کرابی؛ شهر ماجراجویی‌های جذاب

جاذبه‌های گردشگری کرابی
کرابی؛ شهر ماجراجویی‌های جذاب

کرابی استانی در کشور تایلند است که طبق یافته‌های تاریخی، قدمتی به اندازه‌ی ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح دارد. این استان از مجموع چند جزیره به مرکزیت خود جزیره‌ی کرابی تشکیل شده است و وسعتی در حدود پنج هزار کیلومتر مربع دارد. کرابی جزیره‌ی صخره‌های مرمرین، کوه‌هایی پوشیده از درختان پیچ در پیچ، سواحل شنی شفاف و دریایی آرام و آبی‌ست که چند سالی می‌شود تبدیل به یکی از اصلی‌ترین مراکز گردشگری تور تایلند شده است. این استان با آنکه این روزها بسیار شناخته شده است اما هنوز بکر است و خلوت. اگر آماده‌ی سفر به تایلند هستید در این مقاله‎ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به زیبایی‌های این استان کهن و بکر که روی خط ساحلی دریای آندمان واقع شده است بزنیم. استانی که یکی از ارزان‌ترین استان‌های کشور تایلند برای سفر کردن و اقامت است.

 


۱- ساحل ریلی و غارهای بی‌شمار و مرموزش
ساحل ریلی یکی از زیباترین ساحل‌های شنی و تمیز کشور تایلند است. این ساحل در نزدیکی کرابی واقع شده است و شما برای رسیدن به آن باید قایق اجاره کنید. اطراف و نزدیکی این ساحل را غارهایی گرفته‌اند زیبا و مرموز که سفر به درون آنها حس ماجراجویی و جستجوگری را در شما تقویت می‌کند.

 

 

ساحل ریلی در کرابی

 

 

بر روی صخره‌های این غارها اگر علاقه‌مند باشید می‌توانید با تجهیزات، صخره‌نوردی کنید و به میانشان بروید. در میان صخره‌های این منطقه از کرابی تالاب‌هایی مخفی وجود دارد که هرکسی قادر به دیدن آنها نیست. برای دیدن این تالاب‌ها یک فرد باید سختی را جان بخرد و سنگ‌نوردی کند.

 

۲- پارک جنگلی سانگ تیا او
سانگ تیا او جنگلی طبیعی در کرابی است که پوشش گیاهی و مناظر بی‌‎نظیری دارد. جالب است بدانید در این جنگل گونه‌های خاصی از پرندگان که نسل‌شان در دنیا منقرض شده است نگهداری می‌شوند. از جمله‌ی این پرندگان می‌توان به Pitta Gurney اشاره کرد که از خانواده‌ی گنجشک‌سانان است.

 

 

پارک جنگلی سانگ تیا او در کرابی

 

 

در این پارک جنگلی همچنین استخری طبیعی از آب گرم واقع شده است که شنا کردن درون آن یکی از بی‌نظیرترین تجربه‌های زندگی هر فرد است. استخر زمردین که در میان گردشگران تایلند بسیار معروف است درون یک گودی در این پارک واقع شده است و با نردبانی که کنارش وجود دارد رفت‌وآمد به درون آن ممکن است.زیبایی‌های طبیعی و چشم‌گیر این منطقه، کرابی را به عنوان یکی از بهترین شهرها برای سفر مجردی به تایلند هم معرفی کرده است.

 


۳- خلیج فانگ نگا
کسانی که سری فیلم‌های جیمزباند را دنبال می‌کنند و فیلم مردی با اسلحه‌ی طلایی را دیده باشند حتما این خلیج در نزدیکی کرابی برایشان آشناست. چرا که بخش‌هایی از این فیلم در این خلیج فیلم‌برداری شده است.

 

 

خلیج فانگ نگا در کرابی

 

 

ساحل زیبای شنی و صخره‌های سنگی درون آب، از زیبایی‌های این جزیره است که عکس‌هایش روی تمام کارت‌پستال‌های تایلند و تمام مجله‌های گردشگری دنیا وجود دارد. بعید است کسی به کرابی بیاید و شوق دیدن این جزیره را نداشته باشد.

 


۴- جزیره‌ی پودا
پودا یکی از جزایر معروف نزدیک کرابی است که در حدود یک کیلومتر مربع وسعت دارد. این جزیره به بهشت گرمسیری تایلند معروف است که دور تا دورش را درخت‌های نخل صنوبر پوشانده‌اند.

 

 

جزیره‌ی پودا در کرابی

 

صخره‌ی مرجانی ۲۰ متری این جزیره یکی از نمادهای معروف آن است. غواصی کردن در آب‌های شفاف اطراف این جزیره یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحاتی‌ست که می‌توانید در سفرتان به کرابی انجام بدهید.

 


۵- جزیره هونگ
جزیره هونگ نیز در نزدیکی کرابی قرار دارد که با طبیعت ناب و بکرش معروف است. یکی از بهترین تفریحاتی که می‌شود در این جزیره انجام داد جدای از شنا کردن و غواصی، ماهی‌گیری و حمام آفتاب گرفتن است.

 

 

جزیره هونگ در کرابی

 

این جزیره آرامش خاصی زیر پوست خود دارد که آن را به جستجوگرانش هم انتقال می‌دهد.همنی که زمانی را در آرامش ساحل بگذرانید و بی‌دغدغه ساعت‌ها در میان آبی دریا رها باشید، به شما این امکان را می‌دهد که تایلند را به عنوان مقصد سفرهای عاشقانه‌ انتخاب کنید.

 


۶- جزیره پان‌یی
اگر می‌خواهید زیست مردمانی که در این منطقه زندگی می‌کنند را ببینید پیشنهاد ما به شما این است که به پان‌یی بروید. در این جزیره که طبق آمار صد خانوار بیشتر زندگی نمی‌کنند خانه‌هایی چوبی روی دریا ساخته شده است که این خانه‌ها یکی از زیبایی‌های این جزیره‌اند.

 

 

جزیره پان‌یی در کرابی

 

در این جزیره می‌توانید در رستوران‌های محلی غذاهای خوشمزه‌ی تایلندی و یا دریایی تازه‌ای نوش جان کنید و لذت ببرید.

 

۷- معبد تام سوا
در سه کیلومتری کرابی معبدی در دل صخره‌ها وجود دارد که برای بازدید کردن از آن باید ۱۲۷۷ پله را طی کنید. تام سوا نام معبدی است که شمایل جای پای بودا را در خود نگه می‌دارد.

 

 

معبد تام سوا در کرابی

 

در اطراف این معبد زیبا هر روز راهبانی هستند که دور هم می‌نشینند و به عبادت می‌پردازند. تماشای این معبد و راهبانش موهبتی‌ست که سفر به کرابی برای شما به ارمغان می‌آورد. زیبایی این معبدها و چشم‌نوازی آنها به حدی است که این نماد در فهرست ۱۰ تصویر تاثیرگذار برای سفر به تایلند گنجانده شده است.

 


۸- جنگل A O Luk
این جنگل در فاصله‌ی چهل کیلومتری کرابی واقع شده است و اندکی به آن دور است اما در سفرتان به کرابی به شما پیشنهاد می‌‎کنیم حتما به این جزیره هم سری بزنید. چرا که چشم‌اندازهای زیبایی از دریا و جنگل انتظار شما را می‌کشند. دو پارک ملی سان‌بوک و خائو فانون بنچا نیز در نزدیکی این جنگل قرار دارند.

 

 

جنگل A O Luk در کرابی

۰۴ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران