در بانکوک از این ۵ بازار شناور حتما خرید کنید

جاذبه‌های گردشگری بانکوک
در بانکوک از این ۵ بازار شناور حتما خرید کنید

 با تور تایلند به بانکوک شهر همیشه زنده سفر کنید. بازارهای شناور بانکوک یکی از تصاویر زیبای تایلند است که گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب کرده.گرچه این بازارها  امروزه بیشتر از منظر گردشگری برای این شهر اهمیت دارند تا اینکه محلی‌ها از آن‌ها خرید کنند، اما هنوز می‌توان میوه‌ها و سبزیجات تازه را از این قایق‌های شناور خرید و از دست آشپزهایی که بر روی قایق غذایی آماده می‌کنند، چیزی برای خوردن دریافت کرد.


۱- Amphawa
شاید Amphawa به اندازه بازار Damnoen Saduak بزرگ نباشد، اما از نظر بسیاری محبوب‌تر و از نظر کیفیت کالاها بهتر است. این دهکده کوچک در ۵۰ کیلومتری بانکوک قرار دارد و به راحتی می‌توان به آن دست پیدا کرد. بخش ابتدایی این بازار مملو از قایق‌های کوچکی است که غذاهای دریایی می‌پزند و برای فروش عرضه می‌کنند. بازار از اوایل ظهر باز می‌شود و تا تاریکی هوا هم میوه فروش‌ها هستند و هم قایق‌های آشپز. خوشبختانه قیمت غذا در این مکان بسیار مناسب است و می‌توانید ماهی‌های خوشمزه‌ای را در آن امتحان کنید.

 

 

قایق‌های شناور بانکوک

 

 

اگر چه آشپزها بر روی قایق غذا درست می‌کنند، اما شما برای صرف غذا می‌توانید از میزهای قرار گرفته بر روی پله‌های کناره آب استفاده کنید. خوشبختانه همه‌ی این قایق‌ها به فکر شکم شما نیستند و در آن‌ها می‌توان انواع زیورآلات و حتی لباس نیز پیدا کرد. در حاشیه آب هم مغازه‌های معمولی وجود دارند که آن‌ها نیز کالای خودشان را عرضه می‌کنند.


۲- Bang Khu Wiang
شاید اگر بخواهید بدون اینکه حجم بالایی از توریست‌ها را دور بر خود تحمل کنید و از یک بازار شناور زیبا لذت ببرید، بهتر است به این بخش بانکوک رفته و از Bang Khu Wiang بازدید کنید. یکی از نکات جالب این بازار هر روزه این است که تنها سه ساعت در روز بازگشایی می‌شود، از ساعت ۴ تا ۷ عصر و در آن بیشتر می‌توان کالای خوراکی پیدا کرد. برای گشت زدن میان قایق‌ها می‌توانید در این محل یک قایق کرایه کنید و از جو آن لذت ببرید.

 

 

قایق‌های شناور در بانکوک

 


۳- Bang Nam Pheung
این بازار را بیشتر باید یک محل کنار رودخانه‌ای دانست چون اکثر قایق‌ها شناور کنار خیابان متوقف شده‌اند و شما باید از همان کنار خرید کنید. البته کماکان تجربه بودن در آن فوق‌العاده لذت بخش است و همین تجربه باعث شده روز به روز به تعداد بازارهای اینچنینی اضافه شود تا جایی که هر روستای کنار بانکوک که صاحب رودخانه‌ است یکی از این بازارها احداث کرده .

 

 

بازارهای شناور بانکوک

 


یکی از موارد جالب در مورد این بازار بودن در چرخه‌ای از رودخانه Chao Phraya که ابتدا و انتهای آن به هم متصلند. از نزدیکی ظهر کم‌کم سرو کله قایق‌ها در حوالی بازار پیدا می‌شود و آن‌ها را تاریک شدن هوا می‌توانید رویت کنید. البته این بازار یکی از بزرگ‌ترین بازارهای شناور محسوب می‌شود و در بیشتر مواقع مملو از جمعیت. کالاهای متنوعی بر روی قایق‌ها یا مغازه‌های اطراف وجود دارد و مثل دیگر مراکز اینچنینی، بر روی قایق‌‌های مختلف غذاهای متنوع دریایی پخت می‌شود.


۴- Damnoen Saduak
وقتی بخشی از فیلم‌ جیمز باند جدید در این بازار فیلم‌برداری شد، عده‌ی بیشتری از گردشگران برای سر زدن به این مکان که از تنها از ۷ تا ۱۱ صبح باز است به این بخش بانکوک سفر می‌کنند. از نظر شلوغی مسلما شلوغ‌ترین بازار شناور این شهر محسوب می‌شود اما با این همه جذابیت‌های بصری و تنوع کالاها و فضای خاصش، ارزش تحمل این شلوغی را دارد.

 

 

بازار شناور در تایلند

 


حتی اگر به خرید کردن علاقه ندارید یا احتیاجی هم ندارید، قایق سواری میان این جمع از قایق‌های رنگارنگ که هر کدام یا مسافری از نقره‌ای از دنیا دارند یا جنسی می‌فروشند فوق‌العاده است. Damnoen Saduak برای خرید نه اما برای گشت زدن در زیبایی‌های فرهنگ مردم این کشور و بودن در یکی از زیباترین بازارهای شناور دنیا، بهترین نقطه محسوب می‌شود.


۵- Khlong Lat Mayom
و در آخر نگاهی بندازیم به Khlong Lat Mayom، یکی دیگر از معروف‌ترین بازارهای شناور اطراف بانکوک محسوب می‌شود. این بازار بسیار به شهر نزدیک است و تنها ۱۲ کیلومتر با آن فاصله دارد. به واسطه همین نزدیکی هم یکی از شلوغ‌ترین بازارهای شناور به حساب می‌آید. این بازار در تمامی ساعت روشنایی روز باز است و همه‌ی ایام هفته نیز قایق‌ها برای فروش به این رود هجوم می‌آورند. قایق سواری در میان قایق‌های زیاد و رنگ و وارنگ این منطقه فوق‌العاده لذت بخش است، اگر هم دیدید از میان اجناس روی قایق‌ها چیزی برای خرید پیدا نمی‌کنید، مغازه‌های خشکی اطراف نیز اجناس خوبی برای عرضه دارند.

 

 

معروف ترین بازارشناور

 


دو چیز در Khlong Lat Mayom معروف است. ابتدا کیفیت غذاهای دریایی مخصوصا ماهی‌های محلی که با گیاهان معطر این منطقه پخته می‌شوند و حتی مردم اطراف همین جا را نیز آخر هفته به بازار می‌کشاند و نکته دیگر زیورآلات زیبایی است که عموما دست ساز ساخته شده و روانه قایق‌ها می‌شود تا به گرشگران فروخته شود. تزیینات اطراف و بالای رودخانه را هم نباید ندیده گرفت. همه چیز در این محل برای جلب نظر گرشگران به بهترین شکل ممکن آذین شده است و در کناره‌ی محل قایق سواری می‌توانید محل‌های متنوعی برای تفریح پیدا کنید. با توجه به اینکه میوه‌های زیادی هر روز راهی این بازارها می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم حتما آن‌ها را بخرید و امتحان کنید. میوه‌های رسیده و فوق‌العاده‌ای که نظیرش را تنها در تایلند مشاهده خواهید کرد.

۲۷ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: