چگونه سفری جذاب به گرجستان سرزمین ورزش‌های زمستانی داشته باشیم؟

جاذبه‌های گردشگری گرجستان
چگونه سفری جذاب به گرجستان سرزمین ورزش‌های زمستانی داشته باشیم؟

عده‌ای تصور می‌کنند سفر زمستانی یعنی از دست سرما فرار کردن و پناه بردن به مناطقی از کره‌ی زمین که در این فصل سال گرم هستند اما تمام معنی سفر زمستانی این نیست. برای بعضی‌ها سفر زمستانی یعنی رفتن به شهرهایی که زیر سفیدی‌های برف جلوه‌ای خاص و بی‌نظیر پیدا می‌کنند و ورزش‌های زمستانی پر هیجانی در آنها برگزار می‌شود. مانند تور گرجستان . کشوری که روزهای زمستانی پر برفی دارد و نسبت به باقی فصل‌های سال هتل‌ها و مراکز تفریحی‌اش با هزینه‌ی کمتری میزبان گردشگران این کشور هستند. اگر به دنبال یک تفریح زمستانی پرهیجان در گرجستان هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم در یک سفر زمستانی به سرزمین ورزش‌های زمستانی رهسپار شویم.


۱- با تجهیزات کامل وارد گرجستان شوید
هوای سرد گرجستان با کسی شوخی ندارد. بنابراین پیش از عزیمت به آن تمامی وسایل زمستانی خود اعم از کلاه پشمی، کاپشن، دستکش، جوراب‌های ضخیم، پلیور و شال گردن خود را آماده کنید و همراه خود ببرید. البته در بین وسایل‌تان عینک آفتابی را هم فراموش نکنید.سفیدی دانه‌های بلورین برف‌های این کشور چشم‌ها را می‌زند.

 

 

لباس زمستانی برای سفر به گرجستان

 

 

۲- در زمستان برای اقامت به تفلیس بروید
در روزهای زمستانی میانگین دمای گرجستان ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است و در شب‌ها این دما به زیر صفر درجه کاهش پیدا می‌کند. بنابراین در زمستان گرجستان روزهای سردی انتظار شما را می‌کشند. اما بهترین مکان برای اقامت در این روزهای سرد، پایتخت گرجستان است.

 

 

زمستان در تفلیس

 

 

این شهر همه‌ی امکانات رفاهی مورد نیاز شما را در درون خود دارد و می‌توانید همان ابتدا برای ۱۰ تقریح رایگان در تفلیس برنامه‌ٰ‌ریزی کنید. از آنجایی که پایتخت است به مراکز ورزش‌های زمستانی گرجستان نیز نزدیک است. همچنین مراکز خرید تفلیس از آنجایی که مدرن هستند تمامی امکانات گرمایشی را دارند و هنگامیکه شما در چله‌ی زمستان وارد آنها می‌شوید احساس می‌کنید فصل، فصل تابستان است و گرما.

 

زمستان در تفلیس

 

برای همین فصل هم فستیوال‌های مهم گرجستان برنامه‌ریزی شده، تا شما سفری خاطره‌انگیز داشته باشید.

 


۳- شهر را بگردید، قهوه‌ی داغ بنوشید و عکس بیندازید
شهرهای پر گردشگر گرجستان مانند تفلیس و باتومی زیر حجم برف چهره‌ای بی‌نظیر به خود می‌گیرند. تندیس کارتلیس، استون هنج، قلعه‌ی تفلیس، برج ساعت و همه‌ی ۶ پارک ملی گرجستان هنگامیکه دانه‌های سفید برف رویشان نشسته است بهترین مناظر را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند.

 

 

زمستان در گرجستان

 

 

مثلا اگر مسافر پارک دیدنی معجزه‌ی باتومی باشید، مناظری را به چشم می‌بینید که حتی عکس‌ها هم نمی‌توانند به درستی زیبایی آنها را ثبت کنند. در روزهای زمستانی گرجستان شال و کلاه کنید و شهر را بگردید.

 

 

کافه‌های زمستان در گرجستان

 

خسته که شدید یا اندکی سردتان شد شکم‌گردی در تفلیس را از دست ندهید و به کافه‌های پر شمار این کشور بروید و قهوه‌ی داغ نوش جان کنید. مطمئن باشید طعم این قهوه را در زندگی‌تان هیچگاه فراموش نخواهید کرد.

 


۴- در تورهای زمستان گردی ثبت نام کنید
هرساله تورهای چند روزه‌ای در زمستان گرجستان برگزار می‌شود که شما را می‌برند به ارتفاعات این کشور تا کوه‌نوردی کنید. شرکت در این تورها مستلزم آن است که آمادگی بدنی کافی داشته باشید. این تورها معمولا در ارتفاعات شمال این کشور و رشته کوه کائوکاسوس برگزار می‌شود.

 

 

رشته کوه کائوکاسوس در گرجستان

 

 

شما با شرکت در این تورها می‌توانید یخ‌نوردی، کمپ‌زنی و فتح قله‌های کوچک را تجربه کنید. شرکت در این تورها برای کسانیکه مشکلات تنفسی دارند پیشنهاد نمی‌شود. چرا که هم‌هوایی کردن در ارتفاعات برای آنها بسیار مشکل است.اگر برنامه‌ریزی برای تور برای شما سخت است ۶ کار جذابی که در باتومی می‌توانید انجام دهید، به برنامه‌های سفر شما کمک می‌کند.

 


۵- به پیست اسکی گودائوری بروید و همه‌ی ورزش‌های زمستانی را تجربه کنید
در دامنه‌ی جنوبی رشته کوه‌های بلند قفقاز، در شمال شرقی کشور گرجستان و در نزدیکی شهر ییلاقی کازبگی، پیست اسکی گودائوری واقع شده است که محال ممکن است کسی زمستان به گرجستان سفر کند و از این پیست اسکی دیدن نکند.

 

 

پیست اسکی گودائوری در گرجستان

 

 

این پیست مجهز به ۳ مسیر اسکی است و ۶ تله‌سیژ، ۱ تله‌کابین و ۱ تله‌بشقابی برای انتقال اسکی‌بازان و گردشگران به این مسیرها دارد. در کمپ‌های این پیست کافه‌ها و رستوران‌های زیبایی قرار دارند تا گردشگران هیچ چیز کم نداشته باشند.

 

 

پیست اسکی گودائوری در گرجستان

 

 

همچنین اگر کسی قصد اقامت در این پیست را داشته باشد، اقامتگاه‌هایی گرم و نرم در این منطقه برایشان فراهم آمده است که خدماتی از جمله نگهداری از کودکان را به گردشگران ارائه می‌دهند. در پیست اسکی گودائوری می‌توان اسکی‌سواری کرد، موتور سواری روی برف را تجربه کرد و اگر اهل پرواز باشید پاراگلادینگ هم انجام داد.

 

 

پیست اسکی گودائوری در گرجستان

۲۹ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: