضا خیلی برای مسافران آشنا نیست. محله‌ای در بخش اروپایی استانبول که در چند ساله‌ی اخیر جمعیتش آنقدر زیاد شد که ساخت و ساز‌ها در آن افزایش پیدا کرد و در نهایت با جدا شدن از دیگر نقاط استانبول، به منطقه‌ای مجزا با شهرداری مجزا بدل گشت. با ما همراه باشید تا شما را با این منطقه آشنا کرده تا شاید در سفر با تور استانبول بخواهید از این مکان خوش آب و هوا هم دیدن کنید.

 


باشاکشهیر استانبول، خوش آب و هوا در بخش اروپایی شهر


باشاکشهیر در شمال غربی شهر و همانطور که گفتیم در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته. موقعیت قرار گیری آن باعث شده جایی بسیار خوش آب و هوا باشد و با داشتن بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، محصور در بین محله‌هایی همچون Eyüp، Bağcılar و Arnavutköy است. چند سالی می‌شود که با توجه به رشد این منطقه ناگهان ساخت و سازها در آن بالا گرفت و سر و کله برج‌های بلند، مراکز خرید و فروشگاه‌های متفاوت در آن پیدا شد و سر و شکل آن به این شکل تغییر کرد. با این حال از ویژگی‌های باشاکشهیر می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اگر چه مراکز خرید مدرن، ساختمان‌های بلند و زیبا و چیزهایی از این دست دارد، اما دارای پارک‌ها و فضای سرسبز و هوایی خوش نیز هست.

 

راهنمای گردش در محله فنر و بالات استانبول

 

 

 باشاکشهیر استانبول

 


مراکز دیدنی و مهم باشاکشهیر


میدان مرکزی جدید باشاکشهیر


این بخش از شهر با مساحت بالا و ویژگی‌هایی که دارد، از مهم‌ترین قسمت‌های آن به حساب می‌آید. جایی که با فضای سبز بزرگ، خانه‌های پرتعداد در اطراف، ایستگاه مترو، مراکز درمانی و بسیاری بخش‌های مهم محله در میدان مرکزی جدید شهر قرار گرفته است. یکی از دلایل زیباسازی و ساخت و ساز‌ها در این میدان جذب گردشگر بوده که با آمدن برندهای بسیار معروف گویا در این زمینه نیز موفقیت‌های بزرگی کسب شده است، چون آن‌ها که به دنبال خرید لوکس هستند حتما این موقعیت را از دست نخواهند داد.

 

راهنمای گردش در محله تشویکیه استانبول

 

 

باشاکشهیر استانبول 

 


پارک گیاه‌شناسی


ساخت و سازهای شهری در استانبول دردسرهای زیادی دارد، چون شهرداری هر چقدر هم که به دنبال ساخت و ساز باشد، مردم این شهر به فضاهای سبز خود اهمیت زیادی می‌دهند، مخصوصا اگر بحث بر سر جایی به بزرگی ۳۶۴ هزار متر مربع باشد. به همین دلیل با ساخت یک پارک گیاه‌شناسی جذاب و رنگارنگ که در فصول گرم جلوه‌ای بسیار جذاب دارد، هم محلی‌ها را رازی کرده‌اند و هم جایی ایده‌آب برای مسافران ساخته‌اند. این پارک جدا از مناطق سرسبزی که به درد پیاده‌روی، ورزش و پیک نیک می‌خورد، دارای یک پیست یخی نیز هست. البته هنوز ساخت آن به تماما تکمیل نشده و در نهایت با اتمام کار دارای چندین باغ گیاه‌شناسی و مراکز متنوع‌تری هم خواهد بود.

 

بازدید از پل جادویی استانبول که قاره آسیا را به اروپا متصل می‌کند

 

 

  باشاکشهیر استانبول

 


جنگل ساملار


این جنگل ۵۰ هزار متر مربعی بین این محله و Arnavutköy قرار گرفته است و وقتی از آن بازدید کنید، احتمالا از تنوع گیاهی که خواهید دید آن هم در یک جنگل شهری متعجب می‌شوید. ۶ ورودی از سمت‌های مختلف برای گردش در این جنگل در نظر گرفته شده و همه چیز برای لذت‌بردن از یک پیک‌نیک خانوادگی یا گردش با دوچرخه در آن وجود دارد. ساملار به شما این امکان را می‌دهد که بدون دور شدن از شهر، از از طبیعت زیبای ترکیه لذت ببرید.

 

گردشی نوروزی در محله بی‌اغلو استانبول

 

 

  باشاکشهیر استانبول

 


مراکز خرید


برای گردشگران وجود مراکز خرید برای یک محله‌ از اهمیت زیادی برخوردار است و باشاکشهیر خوشبختانه در این زمینه نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به غیر از خیابان‌هایی که با فروشگاه‌های مدرن و برندهای معروف پر شده، مرکز خرید Mall of Istanbul نیز در این بخش از شهر قرار گرفته است. از جمله مهم‌ترین مراکز خرید شهر که نه تنها جایی عالی برای خرید است، بلکه امکانات تفریحی و رستوران‌ها و فست فودهای متعددی نیز در خود دارد. با این حال خیلی از محلی‌ها مرکز خرید Olimpa را نیز به شدت می‌پسندند، به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که حتما از این مرکز خرید نیز دیدن کنید.

 

با بهترین خیابان‌های خرید استانبول آشنا شوید

 

 

 باشاکشهیر استانبول

 


رفت و آمد به نقاط دیگر استانبول


از مهم‌ترین ویژگی‌های باشاکشهیر امکانات بسیار عالی در زمینه حمل و نقل عمومی است. در بخش‌های مختلف شهر سیستم اتوبوس‌رانی دولتی و خصوصی در حال حرکت هستند و مترو نیز ایشتگاهی در این ناحیه دارد. پس برای رفت و آمد در شهر و یا حتی به فرودگاه نیز مشکلی نداشته حتی می‌تونید هتل خود را نیز در همین منطقه انتخاب کنید.

 

گردشی شگفت‌انگیز در محله سلطان احمد استانبول

 

 

باشاکشهیر استانبول

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: